Po daugiau nei šešiasdešimt metų mirties legendinis aktorius Jamesas Deanas grįžta į kino ekranus naujame filme. Ne, tai nėra pokštas, tai iš tikrųjų vyksta. Dvidešimt ketverių metų aktoriaus karjera tragiškai baigėsi per anksti, kai 1955-ais metais jis žuvo automobilio avarijoje. Jis spėjo suvaidinti tik trijuose filmuose, tačiau to užteko, kad dėl jo ikoniškos išvaizdos bei intensyvios vaidybos, Jamesas Deanas dar ir dabar prisimenamas kaip vienas geriausių visų laikų aktorių.
Dabar į jo repertuarą bus įtrauktas ketvirtasis projektas, pavadinimu „Finding Jack“ (liet. „Surasti Džeką“) . Knyga paremtas filmas, vyksta Vietnamo karo metu ir pasakoja apie draugystę , užsimezgusią tarp palūžusio pagrindinio veikėjo ir mūšyje pamesto šuns. Būtent Jamesas Deanas ir atliks pagrindinį vaidmenį. Filmo kūrėjai žada apeiti mirusio aktoriaus problemą su naujausiomis technologijomis. Pagal jų apibūdinimą, visas kūnas bus sukurtas kompiuteriniais efektas ir įkeltas į vaidybinį filmą, tuo tarpu kitas žmogus suteiks balsą. Tai nėra naujovė, miręs aktorius jau buvo trumpam sugrąžintas į „Šelmis-1: Žvaigždžių karų istoriją“ (angl. „Rogue One: A Star Wars Story“), tačiau „Finding Jack“ yra naujas žingsnis atgaivinant jau anapilin iškeliavusius veikėjus.
Didžiausias klausimas kyla, kodėl iš visų gyvų aktorių, buvo pasirinktas negyvas? „Finding Jack“ režisieriai Antonas Ernstas bei Tati Golykh teigia, kad po mėnesių ieškojimo, kas galėtų geriausiai įkūnyti pagrindinį veikėją, kuris filmo metu pereis per sudėtingas emocines arkas, jie nusprendė, kad tas žmogus yra ne kas kitas, o Jamesas Deanas. Režisieriai jau gavo sutikimą iš aktoriaus šeimos naudoti jį filme. Jie yra pasiryžę sukurti realistišką Jameso Deano atvaizdą ir prižada nenuvilti jo fanų, išlaikydami geriausio visų laikų aktoriaus statusą.
Žmonės, dirbantys prie „Finding Jack“ filmo, jau svarsto apie šios kino ateities galimybes. Pasak režisierių, jų partneriai Pietų Afrikoje nekantrauja išmėginti šią technologiją kitiems projektams ir atgaivinti tokias asmenybes kaip Nelsonas Mandela, kuriuos būtų galima panaudoti kultūriškai svarbioms istorijoms. Tuo tarpu, likęs kino pasaulis tikrai nėra patenkintas šiuo sprendimu. Nemažai aktorių, tarp jų ir Kapitoną Ameriką įkūnijantis Chrisas Evansas, socialiniuose tinkluose jau pasmerkė šį filmą ir režisierių kvailą sprendimą naudoti Jamesą Deaną kaip brangų reklaminį triuką. Bet kokiu atveju, besivystant kino technologijoms tokių prieštaringų projektų galime matyti ir daugiau.