Pasaulį prajuokinusi sprogmenų eksperto istorija „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“ atkeliauja į kino teatrus

Mėgstančių gardžiai pasijuokti ir tapti neįtikėtinų nuotykių liudininkais džiaugsmui nuo rugsėjo 19 dienos Lietuvos kino teatruose bus rodoma komedija „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“, tapusi pelningiausiu visų laikų Švedijos filmu. Nuotaikinga juosta papasakos unikalią šimtojo jubiliejaus sulaukusio sprogmenų eksperto Alano Karlsono istoriją.

Pagrindinį vaidmenį filme „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“ atliko 49-erių švedų komikas Robertas Gustafssonas, neretai vadinamas „juokingiausiu Švedijos žmogumi“. Jo herojus Alanas – senelių namų gyventojas, kuris prieš pat savo 100-ąjį gimtadienį nutaria pasprukti iš įgrisusios kasdienybės. Laimei, senuko sveikata puiki, o per savo gyvenimą jis yra leidęsis ir į didesnes avantiūras. Įsispyręs į šlepetes, kad niekas nieko neįtartų, Alanas išlipa pro langą ir prapuola.

Netrukus į sumanaus senolio rankas pakliūna pinigų prikimštas lagaminas. Paaiškėja, kad jo turinys priklauso narkotikų preikeiviams, kurie, žinoma, neketina jo lengvai išsižadėti ir ima persekioti Alaną. Ant kulnų lipa ir policija, tačiau kaip tik tokio adrenalino vyras sau gimtadienio proga ir būtų palinkėjęs. Žinoma, kur nestinga rizikos, ten mezgasi naujos draugystės ir gimsta neįkainojamos patirtys. Susipažinęs su dramble Sonia ponas Karlsonas iškeliauja į tolimąją Indoneziją tarsi vis kartodamas žiūrovui, kad nieko nėra neįmanomo.

Greta dabartyje vykstančių nuotykių pasakojama spalvinga Alano gyvenimo istorija, kurioje – vakarienė su būsimu JAV prezidentu Harry S.Trumanu, kelionė su Didžiosios Britanijos premjeru Winstonu Churchilliu, pasiplaukiojimas upe su komunistinės Kinijos įkūrėjo Mao Zedongo žmona, pėsčiomis peržengti Himalajai ir dar daugybė sunkiai įtikėtinų situacijų.

Įdomiausia tai, kad Alano susitikimai su įvairaus plauko pasaulio lyderiais nebuvo vien bičiuliški – galiausiai nuo vaikystės meilę dinamitui jautęs švedų sprogmenų ekspertas paliko ryškų pėdsaką XX amžiaus istorijoje.

Sveiko humoro prisotintas filmas „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“ Lietuvos kino teatrus pasieks rugsėjo 19 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles