Pirmąją meilę primenantis A. Mamontovo „Saulės miestas“ skamba filmo „Širdys“ anonse

Įpusėjus rudeniui ir likus kiek mažiau nei mėnesiui iki romantinės dramos „Širdys“ pasirodymo kino teatruose, filmo kūrėjų komanda pristato pagrindinį šilčiausios rudens premjeros anonsą. Anksčiau matytus kadrus papildo dar nematyti vaizdai iš filmo, specialiai filmui kurtas muzikos takelis ir pirmąją meilę primenanti Andriaus Mamontovo daina „Saulės miestas“.

Ypatingą dėmesį filme jau kultine tapusiai dainai suteikia ir pats filmo režisierius Justinas Krisiūnas. „Gerai pamenu tą jaudulį, kai pirmą kartą diskotekoje, grojant „Saulės miestui“, lėtam šokiui ėjau pakviesti man patikusią merginą. Tuo metu iš baimės visas drebėjau. Jai atsisakius, būčiau numiręs iš gėdos ir širdgėlos, tačiau, mano laimei, ji sutiko ir tą akimirką pasijaučiau laimingiausiu žmogumi pasaulyje. Tas jausmas ilgam įstrigo manyje, gal tai ir buvo pirmoji meilė apie kurią noriu papasakoti „Širdyse“. Manau, ta daina visiems sukelia tik pačius geriausius jausmus ir juostoje ji bus panaudota pačiu tinkamiausiu tam metu“, – savo atsiminimais ir įžvalgomis dalijasi filmo režisierius.

Be Andriaus Mamontovo dainos, filmo garso takelyje bus galima išgirsti ir daugiau Lietuvos muzikos grupių, kurios filmo istorijos laikotarpiu buvo be galo populiarios. „Filme skamba mano paauglystės muzika. Pamenu koncertus prie Sartų ežero, kai savo kūrinius atlikdavo „Foje“, „BIX“, „Airija“ bei kitos grupės. Tai buvo meilės naktys, naktys, kuomet norėdavosi, kad jos niekada nepasibaigtų. Neabejoju, kad tuo metu labai daug širdžių pradėjo plakti vienu, meilės ritmu“, – sako režisierius Justinas.

Romantinės dramos režisieriui antrina ir originalų garso takelį kūręs kompozitorius Titas Petrikis. „Tikrai nusikelsime į 90-uosius. „Širdyse“ norėjome perteikti gyvenimo džiugesį, jaunatvišką energiją ir laisvės tyrumą, jos šviežumą, todėl ir pasukome į lengvo roko bei „ambient“ stilistiką. Originalią muziką kūriau aš, bet filme skamba ir kitų puikių dainų!“, – pasakoja kompozitorius.

Jo teigimu, tai buvo vienas retesnių atvejų, kai kompozitorius buvo įtrauktas į visą filmo kūrimo procesą, kad galėtų, kaip įmanoma geriau pajausti filmo atmosferą ir sukurti šio filmo istoriją geriausiai atspindinčią muziką. „Turėjome daugiau nei metus laiko vien muzikai kurti. Temos, mintys ir jausmai, susiję su filmu, išsigrynino. Man pačiam įdomu, kad muzika, kuri buvo sukurta filmui, gimė dar skaitant scenarijų“, – pasakoja jis. „Mes su Justinu pasipasakojome ne vieną istoriją iš 90-ųjų. Tuomet buvome paaugliai. Nors gyvenome skirtinguose miestuose, gyvenimo džiaugsmai ir rūpesčiai buvo panašūs. Nostalgijos, aišku, jutome (tai, turbūt, padėjo lengviau „nusikelti“ į tuos laikus kuriant filmą), tačiau stengėmės išvengti sentimentalumo“, – istorija iš kūrybinio proceso dalijosi T. Petrikis.

„Širdys“ visus Lietuvos žiūrovus pasieks jau nuo lapkričio 23 dienos. Pagrindinius vaidmenis romantinėje dramoje atliks Motiejus Ivanauskas, Roberta Sirgedaitė, Rolandas Kazlas, Indrė Patkauskaitė, Liubomiras Laucevičius, Algirdas Gradauskas, Deividas Breivė ir dar daug kitų jau patyrusių ir jaunosios kartos aktorių. Filmo platinimą dalinai finansuoja Lietuvos kino centras.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles