Nicolas Cage apie naująjį savo filmą „Arkadija“: „Tai ne siaubo filmas, tai gali tapti realybe“

Jau visai netrukus Lietuvos kino teatruose bus rodomas naujasis mosklinės fantastikos ir siaubo trileris „Arkadija“ (angl. Arcadian). Jį galės įvertinti ir jaunesni siaubo gerbėjai, mat filmui buvo suteiktas pakankamai retas šiam žanrui N-13 amžiaus cenzas. Vieną pagrindinių vaidmenų filme atliekantis aktorius Nicolas Cage‘as teigia, kad toks scenarijus, koks parodomas filme, yra labai tikėtinas net ir realiame pasaulyje. Apie tai ir daugiau jis kalbėjo JAV vykusio kino festivalio „SXSW“ metu, kartu su kolegomis pristatinėdamas „Arkadiją“.

Košmariški monstrai stengiasi išversti žmones iš maisto grandinės viršūnės, o vyras ir du jo sūnūs kovoja, kad išsaugotų savo šeimą pasaulyje, kurio jie nebeatpažįsta. Šiame filme apie meilę, šeimą ir kovą už išlikimą chaoso ir siaubo apsuptyje Nicolas Cage’as vaidina Jaedeno Martellio ir Maxwello Jenkinso tėvą, o Sadie Soverall – jų paslaptingą kaimynę. Intriguojantis mokslinės fantastikos siaubo trileris, kurį žiūrovai ir kritikai gretina su „Tylos zona“, nupiešia pasaulį, kuriame didžiausi siaubūnai tūno tamsoje.

„Tai mokslinė fantastika, ne siaubas, nes mokslinė fantastika gali įvykti. Tai nėra kažkoks sapnas, iki tokio scenarijaus viskas gali evoliucionuoti“, – duodamas interviu festivalyje teigė N. Cage‘as. „Dėl to ir nusprendėme vaidinti kuo natūraliau, fotorealistiškai, lyg patys gyventume tokiame pasaulyje. Mūsų vaidyboje nėra nėra nieko abstraktaus ar surrealaus, visi bandome kuo labiau įtikinti, kad viskas yra absoliučiai natūralu, o galiausiai dar susiduriame su tais padarais. Man labai patiko šis eksperimentas ir aš esu patenkintas rezultatu“, – pridūrė aktorius.

Filmuodamasis „Arkadijoje“, N. Cage‘as dirbo ir su dviem jaunaisiais talentais, kurie, pasak aktoriaus, suteikė jam daug įkvėpimo. „Dirbdamas su jaunaisiais aktoriais įgaunu daug įkvėpimo, nes jie dar kupini džiaugsmo ir entuziazmo, dar nesugadinti Holivudo.“

Filme be N. Cage‘o, jo sūnus vaidina Jaedenas Martellis ir Maxwellas Jenkinsas. J. Martellis, galima sakyti, yra jau Holivudo užgrūdintas jaunasis aktorius, kuris atliko vieną pagrindinių vaidmenų siaubo filmuose „Tas“ (angl. IT) ir „Tas 2“ (angl. „IT 2“), detektyviniame trileryje „Ištaukti peiliai“ (angl. Knives Out) bei komiškoje dramoje „Šventasis Vincentas“ (angl. St. Vincent). Jo kolega M. Jenkinsas labaiu pažįstamas iš televizijos serialų, kurių tarpe studijos Prime Video „Ryčeris“ (angl. Reacher), taip pat „Čikagos gydytojai“ (angl. Chicago Med) bei „Sense8“.

Atsiliepdamas apie darbą su N. Cage‘u, M. Jenkinsas teigė, kad tai buvo neišdidldoma patirtis. „Atrodė, kad kasdien išmokstu kažką naujo. Visi žino, kad jis yra nuostabus aktorius, bet tik noriu pabrėžti, kiek daug jis padeda filmavimų metu. Jis pats geriausias scenos partneris ir aš labai daug iš jo išmokau“.

Įdomu ir tai, kad „Arkadijoje“ vaizduojami monstrai yra unikalios išvaizdos, o įkvėpimą jiems juostos režisierius Benas Breweris atsinešė iš vaikystės. Jei tiksliau, košmariškus naktį puolančius siaubūnus įkvėpė animacinis personažas Gufis. Pasak režisieriaus, didelės išpūstos akys ir į žandikaulį netelpantys dantys nuo pat mažumos jam kėlė šiurpą ir šį pojūtį dar labiau sustiprino „Gufio filmas“ (angl. Goofy Movie), kuriame Gufio sūnus Maksas susapnuoja košmarą. Jame, Maksas virsta savo tėvu ir būtent tas vaizdas itin įstrigo Benui Breweriui, kuris savo košmariškus padarus sukūrė remdamasis būtent vaikišku personažu Gufiu.

Bet kuriuo atveju, šis postapokaliptinis trileris „Arkadija“ su šeimos dramos elementais kino teatrus pasieks jau balandžio 26 dieną ir bus rodomas su N-13 amžiaus cenzu.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles