Naujausios Rokio Balboa dalies režisierius – nė trisdešimties neturintis kino genijus

Kitą savaitgalį (sausio 15 dieną) Lietuvos kino teatrus pasieks ilgai lauktas veiksmo filmas “Krydas: gimęs kovoti”, kuris yra oficialiai vadinamas legendinio Rokio Balboa istorijos septintąja dalimi. Tiesa, Sylvesteris Stallone į ringą čia lips ne kautis su stipriausiais priešais, bet tam, kad užaugintų naują čempioną – pirmojo savo priešo Apolo Krydo sūnų Adonį. Juostos scenarijų kurti ir ją režisuoti buvo patikėta jau dabar kino genijumi vadinamam Ryanui Coogleriui. Stebina tai, jog jam – vos 29-eri…

Šis jaunas vyras anksčiau pragyvenimui užsidirbdavo būdamas apsaugininku. Dabar jo sąskaitoje – 26 kino apdovanojimai ir dar 24 nominacijos, nors filmas apie Rokį – tik antras jo karjeroje. Pats režisierius sako, kad nei vienas apdovanojimas jam nebuvo toks brangus, kaip filmo “Krydas: gimęs kovoti” prodiuserių pasitikėjimas.

Pirmasis R. Cooglerio rimtasis darbas Holivude – filmas “Fruitvale Station”, kuris kino teatruose pasirodė 2013-aisiais. Jame, beje, vaidino ir Michaelas B. Jordanas, kurį pamatysime Rokio Balboa tęsinyje vaidinant pagrindinį – Adonio Krydo – vaidmenį. Tai, kad “Krydas: gimęs kovoti” jau yra nominuotas Auksiniam gaubliui, o S. Stallonei už naujausią Rokio vaidmenį labai rimtai prognozuojamas Oskaras, įrodo, jog R. Coogleris išties nusipelno jaunojo kino genijaus titulo.

“Krydo idėją nešiojausi prieš daugelį metų, nes augau su Rokio legenda – mano tėtis buvo didžiulis šių filmų mėgėjas. Ir kai tėtis susirgo bei gulėjo mirties patale, man prasidėjo emocinė krizė. Pamaniau: kas būtų, jei taip pat nutiktų didžiausiam mano tėvo herojui? Mačiau, kad brangiausiam žmogui ima trūkti vyriškumo, kuris padeda kovoti su liga. Todėl nusprendžiau padovanoti jam šią dovaną. Žiūrėdamas filmą jis verkė. Juostoje “Krydas: gimęs kovoti” yra labai daug detalių iš mano ir tėčio gyvenimo”, – pasakoja R. Coogleris.

Filmas “Krydas: gimęs kovoti”, kuris Lietuvos kino teatruose pasirodys sausio 15 dieną, yra septintoji “Rokiados” dalis. Pirmą kartą į kino ekranus Rokis Balboa žengė dar 1976 metais ir pirmasis jo varžovas buvo Apolas Krydas, vėliau tapęs vienu geriausių Rokio draugų. Praėjus beveik 40 metų, estafetę perima Apolo sūnus Adonis, o Rokis Balboa sutinka jį treniruoti ir paversti naujuoju čempionu.

Intriguojantis filmo „Krydas: gimęs kovoti” anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles