B. Affleckas: „Betmeną mes stengėmės pateikti kaip sunkiasvorį kovotoją vargstantį dvyliktame raunde“

Dviejų Oskarų laureatas, geriausias Matto Damono draugas ir trijų vaikų tėvas Benas Affleckas grįžta į kino ekranus. Patį B. Afflecką kino gerbėjai jau pažįsta ne tik kaip aktorių, bet ir puikų režisierių, kurio drama „Argo“ (angl. „Argo“) pelnė daugybę puikių įvertinimų. Savaitgalį aktorius į kino ekranus sugrįžo atgaivindamas legendinį Betmeną filme „Betmenas prieš Supermeną: Teisingumo aušra“ (angl. „Batman v Superman: Dawn of Justice“), tad šios savaitės žvaigždė – Benas Affleckas!

Draugystė kitapus gatvės

Benjaminas Geza Affleckas gimė 1972-ais metais Kalifornijoje Timothy ir Chris Affleckų šeimoje. Jaunuolio tėvų keliai išsiskyrė vos šiam gimus, tačiau dokumentai oficialiai buvo įteisinti šiam sulaukus 11-os. Jau netrukus po skyrybų aktorius su savo artimaisiais persikraustė gyventi į Kembridžą.

Jaunojo Beno Afflecko karjerystė prasidėjo vaikui sulaukus septynerių, kuomet šis pasirodė šeimos draugo kuriamame nepriklausomame filme „Gatvės pabaigoje“ (angl. „The Dark End of the Street“). Aktorius taip norėjo siekti aktorystės, kad netgi suvaidino greito maisto tinklo „Burger King“ reklamoje. Kitais metais B. Affleckas suvaidino filme „Mimi kelionė“ (angl. „The Voyage of the Mimi“), kuomet ir susipažino su ateities geriausiu draugu Mattu Damonu. Ir nors karjeros bendražygiai ir nevaidino tame pačiame filme, jų pačių pažinties vieta buvo tas pats gyvenamasis rajonas. Jau netrukus abi jaunosios žvaigždės pradėjo mokytis Kembridžo „Ringe and Latin“ mokykloje ir abu mokėsi sustiprintose dramos mokslo klasėse. Tuo metu pats B. Affleckas jau pradėjo vaidinti smulkiuose televizijos draminiuose serialuose.

Netrukus aktorius pradėjo mokytis Vermonto universitete, bet nusprendęs, kad jo aistra yra vaidyba ir šis tiesiog negali veltui švaistyti laiko – persikraustė į Holivudą siekti savo svajonės. Pirmasis rimtesnis B. Afflecko išbandymas įvyko 1992-ais metais, kuomet suvaidino kartu su Mattu Damonu ir Brendanu Fraseriu filme „Mokyklos ryšiai“ (angl. „School Ties“).

Sėkmingas bendradarbiavimas ir alkoholizmo problemos

Tais pačiais metais aktorius suvienijo jėgas su savo geriausiu draugu Mattu Damonu ties scenarijumi apie jaunąjį matematikos genijų filme „Gerasis Vilas Hantingas“ (angl. „Good Will Hunting“). Po ilgų bandymų parduoti istoriją kino studijoms, abiems draugams tai pavyko įgyvendinti su „Miramax“ ir jau netrukus juosta buvo pradėta filmuoti. Kitais metais didžiuosiuose kino ekranuose filmas pagaliau debiutavo, o pagrindiniuose vaidmenyse pasirodė tie patys B. Affleckas, M. Damonas ir kino legenda Robinas Williamsas. Juosta buvo itin sėkmingai pripažinta tiek kino kritikų, tiek gerbėjų, o abu scenaristai pelnė tiek Auksinio Gaublio, tiek Oskaro statulėles dėl puikiai suregzto scenarijaus.

Jau po šio vaidmens B. Afflecką pažino įvairūs Holivudo režisieriai. Netrukus aktorius suvaidino kartu su Bruce’u Willisu ir Liv Tyler blokbasteryje „Armagedonas“ (angl. „Armageddon“. 1998), kuris tapo antru filmu pagal uždirbtas pajamas tais metais. B. Affleckas taip pat suvaidino ir antraplanį vaidmenį filme „Įsimylėjęs Šekspyras“ (angl. „Shakespeare in Love“), kuriame susipažino su savo simpatija Gwyneth Paltrow. Ir visgi, romanui nebuvo lemta klostytis sėkmingai ir jau netrukus pora pranešė apie skyrybas, kas jiems nesutrukdė ligi šių dienų būti gerais draugais.

Aktorius B. Affleckas filme „Perl Harboras“ (angl. „Pearl Harbor“)
Aktorius B. Affleckas filme „Perl Harboras“ (angl. „Pearl Harbor“)

Prabėgus keliems metams aktorius ir vėl suvienijo jėgas su „Armagedono“ režisieriumi Michaelu Bay’jumi veiksmo blokbasteryje „Perl Harboras“ (angl. „Pearl Harbor“). „Žinote, suvaidinus tokioje juostoje aš tikrai pradėjau dar labiau gerbti to amžiaus žmones. Mano seneliai kovėsi Antrajame Pasauliniame Kare, kuriame žuvo apie 50 milijonų žmonių, tai mano tėvai man tiesiog įskiepijo justi didžiulę pagarbą tokiai istorijos raidai. Tikiuosi, kad šiais laikais iki tokių kivirčų mes nebeprieisime, ir mums kovoti nereikės“. Ir visgi, jei ne kariavimas, tai kita bėda užklupo aktorių, kuris jau netrukus po juostos debiuto didžiuosiuose kino ekranuose prisistatė į Malibu esančią reabilitacijos kliniką, kad šie jam padėtų dėl alkoholizmo. Žinodamas, kad aktoriaus tėvas turėjo ryškių problemų su alkoholiu, B. Affleckas nusprendė nelaukti ir kreipėsi pas profesionalus dėl priklausomybės problemų.

Romanai, prodiuserystė ir grįžimas į vaidybą

Išsiugdęs valią ir pasveikęs nuo žalingų įpročių B. Affleckas jau po metų paskelbė apie savo romaną su dainininke ir aktore Jennifer Lopez. Naujieji santykiai grąžino aktorių į pirmus laikraščių viršelius, kurie porai skyrė „Bennifer“ pravardę.

B. Affleckas dar nuo pat mažų dienų jautė aistrą ne tik vaidybai, tačiau ir kitokio tipo darbui kino rinkoje. 2002-ais metais aktorius nusprendė tapti vienu prodiuserių ABC kanalo laidoje „Push, Nevada“. Pačios laidos scenarijus buvo paprastas – žiūrovas turėjo išspręsti tam tikrą mistinę užduotį, kurios pagrindinis prizas buvo vienas milijonas JAV dolerių. Ir visgi, jau po kelių laidų ši patyrė fiasko ir netrukus buvo nutraukta.

B. Afflecko draugystė kartu su M. Damonu netrukus peraugo į aukštesnį lygį, kuomet draugai nusprendė įkurti prodiuserinę įmonę „LivePlanet“. Kolegos prodiusavo dokumentinį projektą „Project Greenlight“, kas suteikė jauniesiems scenaristams galimybę kūrybiškai realizuoti savo talentą. Jau netrukus laida pelnė tris „Emmy“ apdovanojimus.

Į vaidybą B. Affleckas sugrįžo Jacko Ryano personaže filme „Baimės kaina“ (angl. „The Sum of All Fears“. 2002). Juosta buvo teigiamai priimta tiek kritikų, tiek kino gerbėjų, kurių nuomone šis sugrįžo kaip geras veiksmo filmų aktorius. „Kad ir kaip man patinka užsiimti scenarijų rašymu ar režisūra, man pačiam vaidyba visuomet buvo prioritetas“, – portalui „Entertainment Weekly“ atskleidė aktorius.

Dar viena Oskaro statulėlė, pasaulinis pripažinimas ir šių dienų žvaigždė – Benas Affleckas

Iki kito didžio vaidmens aktoriui reikėjo išlaukti dešimt metų. Vienas didžiausių ir sėkmingiausių B. Afflecko projektų „Argo“ (angl. „Argo“) dienos šviesą išvydo 2012-ais metais, o Holivudo žvaigždė filmą surežisavo, buvo vienas juostos prodiuserių bei vienas pagrindinių aktorių. „Argo“ dėka B. Affleckas pelnė Auksinio Gaublio statulėlę, kaip geriausias metų režisierius, o pats filmas pelnė tą pačią statulėlę bei Oskarą ir geriausio metų filmų kategorijose. „Atvirai pasakius, istoriškai aš šio įvykio nelabai prisimenu – arba tuo metu rimtiems dalykams aš nebuvau subrendęs, arba aš tiesiog buvau per jaunas. Man juk tuo metu buvo tik septyneri metai“, – portalui „Variety“ pasakė B. Affleckas. „Pati „Argo“ situacija startavo kaip laikraščio straipsnis, kuri kiek vėliau evoliucionavo į knygą. Tai nėra dokumentika – mes bandėme sukurti gyvą dramą, o svarbiausia buvo nesistengti pagražinti situacijos. O šiaip, man labai patiko vaidinti savo paties režisuojamame filme – jeigu man anksčiau tai nepatiko, tai šįkart buvo visiškai priešinga situacija. Juokingiausia yra tai, kad tik tokioje situacijoje aš galėjau perfilmuoti savas scenas tiek kartų, kiek aš pats norėjau“.

Aktorius B. Affleckas filme „Argo“ (angl. „Argo“)
Aktorius B. Affleckas filme „Argo“ (angl. „Argo“)

Po itin pavykusio projekto B. Affleckas pradėjo užsiimti kitais kvapą gniaužiančiais projektais. 2014-ais metais pasirodžiusi Gillian Flynn novelės ekranizacija „Dingusi“ (angl. „Gone Girl“) pelnė labai skirtingus įvertinimus – neskaičiusiems novelės ši labai patiko, tuo tarpu Gillian Flynn gerbėjai filmą pavadino silpna ekranizacija. „Žinote, dažniausiai, kai vaidini geruosius lyderiaujančius personažus tu turi išmanyti tam tikras to taisykles. Pirmiausia, tu turi žiūrovui suteikti tą jausmą, kad tavo personažas yra geras žmogus, juostos lyderis bei privalai būti protingesniu už visus asmenis, esančius kartu su tavimi viename kambaryje. Šiame filme mes nebuvome užtikrinti, ar personažas tikrai turi tokiu būti. Mano personažas evoliucionavo viso filmo metu ir pabaigoje tiesiog turėjo būti neaišku, ką jis dar gali iškrėsti, kas ir buvo filmo varomoji jėga. Ir šiaip, yra gera vaidinti stipraus režisieriaus filme. Davidas Fincheris yra tiesiog genijus, kuris turėjo aiškią viziją, kur link turi pakrypti juosta“.

Savaitgalį Benas Affleckas į didžiuosius kino ekranus grįžo su savo naujausiu filmu „Betmenas prieš Supermeną: Teisingumo aušra“ (angl. „Batman v Superman: Dawn of Justice“). Dar 2013-ais metais pasirodžiusiems pirmiesiems gandams apie B. Afflecką Betmeno personažui, dauguma kino gerbėjų šį režisieriaus ir prodiuserių žingsnį palaikė absurdišku. Tuo tarpu juostos režisierius Zackas Snyderis teigia, kad dėl aktoriaus jam nekilo nė menkiausių klausimų: „Pasirinkti Beną šiam vaidmeniui man buvo itin lengva. Taip, aš jau iškart žinojau, kad pasaulis tai priims itin skeptiškai, bet man tai buvo nesvarbu. Man pačiam Benas Affleckas buvo puikus pasirinkimas, turint omeny, kaip jis atrodo tokio amžiaus“.

Pats pagrindinis aktorius B. Affleckas personažą suvokia kaip emociškai pasikeitusį herojų: „Be abejo, jūs patys matote, kaip stipriai pasikeitęs atrodo Briusas Veinas. Jis vyresnis, šiek tiek palūžęs. Aš žinojau, kad žmonės gali to nesitikėti ar įvertinti neigiamai, bet tai buvo raktas šio filmo vystymui. Pati Betmeną mes stengėmės pristatyti, kaip sunkiasvorį kovotoją dvyliktame mūšio raunde – visą išvargusį, ant kurio kūno tiesiog susimaišė prakaitas ir kraujo židiniai. Taip, jis kitoks, nei žmonės yra matę anksčiau, bet tu negali į kažką lygiuotis – privalai sukurti kažką naujo“.

Asmeniniame gyvenime B. Affleckas gali didžiuotis draugavęs su išties išskirtinio žinomumo moterimis. Pirmiausia 2002-2004 metais draugystė su Jennifer Lopez, o vėliau gerokai sėkmingesni santykiai su aktore Jennifer Garner. Su pastarąja aktore B. Affleckas žiedus sumainė dar 2005-ais metais, o metų pabaigoje J. Garner pagimdė pirmąją dukrą. 2009-ais metais pasaulį išvydo antra dukra, o už trijų metų ir vienintelis sūnus, tačiau jau 2015 metais šeima patyrė didžiausią krizę savo gyvenime ir išsiskyrė.

Kviečiame pasižiūrėti aktoriaus B. Afflecko naujausio filmo „Betmenas prieš Supermeną: Teisingumo aušra“ anonso:

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. AM / 2016 kovo 29

    Pamiršote paminėti nuostabų The Town (2010).