Lietuvos kino teatruose – legendinė teniso žvaigždžių akistata

Paskutiniais metais sporto įvykiai ir asmenybės sulaukė išskirtinio kino kūrėjų dėmesio ir šiemet didžiuosius ekranus pasiekė net keli sportininkų biografijų įkvėpti filmai. Jau netrukus kino ir sporto mėgėjai Lietuvos kino teatruose galės pamatyti filmą „Bjornas Borgas ir Makenrojus“, atkuriantį dviejų ryškiausių teniso žvaigždžių konkurenciją ir jos kulminaciją legendiniame 1980 m. Vimbldono finale.

1980-ųjų vasara visiems laikams įėjo į įsimintiniausių teniso mačų istoriją. Pirmoji pasaulio raketė, „Lediniu žmogumi“ vadintas švedas Bjornas Borgas jau buvo pelnęs keturis Vimbldono nugalėtojo titulus. Kovoje dėl rekordinės penktosios pergalės jo varžovu tapo ambicingas ir karštakošis amerikietis Džonas Makenrojus.

Tuometinė žiniasklaida ir komercinė teniso industrija du geriausius teniso žaidėjus supaprastino iki vienas kito priešingybės. Tik nedaugelis žino tikrąją sportininkų išgyventą dramą: ruošdamasis lemiamam mačui vos 24-erių metų Borgas buvo ant išsekimo ribos – persidirbęs ir kamuojamas nerimo. Kylantis talentas 20-metis Makenrojus jau buvo spėjęs pagarsėti išsišokimais, dėl kurių buvo pramintas „Super vaikpalaikiu“. Tačiau būtent jis galėjo geriausiai suprasti savo autoriteto ir varžovo išgyvenimus.

Dviejų legendinių priešininkų užkulisius Janus Metz filme „Bjornas Borgas ir Makenrojus“ perteikia aktoriai švedas Sverrir Gudnasonas ir ne mažiau nei jo įkūnijamas herojus karštakošiškumu pagarsėjęs Shia LaBeoufas. Lietuvos kino teatruose filmas bus rodomas nuo sausio 12 d.

Filmo anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles