Kino portalas „Buvau Kine“ pristato laukiamiausius 2018-ųjų metų filmus

Kino portalas „Buvau Kine“ pristato laukiamiausius 2018-ųjų metų filmus

Sveiki atvykę į 2018-uosius metus, kurie, bent jau iš pirmo įspūdžio, didžiųjų kino hitų žada vos keletą. Skambiai pasakyta? Ir nors jau kelintus metus iš eilės pastebime tęsinių antplūdį, tikėtina, kad šių metų „žvaigždėmis“ taps mažiau išpūstos istorijos. Tikėtina, kad rinką ir vėl kiek prablaškys „Netflix“, stebinantis jau kelis metus iš eilės. Kartu ir galime sau užduoti paprastą klausimą – nejaugi jau visai netrukus „Netflix’ą“ galėsime vadinti didžiųjų kino kūrėjų siaubu..?

Na, bet grįžtant prie šių metų įdomesnių projektų, galime nė kiek neabejoti, kad pilnas sales sutrauks tiek „Keršytojai: Begalybės karas“ (angl. „Avengers: Infinity War“), tiek dar vienas solinis tarpgalaktinis filmas „Solo. Žvaigždžių karų istorija“ (angl. „Solo. A Star Wars Story“), tačiau laikas ir vėl atsigręžti į tradiciją. Praėjusių metų pabaigoje pristatėme įdomiausius 2017-ųjų projektus, o šiandien žvelgiame į ateinančius metus bei pristatome laukiamiausius 2018-ų metų „Buvau kine“ komandos narių filmus:

Vainius Eiva

Kaip ir kasmet, ateinantys metai kelia daug lūkesčių. Dažnai būna, kad net laukiamiausi darbai nuvilia labiau, nei buvo galima tikėtis, tačiau reikia tikėtis, kad šie metai bus išskirtiniai. Ir išsiskirs būsimų filmų kokybe ir turiniu. Taigi, netuščiažodžiaujant, galima įvardyti dešimt įdomiausiai atrodančių projektų, kurie, reikia tikėtis, bus tie patys, kuriuos įrašysime į geriausiųjų dešimtuką metų pabaigoje.

10. „Kapų plėšikė“ (angl. „Tomb Raider“). Po daugelio metų į kino ekranus dar kartą sugrįžta garsioji Lara Kroft. Šįkart Angeliną Jolie pakeis naujoji kapų plėšikė ir auganti žvaigždė Alicia Vikander. Sprendžiant iš jau matytų pasiruošimų video, jos pastangų ir treniruočių, ji turėtų labai ramiai užpildyti ankstesnės aktorės batus ir pristatyti alternatyvią personą, kurią bus be galo smagu stebėti kine.

9. „Bohemiška rapsodija“ (angl. „Bohemian Rhapsody“). Būtų mažų mažiausiai keista, jei nors vienas grupės „Queen“ gerbėjas nelauktų šios juostos. Be viso to, juostą dabar režisuoja ir Lietuvai labai artimas režisierius Dexteris Fletcheris, o pirmuose kadruose pasirodęs Rami Malekas atrodo įspūdingai artimai legendiniam Freddie Mercury. Taigi, vienareikšmiškai – vienas laukiamiausių filmų, kurio niekas negali sulaikyti.

8. „Oazė: žaidimas prasideda“ (angl. „Ready Player One“). Nors specialiųjų efektų gerbėjų šiais metais lauks daug gerų fantastikos filmų, šis – vienas išskirtiniausių. Tai naujasis Steveno Speilbergo režisūrinis darbas, paremtas populiariu romanu. Ir ne šiaip populiariu. Jau dabar kalbama, kad romano autorius, išvydęs pirmąjį filmo montažą, nusprendė rašyti romanui tęsinį. Tai pasako daug apie filmo kokybę. Na, o ir anonsai žada daug. Čia matoma daug personažų iš kitų filmų ar istorijų, tad telieka tikėtis, jog šis ambicingas projektas nenuvils.

7. „Nerealieji 2“ (angl. „The Incredibles 2“). Jei jau laukti kokios animacijos, tai tik šios. Šio tęsinio laukėme 14 metų ir labai tikiuos, kad tas laukimas bus vertas. Iki šiol šis apie superherojus sukurtas animacinis filmas laikomas vienu geriausių Brado Birdo darbų, tad tęsinys kelia labai, labai daug lūkesčių.

6. „Juros periodo pasaulis: Sunaikinta karalystė“ (angl. „Jurrasic World: Fallen Kingdom“). Pirmasis naujosios istorijos filmas buvo įspūdingas, nors turiniu ir nebuvo labai jau originalus. Laukti šio filmo norisi taip pat, nes dinozaurai vis dar žavi žiūrovus, o kūrėjų ambicijos yra labai plačios. Jau dabar, po pirmojo anonso, galima susidaryti gerą įspūdį. Ir, žinoma, Chrisas Prattas. Vien dėl jo norisi kuo greičiau sulaukti šio filmo.

5. „Robinas Hudas“ (angl. „Robin Hood“). Dar vienas perdirbinys. Tačiau šio perdirbinio labai norisi sulaukti. Pirmiausia, dėl to, kad istorija niekada neturėjo normalaus perstatymo. Net ir anksčiau buvęs Ridley‘io Scotto darbas nebuvo kažkoks ypatingas. Tuo tarpu pagrindinį vaidmenį atliks kylanti žvaigždė Taronas Edgertonas, taip pat Jamie Foxxas, Jamie’is Dornanas ir Lietuvoje viešėjęs Joshas Herdmanas. Daug smagiau žiūrėti filmą, kai gyvai teko pabendrauti su jame vaidinsiančiu aktoriumi.

4. „Oušeno 8“ (angl. „Ocean‘s 8“). Kad ir kaip ten bebūtų, senosios Oušeno dalys buvo be galo smagios. Tai apiplėšimų filmai, iš kurių išsirutuliojo kitos istorijos. Tad sugrįžtantis Oušeno apiplėšimai negali nežavėti. Ir šįkart matysime dailiosios lyties atstoves. Taip, turime pripažinti, kad su moteriškais istorijų perdirbimais jau esame degę, tačiau vilčių vis dar yra labai daug.

3. „Alita: Kovos angelas“ (angl. „Alita: Battle Angel“). Naujas Roberto Rodriguezo filmas, kuriam scenarijų parašė Jamesas Cameronas. Nesu linkęs smarkiai aukštinti šio kino kūrėjo, tačiau nepripažinti jo talento būtų nuodėminga. Taigi, ir šis fantastinis filmas žada labai daug. Labai daug gerų vaizdų, įspūdingą istoriją ir patrauklius veikėjus. Patrauklius, net kažkiek keistus veikėjus, ypač pagrindinę, turinčią didelis akis, lyg būtų nužengusi iš anime.

2. „Keršytojai: Begalybės karas“ (angl. „Avengers: Infinity War“). Be jokios abejonės, tai bus pats ambicingiausias ateinančių metų filmas. Ypatingai iš tų, kurie paremti superherojų istorijomis. Kitąmet bus aibė tokių darbų, tačiau šis – vienas išskirtiniausių. Turbūt net nereikia sakyti, kodėl. Be jokios problemos, šis filmas galėtų atsidurti ir pirmojoje vietoje, tačiau ji rezervuota kitam superherojui.

1. „Deadpool 2“ (angl. „Deadpool 2“). Nežinau, ar yra kuo stebėtis, kad šis filmas yra laukiamiausias kitų metų darbas. Pirmiausia, dėl to, kad pirmoji dalis buvo beprotiškai gera, smagi ir absurdiškai juokinga. Antra, dar ir tai, kad teko gyvai susipažinti su Kolosą atliekančiu aktoriumi, apie tęsinį pasakojusiu taip, lyg mažas vaikas džiaugtųsi dovana po kalėdine eglute. Daugiau argumentų sunku surasti, nes filmas tiesiog privalo būti tobulas.

Donatas Valentėlis

Štai ir atkeliavo 2018-ieji metai – metai, turintys didžiulį potencialą arba vadintis tikrai įstabiais, arba tapti didžiu fiasko. Ir nors manajame sąraše superherojų juostų ir apstu, tačiau tenka pripažinti – jos jau pradeda nusibosti. Belieka tikėtis sulaukti tokių filmų, kurie ligi šiol nėra anonsuoti, o šių idėjos  – verčiančios rautis plaukus. Ir visgi, apžvelkime, kokie man asmeniškai yra įdomiausi šių metų projektai:

10. Tikslaus lietuviško pavadinimo dar neturinti juosta apie mutantis – „X-Men: Dark Phoenix“. Iksmenų seriją pamėgau tuomet, kai juostos režisieriumi tapo Matthew Vaughnas. Žinoma, tenka pripažinti, kad filmas apie Apokalipsę trilogijoje buvo silpniausias, o šiais metais kino teatruose išvysime net du Iksmenų serijos filmus, tačiau tikiu, jog būtent šis filmas turėtų pelnyti didesnį pripažinimą. Žinoma, kiek neramina režisieriaus kėdėje debiutuojantis Simonas Kinbergas, tačiau ramina tai, jog į juostą ir vėl sugrįš J. Lawrence, M. Fassbenderis, J. McAvoy’us ir kiti. Reginys turėtų būti įdomus.

9. „Mauglis“ (angl. „Mowgli“). Juostos režisierius – Andy Serkis, o personažus įkūnys šios žvaigždės: tas pats A. Serkis, B. Cumberbatch’as, C. Bale’as, C. Blanchett ir kiti žinomi aktoriai. Surinktas aktorių kolektyvas yra nuostabus, o pačiam Andy Serkis tai bus jau antroji režisūrinė juosta (šiais metais šis startavo su filmu „Noras gyventi“ (angl. „Breathe“)). Nenustebčiau, jeigu tai būtų geriausia Mauglio ekranizacija, tačiau turime sulaukti spalio.

8. „Keršytojai: Begalybės karas“ (angl. „Avengers: Infinity War“). Pirmasis juostos anonsas tikrai atrodė intriguojantis. Ir nors nesu didžiausias Keršytojų gerbėjas, tačiau vienoje masėje išvysti tiek aktorių tikrai norisi. Pats Thanosas anonse neatrodė didingai, tačiau tikiu, jog tai yra laikina. Juosta apie Begalybės karą turėtų tapti vienu geriausių Keršytojų serijos filmu.

7. „Venomas“ (angl. „Venom“). Juostos su Tomu Hardy visuomet yra neįtikėtinai įtraukiančios. Aktorius sugeba pasirinkti įdomių scenarijų projektus, kuriuose yra išplėtojami ir personažai (žinoma, „Diunkerką“ tenka laikyti išimtimi). Tačiau tenka pripažinti – per paskutinius metus sunku būtų pasakyti, kuris aktoriaus vaidmuo būtų nepavykęs. Juostos scenarijumi per daug nesidomėjau, tačiau vien Tomo Hardy buvimas joje verčia susidomėti.

6. „Solo. Žvaigždžių karų istorija“ (angl. „Solo. A Star Wars Story“). „Disney“ ir toliau nesustodami kepa „Žvaigždžių karus“. Tiesa, jeigu 7-8 epizodai man asmeniškai buvo silpnesni net už 1-3 epizodus, tai „Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorija“ (angl. „Rogue One: A Star Wars Story“) buvo visiškas atradimas, bei sava kokybe artimas 4-6 epizodams. Siurprizas? Man – taip. Tikiuosi, jog ir filmas apie Haną Solo virs tokiu pačiu siurprizu.

5. „Deadpool 2“ (angl. „Deadpool 2“). Štai atėjo metas ir antrąjai „Deadpool’o“ daliai. Žinoma, tikrai gaila, kad juosta neteko ne tik Timo Millerio, bet ir Junkie XL, tačiau juostoje išliko šios pažiba – Ryanas Reynoldsas – tad reginys turėtų būti ne ką mažiau intriguojantis. Bent jau reklaminė kampanija nuteikia laukti  tęsinio.

4. „Krydas 2“ (angl. „Creed 2“). Į kino teatrus ir vėl sugrįžta ne tik Sylvesteris Stallone, tačiau ir Dolphas Lundgrenas. Norėtųsi ir vėl išvysti dviejų gigantų dvikovos, tačiau… Šį sykį išvysime Rokio Balboa mokinio bei Ivano Drago sūnaus kovą. Bokso ringas tikrai nėra ta vieta, kurioje galime išvysti nutrūktgalviškus specialiuosius efektus – pagrindinį vaidmenį ir vėl vaidins scenarijus. Ar galima sugalvoti ko nors naujo? O čia jau teks sulaukti filmo.

3. „Tamsiausia valanda“ (angl. „Darkest Hour“). Neabejotinai, viena laukiamiausių šių metų juostų į kino teatrus atkeliaus artimiausiomis savaitėmis. Gary Oldmanas visiškai nepanašus į save ir, tikėtina, kad juosta bus „vieno aktoriaus pasirodymu“, tačiau bent jau anonsai nuteikia neįtikėtinai gerai. Belieka tikėtis ir kad scenarijus bus bent kiek įdomus bei galėsime pasižiūrėti į „Diunkerko“ įvykius kitu kampu.

2. „Bohemiška rapsodija“ (angl. „Bohemian Rhapsody“). „Queen’ai“ – neabejotinai, viena geriausių visų laikų grupių. Bent jau žvelgiant iš nuotraukų, Rami Malekas yra labai įtikinamas Freddie Mercury’is. Tenka tik nuliūsti, kad Bryanas Singeris neužbaigė režisuoti juostos (ir tikra laimė Dexteriui Fletcheriui), tačiau bent jau aš negaliu sulaukti kitų metų gruodžio, kuomet kino teatruose išgirsiu atgimusias dainas. Klausimas kitas – ar bus ryžtamasi jas perdainuoti? Šiais laikais tai padaryti vienodai stipriai, kaip tą darė F. Mercury’is, – misija neįmanoma.

1. „Fantastiniai gyvūnai: Grindelvaldo nusikaltimai“ (angl. „Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald“). Šių metų mano laukiamiausias filmas yra būtent šis. Žinoma, ir joje galime išvysti neigiamumų – vis dar nelabai tikiu nei Johnny Deppu, nei Jude’u Law, tačiau būtent antroji serijos dalis galbūt ir pakeis nuomonę apie aktorius? To tikrai labai tikiuosi. Kartu ir tikiuosi, kad magiškasis sugrįžimas į Londoną gali grąžinti tą aurą, kurią visi išgyvenome su aštuoniomis Hario Poterio dalimis.

Karolis Račas

Viskas.  2017-ieji metai baigėsi, tad metas pasižiūrėti, ką atneš 2018-ieji. Kaip visada, labiausiai laukiami holivudiniai filmai, teikiantys didžiausią pramogą, nors  nebūtinai jie bus atsiminti kaip metų geriausieji. Mano sąrašas:

10. „Mirtingos mašinos“ (angl. „Mortal Engines“). Režisierius, prisidėjęs prie daugumos Peterio Jacksono filmų specialiųjų efektų, Peterio Jacksono scenarijus, ir dideli miestai, kurie po nuniokojusio karo tapo mobilūs, ir važinėdami ant ratų apvaginėja kitus siekdami išgyventi. Skamba keistai, bet kartu kažkas naujo.

9. „Oušeno 8“ (angl. „Ocean‘s 8“). Steveno Soderbergh‘o Oušeno trilogiją sudaro tikrai smagūs, juokingi filmai apie sumaniai įvykdytas vagystes, kuriuos vis karts nuo karto pažiūriu. Netikiu, tai bus toks geras filmas, kaip senesni, bet kartu smalsu sulaukti, kaip visas moteriškas kolektyvas imsis naujos vagystės.

8. „Juros periodo pasaulis: Kritusi karalystė“ (angl. „Jurassic World: Fallen Kingdom“). Šįkart matysime ne tik pabėgusius dinozaurus, bet visa sala, kuriame įsikūręs parkas, bus suniokota ugnikalnio išsiveržimo. Kodėl gi ne! Pramoginis filmas žiūrėti kine.

7. „Našlės“ (angl. „Widows“). „12 vergovės metų“ režisierius sugrįš su nauju filmu. Šįkart tai trileris apie keturis plėšikus, kurie mirė bandydami įvykdyti apiplėšimą ir paliko šį darbą užbaigti savo žmonoms. Scenarijus patikėtas „Dingusi“ autorei Gillian Flynn, tad laukiu dar vieno įdomaus trilerio.

6. „Sicario: kareivis“ (angl. „Sicario 2: Soldado“). „Sicario: narkotikų kelias“ buvo puikus įtampą išlaikantis trileris. Galbūt jam ir nereikėjo tęsinio, bet kai scenarijus yra Taylor‘o Sheridan‘o rankose (o jo šių metų „Vėjų upė“ patiko labai), įdomu pamatyti, ko sulauksime.

5. „Traukinys į Paryžių“  (angl. „The 15:17 to Paris“). Visada smalsu sulaukti naujausio Holivudo veterano Clinto Eastwoodo darbo. Šįkart tai filmas, paremtas tikra istorija – 2015 m. rugpjūčio 21 d. „Thalys“ traukinyje įvykusiu teroristiniu išpuoliu.

4. „Oazė: žaidimas prasideda“ (angl. „Ready Player One“). Stevenas Spielbergas pagaliau sugrįžta prie mokslinės fantastikos! Įdomu pamatyti kine jo viziją apie virtualiosios realybės pasaulį.

3. „Sunaikinimas“ (angl. „Annihilation“). 2014 m. Alex’as Garland ‘as pristatė superinį mokslinės fantastikos filmą apie dirbtinį intelektą „Ex Machina“. Ir tai buvo tik jo režisūrinis debiutas. Šįkart tai bus nykios atmosferos filmas apie slaptą biologių ekspediciją į izoliuotą vietovę, kurioje ne viskas veikia pagal gamtos dėsnius. Tikiuosi toks pats geras!

2. „Keršytojai: begalybės karas“ (angl. „Avengers: Infinity War“). Iš visų komiksinių filmų, pasirodysiančių 2018 metais, labiausiai laukiu tik šio. Tūrbūt visi Žemės herojai, pradedant nuo Keršytojų iki Daktaro Streindžo, Žmogaus voro, Galaktikos sergėtojų susikaus su Thanosu, kuris siekia užvaldyti visą visatą. Broliai Russo teigė, kad stengsis padaryti taip, kad dešimt metų kurta istorija sukeltų didžiausią įmanomą malonumą. Būtent to ir lauksiu.

1. „Kapų plėšikė“ (angl. „Tomb Raider“). Turbūt žinomiausia video žaidimų veikėja Lara Kroft sugrįžta į kino ekranus! Kadangi žiauriai patiko 2013 ir 2015 m. pasirodę žaidimai, to paties tikiuosi ir iš filmo – šiurkščios, išlikimu paremtos istorijos, o ne bėgiojimo su dviem pistoletais rankose, kaip anksčiau.

Viktė Džiaugytė

Kaip ir galima nesunkiai nuspėti, nauji metai žada visa puokštę intriguojančių projektų, kuriuos anksčiau ar vėliau išvysime kino ekranuose. Turbūt net neverta vargintis ir į dešimtuką įtraukti eilinę „Žvaigdžių karų“ (angl. „Star Wars“) dalį (2018 m. gresia šalutinis projektas, pasakosiantis apie Haną Solo) ar naują Woody Alleno filmą – ar lauksi, ar nelauksi, jie vis tiek pasirodys kino teatruose. Tad kadangi minėti projektai vis tiek neišvengiamai (ne)tikėtai mus užklups, kaip kad kasmet žiema užklumpa kelininkus, verčiau užmeskime akį į kitus ne mažiau intriguojančius projektus, kurie kino sales turėtų pasiekti 2018 metais.

1. „Mirtingos mašinos“ (angl. „Mortal Engines“). Pirmąją Philipo Reeve‘o „Alkano miesto“ tetralogijos dalį perskaičiau prieš dvylika metų ir ji iki šiol užima garbingą vietą mano ilgame mėgstamiausių knygų sąraše. Dažniausiai skaitytų knygų ekranizacijomis tenka nusivilti, nes kad ir kiek sau prisižadėčiau, to lyginimo su knyga negaliu išvengti. Kita vertus, tokius filmus (nu)vertinti ir kritikuoti yra lengviau jau vien todėl, kad viskas ar bent dalis yra „ ne taip kaip knygoj“. Tačiau iš „Mirtingų mašinų“ tikiuosi daug ir tuo pačiu tikiuosi nenusivilti. Jau iš anonso matyti, kad kai kas tikrai bus ne taip, kaip knygoje, bet kol kas visuma vis tik labiau intriguoja, o ne erzina. O tai, kad šio projekto, kurį režisavo Christianas Riversas, užnugaryje stovi pats Peteris Jacksonas, duoda bent šiokią tokią garantiją ir viltį, kad viskas bus (daugmaž) gerai. Labai to tikiuosi.

2. „Tauta ir jos karalius“ (pranc. „Le peuple et son roi“). Mano eilė prancūzų aktoriui Louis Garreliui neblėsta – jau ne kartą ją esu viešai deklaravusi. Tad ir ateinančių metų laukiamiausių filmų sąrašas negalėjo apsieiti be filmo, kuriame jis vaidina. Šįkart tai – kostiuminė istorinė juosta apie Prancūzijos Didžiąją revoliuciją. Be L. Garrelio, kuris vaidins ne ką kitą, o Maximilieną Robespierre‘ą, čia taip pat bus galima išvysti visą prancūzų kino žvaigždyną – Gaspardą Ullielį, Adèlę Haenel, Izïą Higelin, Denis‘ą Levantą ir kitus. Be to, ši tema kino ekranuose kurį laiką jau buvo mažumą primiršta.

3. „Spragtukas ir keturios karalystės“ (angl. „The Nutracker and The Four Realms“). Turbūt niekam seniai ne paslaptis – jei kalbame apie magiją ir stebuklus, tą kine geriausiai gali sukurti ne kas kitas, o „Disney“. O dar prisiminkime pačią nuostabią ir kartu tamsią E. T. A. Hoffmano pasaką, Piotro Čaikovskio baletą, pridėkime tokius aktorius kaip Keira Knightley, Helen Mirren, Morganas Freemanas, ir jau iš anksto bus beveik aišku, kad lapkričio mėnesį kino ekranuose turėtume sulaukti ypatingo reginio.

4. „Šunų sala“ (angl. „The Isle of Dogs“). Neseniai paskelbta, kad ši juosta taps Berlyno kino festivalio atidarymo filmu. Reta garbė, pasitaikanti animaciniam filmui. Tačiau žinant, kad tai – iki panagių estetiškas ir stilingas Wesas Andersonas, jau dabar galime tikėtis spalvingo ir originalaus reginio.

5. „Visi žino“ (isp. „Todos lo saben“). Užtektų pasakyti tik tiek – trys Oskaro laureatai, ir daugeliui to turėtų gana. Bet galima ir detalizuoti –iranietis Asgharas Farhadi, kurio du filmai „Išsiskyrimas“ (pers. „Jodaeiye Nader az Simin“, 2011 m.) ir „Komivojažierius“ (pers. „Forushande“) buvo apdovanoti Oskarais geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje 2018 m. pristatys ispanakalbį projektą, kuriame vaidins Oskaro laureatai Penélope Cruz ir Javieras Bardemas bei Argentinos kino ikona Ricardo Darínas. Vien aktorių pavardės žada daug, o žinant, koks neprilygstamas psichologinių dramų kūrėjas yra A. Farhadi, tikrai verta laukti, kol bus galimybė išvysti šį filmą.

6. „Jukatanas“ (isp. „Yucatán“). Ispanų režisierius Danielis Monzónas iki šiol yra sukūręs galbūt ir sąlyginai nedaug, bet daugiausia – kokybiškus filmus. Jau ko vertas vien jo trileris „Kamera 211“ (isp. „Celda 211“, 2009 m.), nenuvylė ir jo režisuotas veiksmo filmas „Vaikis“ (isp. „El niño“, 2014 m.). 2018 m. šis režisierius ketina pristatyti naują filmą kartu su savo ištikimuoju aktoriumi Luisu Tosaru. Ir šįkart tai bus komedija. Intriguoja? Be abejo.

7. „Jie“ (it. „Loro“). Iki šiol taip pat neteko nusivilti ir italo Paolo Sorrentino kūryba – ypatinga estetika ir simbolika, susipinanti su ironija ir gyvenimo filosofija. Šįkart jis ėmėsi ekranizuoti vieno skandalingiausių ne tik Italijos, bet apskritai Europos politikų – buvusio ministro pirmininko Silvio Berlusconi gyvenimą. Skandalingąjį politiką šioje juostoje įkūnys nuo P. Sorrentino filmų sunkiai atsiejamas Toni Servillo.

8. „Žmogus, kuris nužudė Don Kichotą“ (angl. „The Man Who Killed Don Quixote“). Šį projektą lydėjo rekordiškai ilgas nesėkmių ruožas: koją kišo tiek filmavimui visiškai nepalankios oro sąlygos, pagrindinio aktoriaus prancūzo Jeano Rocheforto liga, finansinės problemos. Tačiau dabar pagaliau jau galima tikėtis, kad ši nuotykinė mokslinės fantastikos juosta, pakviesianti į kelionę laiku, sklandžiai pasieks kino sales.

9. „Žmonių laikas“ (angl. „The Time of Humans“). Kažkada korėjietis Kim Ki-dukas garsėjo tuo, kad savo darbuose sugebėjo derinti poetiką, filosofiją ir kardinalų žiaurumą. Ilgainiui jo filmuose pirmųjų dviejų elementų likdavo vis mažiau ir mažiau, už tai smurto ir žiaurumo scenos tapdavo jo juostų ašimi. Lietuvos du paskutiniai jo darbai taip ir nepasiekė – tačiau dabar režisierius ruošia naują filmą, pasakosiantį apie įvairaus amžiaus ir įvairių profesijų žmones, keliaujančius karo laivu bei tyrinėjančius žmoniškumo ir moralės ribas. Bus įdomu pamatyti, ar K. Ki-dukui pavyks nenuklysti prie kraštutinio žiaurumo ir ar jo kūryboje dar yra vietos tam, už ką jo darbai buvo vertinami anksčiau.

10. „Eva“. Prancūzų aktorė Isabelle Huppert dabar spindi pačiame savo ryškume. Vien jos užtektų rimtai svarstyti filmo kandidatūrą. Tačiau kalbant apie Benoît Jacqout dramą „Eva“, dar būtina paminėti, kad šiame filme taip pat pasirodys Gaspardas Ullielis, kurio vaidybą taip pat visada labai malonu stebėti. Tai juosta, pasakojanti apie tai, kaip sniego audra į perspektyvaus rašytojo Bertrano gyvenimą atpūtė paslaptingą moterį Evą – išankstinis filmo aprašymas nežada laimingos pabaigos. Filmas bus rodomas Berlyno kino festivalyje.

Vilmantas Venckūnas

Peržvelgiau praėjusių metų savo laukiamiausių dešimtuką. Du filmai pateko į šių metų mano geriausių dešimtuką, dviejų net nemačiau, kiti arba labai nuvylė, arba buvo vidutino lygio pramoga. Liūdna? Šiek tiek. Bet vis tiek, žvelgdamas į kitus kino metus viliesi, kad filmai, kurių lauksi bus geri. Jei ir nebus šedevrai, tai bent malonumą patirsi juos žiūrėdamas. Tad štai mano dešimtukas, iš kurio, viltingai, tikiuosi, bent jau malonumo.

1. „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (angl. „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri“). Šio filmo laukiu, nes žmonės kalba, kad tai geras filmas. Sako dar jie, kad tai įdomiai ir netikėtai sukurpta istorija, kurioje parodomos tamsiausios žmogaus sielos pusės. Laukti šio kūrinio skatina ir Martino McDonagho pavardė, parašyta laukeliuose „režisierius“ ir „scenaristas“. Šis vyras atsakingas už savitus ir įdomius filmus „Reikalai Briugėje“ (angl. „In Bruges“) bei „Septyni psichopatai“ (angl. „Seven Psychopaths“). Jo darbai pasižymi juodu humoru, absurdu ir yra savaip sunkūs. Bet gardūs. Aktorių ansamblis taip pat nuteikia smagiai.

2. „Šunų sala“ (angl. „Isle of Dogs“). Weso Andersono sustabdytos animacijos filmas. Man nereikia kažko daugiau, kad laukčiau. O jums?

3. „Pirmasis žmogus“ (angl. „First Man“). Damieno Chazelle‘io, atsakingo už „Kalifornijos svajas“ (angl. „La La Land“) bei „Atkirtį“ (angl. „Whiplash“), filmas apie pirmą žmogų Mėnulyje Neilą Armostrongą, kurį įkūnija daugelio mylimas Ryanas Goslingas. Nenustebkite, jei šiame filme Buzzas Aldrinas uždainuos baladę, o Neilas Armstrongas, žengęs pirmąjį žingsnį Žemės palydovo paviršiuje, pradės šokti stepą. Juokauju (bet jei taip būtų, nesupykčiau). Pastarasis D. Chazelle‘io judesys Holivude yra daug žadantis, tad jei „Pirmasis žmogus“ taip pat bus sėkmingas, ką daugiau pasiekti beliks šiam kino kūrėjui?

4. „Pelėdų kalnas“. Pristatydamas filmą, režisierius Audrius Juzėnas nupasakojo vieną jo epizodą: „Sekso scena kino teatre. Ekrane rodomos Stalino laidotuvės“. Režisierius teigia, kad tai geriausia sekso scena Lietuvos kino istorijoje. Jis taip pat mano, kad po šio filmo jo nebeįleis į Rusiją. O aš manau, kad sulauksime puikaus istorinio filmo, be didelių ditirambų ir patoso. Tai A. Juzėnas pademonstravo „Ekskursantėje“. Nematau objektyvių priežasčių, kodėl jis turėjo nuleisti kartelę naujausiam savo darbui, kurio premjera įvyks per mūsų valstybės šimtmetį.

5. „Nematoma“. Prie vieno geriausių šio amžiaus lietuviškų filmų (kad ir kaip tai daugumai jokio įspūdžio nedarantis pagyrimas) dirbęs Igno Jonyno ir Kristupo Saboliaus duetas pristato antrąjį savo kūrybinį vaisių. Filmas pasakos apie senstantį šokėją, kuris, kad patektų į televizijos šokių projektą, apsimeta aklu. Taip pat šiame kūrinyje bus keršto istorija. „Lošėjuje“ su žiupsneliu absurdo buvo puikiai analizuojama į kritines situacijas patekusių veikėjų psichologija. „Nematoma“ iš pirmo žvilgsnio atrdo kaip filmas, kuriame I. Jonynas ir K. Sabolius gali lietuviško kino gerbėjus pradžiuginti net ir dar labiau.

6. „Mergina voratinklyje“ (angl. „The Girl in the Spider’s Web“). Esu didžiulis Stiego Larssono „Tūkstantmečio“ (angl. „Millenium“) serijos gerbėjas. Man labai patiko visi trys švediški filmai (arba šešios serijos, jei žiūrėjote kaip miniserialą) ir amerikietiška Davido Fincherio „Merginos su drakono tatuiruote“ (angl. „The Girl with the Dragon Tattoo“) interpretacija. Nors šio naujo serijos filmo laukiu, pasilieku šiek tiek rezervo. Naujųjų knygų, parašytų ne S. Larssono, neskaičiau, tad negaliu vertinti ar jos tokios pat stiprios, kaip ir originalios. Šis filmas yra paremtas būtent naujesne knyga, parašyta Davido Lagercrantzo. Kodėl nebuvo ekranizuotos Holivudo studijų dar nepristatytos dvi S. Larrsono knygos, man didelis klausimas. Tačiau visus klausimus ir nuogastavimus per šio filmo seansą pabandysiu atidėti į šoną. Jei pajusiu tą šiurpulį keliančią „Millenium“ dvasią, tai padaryti nebus sunku.

7. „Žmogus, kuris nužudė Don Kichotą“ (angl. „The Man Who Killed Don Quixote“). „Monty Python“ narys ir kreizovų filmų režisierius Terry‘is Gilliamas šią juostą norėjo sukurti jau labai seniai, beveik dvidešimt metų. Daug garsių ir talentingų aktorių bėgant metams turėjo vaidinti šiame projekte. Po ilgų atidėliojimų, praėjęs visus pragaro ratus, T. Gilliamas pagaliau sukurs šį filmą, kuris yra šiek tiek paremtas klasikiniu Miguelio de Cervanteso romanu. Šį filmą galima vadinti T. Gilliamo svajonių projektu, nes jis mato daug sąsajų tarp pagrindinio veikėjo ir savo kūrybos. Šių metų birželį buvo pranešta, kad filmavimo darbai baigti. Tad mintys ir žodžiai virto kūnu, o mūsų darbas bus įvertinti tai kino ekrane.

8. „Marija Magdalietė“ (angl. „Mary Magdalene“). Man filmai, paremti biblinėmis istorijomis nėra patys įdomiausi ar žaviausi. Bet šios juostos laukiu. Kodėl? Nes režisierius Garthas Davisas po praėjusių metų „Liūto“ (angl. „Lion“) suintrigavo. Laukiu, nes filme vaidins Rooney Mara, Joaquinas Phoenixas, Chiwetelis Ejioforas. Laukiu, nes dėl šio filmo turi kilti nors vienas skandalas, kuriame būtų svaidomasi epitetais „eretikai“, „bedieviai“ ir „davatkos“. To senokai nebuvo ir to, visai, pasiilgau.

9. „Kur išėjai, Bernadeta?“ (angl. „Where’d You Go, Bernadette“). Vienas geriausių (mano nuomone) dabar dirbančių amerikiečių režisierių Richardas Linklateris ir viena geriausių (manau, ne tik mano nuomone) dabartinio Holivudo aktorių Cate Blanchett. Parduota? Parduota. Mane tik šiek tiek neramina, jog R. Linklateris pastaraisiais metais pradėjo filmus kepti W. Alleno režimu. Tikiuosi, jog šio kino kūrėjo darbai nesuprastės ir man nereikės rausti dėl epiteto, išsakyto jam šio aprašymo pradžioje.

10. „Našlės“ (angl. „Widows“). Dar prieš kelias dienas apie šį filmą aš nieko nebuvau girdėjęs. Ir nors galvoje maždaug buvau susidėliojęs kokius filmus įtrauksiu į savo laukiamiausiųjų dešimtuką, nusprendžiau peržiūrėti daugiau mažiau viską, kas pasirodo kitais metais kino ekranuose. Skaitau skaitau… ir akis užkliūva už filmo „Našlės“. Perskaitau aprašymą, kuris skamba maždaug taip: „Keturi plėšikai per nepavykusį ginkluotą apiplėšimą yra nužudomi. Jų našlės imasi pabaigti jų pradėtą darbą“. Skamba žiauriai kietai! Žiūrim toliau… Režisierius: Steve‘as McQueenas. Dar įdomiau.. Tarp aktorių yra Viola Davis, Liamas Neesonas, Robertas Duvallis… Suinntrigavo? Aha! Lauksi? Žinoma!

Mykolas Kriščiūnas

Kalbos apie kiną, kuriam trūksta originalumo, jau niekad nenutils, bet dabar Holivudas stabilizavosi ir išnaudodamas nostalgiją tuo pačiu atrado ir pakankamai naujų kūrėjų ir idėjų, kad nebesinaudotų vien praeities motyvais. Šitam sąraše yra tik tęsiniai, serijų atstovai arba kūriniai iš tų pačių režisierių ar aktorių, kuriuos žiūrovai jau pažįsta ir kurių sėkme jie tiki. Laukti kažko šiek tiek pažįstamo ir tuo pačiu šiek tiek naujo vis tiek yra smagiau nei laukti kažko visiškai nežinomo (tokie filmai vis tiek galiausiai atsiranda tik metų eigoje ir tik festivaliuose, o lietuviai jų nemato dar metus). Tai čia toks pasiteisinimas, dėl ko sąraše yra tiek filmų su skaičiukais ar pažįstamais pavadinimais.

1. „Mamma Mia 2“ (angl. „Mamma Mia! Here We Go Again”). Galbūt mirusi Meryl Streep veikėja, blogai dainuojantis Pierce‘as Brosnanas ir turbūt tos pačios ABBA dainos vis tiek negali atbaidyti nuo tobulai keistos pirmosios dalies tęsinio.

2. „Žmogus, kuris nužudė Don Kichotą“ (angl. „The Man Who Killed Don Quixote“). Terry‘is Gilliamas šitą filmą vienokiu ar kitokiu būdu kuria jau du dešimtmečius ir vis tiek sunku patikėti, kad jis kada nors pasirodys kinuose. Filmas yra ambicingas („Don Kichoto“ adaptacija kitokia būti ir negali), bet jeigu kas nors tokį projektą gali sugalvoti ir įgyvendinti, T. Gilliamas yra būtent tas žmogus.

3. „Juodoji pantera“ (angl. „Black Panther“). „Marvel“ vis dar protingai elgiasi imdami unikaliausius šių dienų režisierius ir atiduodami serijų kontrolę į jų rankas. „Juodoji pantera“ gali būti vienas energingiausių ir spalvingiausių „Marvel“ filmų kol kas ir visa tai bus Ryano Cooglerio dėka.

4. „Šunų sala“ (angl. „Isle of Dogs“). Weso Andersono filmai tokiuose sąrašuose bus visuomet. Tokiu pat stop motion stiliumi sukurtas „Šaunusis ponas Lapinas“ yra jo labiausiai nuvertintas filmas, o į naująjį jis dar kartą susikvietė visus geriausius Holivudo aktorius. Jie čia bus tik balsai, bet šįkart turėtų užtekti.

5. „Pirmasis žmogus“ (angl. „First Man“). Damienas Chazelle po „Kalifornijos svajų“ galėjo daryti ką tik nori ir jis pasiryžo kurti filmą apie Neilą Armstrongą, įkūnijamą Ryano Goslingo. Pasirinkimas protingas.

6. „Nerealieji 2“ (angl. „The Incredibles“). Pirmoji „Nerealiųjų“ dalis net ir po daugybės komiksinių filmų metų išlieka turbūt geriausiu filmu apie superherojus ir vienu geriausių „Pixar“ kūrinių. Tęsinį vėl kuria Bradas Birdas, muziką rašo Michaelas Giacchino, todėl receptas gerai antrajai daliai yra.

7. „Holmsas ir Vatsonas“ (angl. „Holmes and Watson“). Willo Ferrello ir Johno C. Reilly komedijos duetas yra sėkmingiausias šiame amžiuje. Jie išgelbėja net ir blogą scenarijų, o Šerloko ir Vatsono pasitelkimas komedijai yra viena tų paprastų idėjų, kurias jie gali pakelti į kitą lygį.

8. „Keršytojai: Begalybės karas“ (angl. „Avengers: Infinity War“). Didžiausias ir brangiausias superherojų filmas kol kas. Įdomus vien savo ambicijomis sujungti dešimtmetį statytą istoriją į porą valandų, kas gali sugriūti itin lengvai, o sėkmės atveju apie filmą kalbės dar ilgai.

9. „Solo: Žvaigždžių karų istorija“ (angl. „Solo: A Star Wars Story“). Panašiai kaip ir „Keršytojų“ atveju, „Solo“ nesėkmė – po to, kai filmavimo viduryje režisierių duetą pakeitė Ronas Howardas – atrodo pernelyg lengvai. Naujoji „Žvaigždžių karų“ serija finansų ar kokybės prasme didžiulės klaidos dar nepadarė (aišku, priklausomai nuo to, su kuo kalbėsitės), o apie Hano Solo priešistorę pasakojantis filmas šią tradiciją gali sugadinti (arba tapti smagiausiu kūriniu epopėjoje).

10. „Sunaikinimas“ (angl. „Annihilation“). Pagal Jeffo VanderMeero knygas kuriamas filmas yra ambicingas, kadangi knygos yra tuo pačiu ir vaizdingos, ir sunkiai ekranizuojamos, savyje turinčios mažai siužeto ir viską labiau perteikiančios jausmais ir vaizdais. Įdomu tuo, kaip mokslinės fantastikos žanrą įvaldęs Alexas Garlandas tvarkysis su tokia abstrakčia istorija.

Dovilė Ibianskaitė

Tiesą sakant, ruošdamasi rašyti savo labiausiai laukiamų filmų sąrašą tikėjausi, kad bus tikrai labai daug ko laukti, tačiau vos pradėjus mažą tyrimą, ką gero mums pristatys kino kūrėjai ateinančiais metais, teko nusivilti. Kiti metai bent jau kol kas neatrodo, kad pasiūlys iš koto verčiančių juostų, kurių būčiau laukus taip pat, kaip kad šiemet laukiau „Bėgančio skustuvo ašmenimis 2049“ arba kaip kad netyčiomis rizikuodama ėjau, bet išėjau iš naujo įsimylėjus į naujausią „Traukinių žymėjimo“ dalį.

Bet kad ir kaip bebūtų, vis dėlto sugebėjau rasti dešimtį filmų, kurių daugiau arba mažiau laukiu. Pagal ką rinkausi? Pirmiausiai pagal žanrą (mokslinė fantastika), toliau sekė atidesnis žvilgsnis, kas vaidins juostose (sakykim, man labai patinka Joaquin Phoenix, tad visada labai laukiu jo naujų filmų, o ateinančiais metais galėsiu pamatyti jį kino teatruose). Galiausiai dešimtuką padėjo užbaigti žinios, kad kai kurie mano mėgstami ir sekami režisieriai kitais metais taip pat grįš į kino sales su savo naujais filmais (pvz. Martinas Scorsese, Wesas Andersonas arba nepakartojamasis Larsas von Trieras). Filmai išvardinti ne pagal laukiamumo lygį, o pagal pasirodymo datas.

Sumaišius tokią baltą mišrainę – ne veltui tarpušventis – šį kartą jums ir pateikiu filmų, kuriuos norėčiau pasižiūrėti ateinančiais metais sąrašą. Tik atrinkus filmus, kurie ne visai atitinka populiariosios kultūros standartus, viduje užgimė mažas nerimas, kad ne visus juos galėsiu pasižiūrėti lietuviškuose kino teatruose dėl jų buvimo nišiniais ir įdomiais tik mažai auditorijai kino žiūrovų. Bet galbūt kas nors iš filmų platintojų mane nustebins ir visas čia išvardintas juostas galėsiu pasižiūrėti patogiai sėdėdama didžiulėje salėje.

1. „Sunaikinimas“ (angl. „Annihilation“). Jeigu matėte ir susidarėte kažkokią bent į teigiamą pusę krypstančią nuomonę apie filmą „Ex Machina“, tai „Sunaikinimas“ turėtų būti lygiai taip pat jūsų laukiamas, kaip kad aš jo laukiu – abu filmus kūrė tas pats režisierius ir scenarijaus autorius Alex Garland, tad kartelė pakelta aukštai. Vien bežiūrint šio filmo anonsą, jau dabar apima daug vilčių, kad ekranuose pamatysime tikrą seną gerą „mind-f*ką“, o ir pagrindinį vaidmenį atliekanti Natalie Portman kelia juostos lygį aukštyn. Tad trumpai, „Sunaikinimas“ yra kol kas mano labiausiai laukiamas kitais metais pasirodantis mokslinės fantastikos filmas, kuris arba labai įstrigs ir iš tiesų bus nepakartojamas, arba bus dar viena liūdnai ir neįsimintinai praėjusi kino juosta su daug neišnaudoto potencialo.

2. „Šunų sala“ (angl. „Isle of Dogs“). Dar vienas filmas, kurio laukiu – bet ne dėl jo istorijos ar žanro specifikos – „Šunų sala“. Kodėl? Nes tai naujausia Weso Anderseno juosta. Šį režisierių arba myli, arba nesupranti, o aš labiau linkusi priskirti save pirmajai stovyklai, tad ir jo filmų visada laukiu tikėdamasi kažko šaunaus ir „anderseniško“. Šis filmas labai primins to paties autoriaus „Šaunusi ponas Lapinas“ (angl. „Fantastic Mister Fox“), nes ir čia naudojamas „stop motion“ bei lėlės, o ir pasakojama istorija yra pakankamai vaikiška, tačiau šį filmą reikia pasižiūrėti būtinai – bent jau iš pagarbos kūrėjui, kurio ankstesni darbai buvo nepakartojami.

3. „Marija Magdalietė“ (angl. „Mary Magdalene“). Toliau labai lauksiu naujausio Joaquin’o Phoenix’o pasirodymo kine, kurį išvysime kitąmet. Taip, šis filmas yra apie Mariją Magdaleną (čia ją vaidins Rooney Mara), taip, tai bus religinio turinio filmas, taip, bus daug skausmo ir verksmo, ir Kristaus kančios, bet kuo bent jau dabar žavi šis filmas, tai geru aktorių kolektyvu. Vis dėlto, nuojauta neapleidžia, kad filmas nebus labai sėkmingas ir vertinimuose neperlips daugiau šešeto. Pasižiūrėsim.

4. „Solo: Žvaigždžių karų istorija“ (angl. „Solo: A Star Wars Story“). Žinoma, kaip aš nelauksiu naujausios „Žvaigždžių karų“ visatos dalies, kurioje šį kartą visas dėmesys bus skirtas jaunajam neklaužadai Hanui Solui? Vis dėlto, tikiuosi labai nedaug iš šio filmo, kadangi kuo toliau, tuo labiau panašėja, kad „Disney“ iš „Žvaigždžių karų“ daro pasakas vaikams, o ne suaugusiems žmonėms priimtiną ir geriau suprantamą turinį (šis jausmas ypatingai nepaleido peržiūrėjus paskutinę  „Žvaigždžių karų“ dalį). Tad ir iš „Solo“ tikiuosi labai mažai – arba nesitikiu nieko – bet pasižiūrėti būtinai pasižiūrėsiu.

5. „Namas, kurį pastatė Džekas“ (angl. „The House That Jack Built“). Tada ateis laikas, kai vidinė mano melancholikė depresuotoja pagaliau gaus sau maisto – pasirodo, kad kitais metais turėtų išeiti ir naujausias Larso von Triero filmas apie žudiką maniaką! Kol kas apie juostą žinoma mažai, bet žinant režisierių galima tikėtis, kad filmas turėtų būti sunkiai pernešamas jautrių nervų ar prie Larso nepratusių žiūrovų širdims. O tai yra viskas, ko aš prašau ir noriu iš šio autoriaus filmų. Labai laukiu.

6. „Žmogus, kuris nužudė Don Kichotą“ (angl. „The Man Who Killed Don Quixote“). Kol kas neaišku, ar tikrai šis filmas pasirodys kitąmet, tačiau bet kokiu atveju jau greitai turėtume kino teatruose išvysti naujausią mylimo buvusio „Monty Python“ kolektyvo nario Terry Gilliam kontribuciją į kino istoriją – filmą apie persenusį Don Kihotą, kurį čia vaidins to paties T. Gilliamo kultinėje juostoje „Brazilija“ (angl. „Brazil“) nuostabiai pasirodęs Jonathanas Pryce’as. Aktorių kolektyvas jau dabar kelia džiugų jaudulį, kūrėjų komanda taip pat daug žadanti, tad tai tikrai yra vienas iš labiausiai laukiamų mano ateinančių metų filmų.

7. „Airis“ (angl. „The Irishman”). Vėlgi, neaišku ar šis filmas tikrai pasirodys kitąmet, bet nuo to laukti tikrai nesustoji – naujausia Martino Scorseses juosta tikrai turėtų nustebinti ir dar kartą įrodyti šio kino kūrėjo talentą. Taip, paskutinis jo filmas nebuvo didžiulė komercinė ar kritinė sėkmė (nors man filmas ir patiko), tačiau šiame filme pamatysime daug jau gerai mums iš ankstesnių M. Scorseses filmų pažįstamų veidų, kas sukurs keistą nostalgijos jausmą, taip plačiai atveriantį mano piniginę.

8. „Nužudyti Bilą 3“ (angl. Kill Bill Vol. 3“). Dabar neaišku, kiek čia tiesos, kiek melo, bet ieškodama sąrašo filmų, kurie pasirodys kitąmet, akis užkliuvo už dviejų labai gerai pažįstamų žodžių ir šalia jo esančio skaičiaus „trys“ – ar Quentinas Jerome’as Tarantino mums dar kartą papasakos istoriją apie Nuotaką? Jeigu tai tiesa – aš esu super excited. Jeigu kažkas apsimelavo, eikit velniop.

9. Kažkoks naujas Woody Alleno filmas. Ir jis tikrai turi pasirodyti kitąmet. Neaiškus nei jo pavadinimas, nei kas vaidins, bet daugiau mažiau galima nuspėti apie ką bus šis filmas – taip, santykius. Ir taip, reikia eiti vis tiek žiūrėti W. Alleno filmus, nes tokia jau ta mano dalia ir stiprus pareigos jausmas nemesti to, ką pradėjai – net jeigu tai yra kuo toliau tuo prasčiau besiklostantys anksčiau kažkada kažką gero siūliusio kino kūrėjo filmai.

10. Visi pasirodantys lietuviški filmai. Ir žinoma, labai laukiu kitąmet pasirodančių visų lietuviškų filmų. O jų, bent jau kol kas atrodo, laukia tikrai daug. Nuo debiutinės Sauliaus Baradinsko komedijos „Susigrąžinti Nepriklausomybę“ iki istorinių lietuviškų filmų „Pelėdų kalnas“ ir t. t. Laukiu visų, stengsiuosi nueiti į daugelį ir bandyti palaikyti tą jauną mūsų lietuvišką kiną kuo įmanoma labiau. Linkiu to ir jums.

Justinas Naidzinavičius

Kaip ir kasmet, belaukiant kitų metų filmų ir žiūrint jų anonsus visada save nuteiki optimistiškai ir neabejoji, jog metai kino pasaulyje bus tikrai geri. Peržiūrėjęs 2018 metais pasirodysiančių filmų sąrašus sudariau savo laukiamiausių filmų dešimtuką, bet norėčiau išlikti nešališkas ir per daug neprognozuoti. Tačiau pažadu padaryti vieną dalyką – peržiūrėti visas žemiau išvardytas juostas.

Net keturi iš dešimties mano laukiamiausių filmų yra susiję su komiksais, tad ir klausiu savęs – „nuo kada aš pasidariau toks geekas“. Visgi, neabejoju, jog bent du iš jų tikrai sužavės. Na, o likusias šešias vietas užleidžiu filmams, kurių simpatijos priežastis perskaitysite žemiau.

1. „Airis“ (angl. „The Irishman”). Seni mafiozai grįžta. Tiesiog nekantrauju pamatyti naujausią režisieriaus Martino Scorsese filmą apie paslaptingą nusikalstamo pasaulio atstovo Jimmy’io Hoffa’os dingimą. Surinktas puikus aktorių ir kūrybinės grupės kolektyvas jau dabar suteikia pagrindo manyti, jog šis filmas pretenduos į geriausius įvertinimus bei aukščiausius apdovanojimus.

2. „Keršytojai: Begalybės karas“ (angl. „Avengers: Infinity War“). Neveltui šios „Keršytojų“ dalies anonsas tapo daugiausiai kartų peržiūrėtu istorijoje. Tai turbūt yra iki šiol labiausiai laukiamas „Marvel“ visatos filmas, kuriame pasirodys rekordinis superherojų skaičius. Neabejoju, kad šis filmas išsiskirs iš kitų „Keršytojų“ dalių savo niūria atmosfera ir sukrės daug žiūrovų, nes čia nuo Thanoso rankos kris ne vienas mylimas herojus.

3. „Pirmasis žmogus“ (angl. „First Man“). Režisierius Damienas Chazelle’is vėl vienija jėgas su aktoriumi Ryanu Goslingu. Tai jie daro norėdami papasakoti apie jau legenda tapusį Neilą Armstrongą – pirmąjį žmogų, išsilaipinusį Mėnulyje. Juosta bus sukurta remiantis itin tikslia knyga apie žymųjį astronautą, tad istorijos autentiškumu neabejoju. Iš šio filmo tikiuosi atgaivos akims ir ausims, o dėl R. Goslingo pasirodymo laikysiu špygas, nes jam teko sunkus vaidmuo.

4. „Deadpool 2“ (angl. „Deadpool 2“). Dar viena iš labiausiai laukiamų komiksų juostų 2018-aisiais. Po nuostabaus „Deadpool“ debiuto kino pasaulyje, tęsiniui jį aplenkti bus tikrai nelengva, bet aktorių kolektyvas ir įtraukti nauji herojai nuteikia dar optimistiškiau. Tai be abejonės taps komiksų bomba kino teatruose ateinančiais metais ir belieka tik nekantriai laukti birželio 1 dienos.

5. „Sunaikinimas“ (angl. „Annihilation“). Kadangi režisieriaus pirmasis filmas „Ex Machina“ buvo vienas iš man netikėtų kino atradimų, nuoširdžiai laukiu ir antrojo jo filmo „Sunaikinimas“. Tikiuosi, jog tai bus fantastinis filmas su kokybiškais siaubo elementais, o pamatyti kaip moterų komanda tvarkysis su nežemiškomis jėgomis ir neaiškiais padarais išties intriguoja.

6. „Sicario 2: kareivis“ (anlg. „Sicario 2: Soldado“). 2015 metais pasirodžiusi pirmoji „Sicario“ dalis puikiai atvaizdavo JAV pareigūnų darbą kovojant su Meksikos narkotikų karteliais. Prie to, žinoma, smarkiai prisidėjo juostos režisierius Denisas Villeneuve‘as ir nors tęsinį režisuos mažiau žinomas italų režisierius Stefano Sollima – nėra baisu. Abiems dalims scenarijų parašė Tayloras Sheridanas, o jau pasirodęs filmo anonsas nuteikia veiksmo gausai ir netikėtam siužetui (būtent siužetas buvo pirmosios dalies silpnoji vieta).

7. „Bohemiška rapsodija“ (angl. „Bohemian Rhapsody“). Visada mėgau biografines dramas apie muzikos ikonas ir nuoširdžiai nekantrauju pamatyti juostos apie legendinę grupę „Queen“ bei jos lyderio Freddie Mercury’io audringą gyvenimą. Tikiuosi, jog ilgai lauktas filmas sugebės ne tik autentiškai atkartoti žymiausius grupės momentus, bet ir perteikti juos įdomia siužetine linija. Be abejonės laukiu ir aktoriaus Rami Maleko pasirodymo, kuriam atiteko neeilinis iššūkis. Būtent nuo R. Maleko priklausys filmo sėkmė ir kokybė.

8. „Venomas“ (angl. „Venom“) Labai keista, kaip vienas iš pagrindinių „Žmogaus voro“ priešų taip ilgai laukė savo debiuto kino teatruose. Pagrindinis dalykas, dėl kurio tikrai laukiu šio filmo, – Tomas Hardy. Tikiuosi, jog po jo pasirodymo šioje juostoje komiksų pasaulyje gims dar viena puiki filmų serija, kuri ateityje įsilies į vis besiplečiančia „Marvel“ komiksų visatą.

9. „Naujieji mutantai“ (angl. „The New Mutants“). Nors nesu didžiausias visų „Iksmenų“ filmų gerbėjas, bet šita juosta mano dešimtuke atsidūrė vien dėl sužavėjusio anonso. Tai vienas iš paslaptingiausių „Iksmenų“ filmų, bet panašu, kad jis bus komiksų ir siaubo žanrų mišinys. Nors tai yra naujas dalykas komiksų žanre, bet aš surizikuosiu ir dedu į šitą filmą nemažai vilčių.

10.  „Laukinė gamta“ (angl. „Wildlife“). Netyčia aptikau, kad šitas filmas pasirodys 2018 metais, bet apie jį informacijos kol kas yra labai mažai. Tai bus drama pasakojanti apie vienos šeimos santuokos griuvimą sūnaus akimis. Šią juostą avansu į dešimtuką įtraukiau dėl dviejų priežasčių: joje vaidins Jake’as Gyllenhaalas, o kaip režisierius debiutuos aktorius Paulas Dano. Nesitikėsiu pernelyg daug, bet tikiuosi, jog ši drama bus maloni staigmena.

Andrius Smirnovas

2018 m., panašu, turėtų būti ganėtinai derlingi – laukia nemažai masinio populiarumo juostų, pamiltų filmų tęsinių, šiek tiek atostogavusių intriguojančių kino režisierių sugrįžimų bei animacinių projektų (2017 m. animacinių filmų atžvilgiu buvo gan skurdoki). Galima būtų sudaryti du laukiamiausių filmų sąrašus: vienas atspindėtų, ko laukia dauguma, kitas – ko laukia kino kritikai. Ir tie sąrašai būtų labai skirtingi: viename galima būtų išvysti daugiau pramoginių filmų, kitame – juostas su didesne išliekamąja verte. Maniškis – mišrainė. Pasidariau asmeninį 20-ies labiausiai laukiamų filmų sąrašą ir, jausdamas šiokį tokį skausmą širdyje, pusę jų nurėžiau. Užribyje liko tokie projektai kaip: „Pirmasis žmogus“ (angl. „First Man“) („La La Land“ režisieriaus biografinė drama apie astronautą Neilą Armstrongą); animacinis filmas „Koko“ (angl. „Coco“), kuris kai kurių šalių kino teatruose sukasi jau nuo spalio mėnesio, tačiau Lietuvoje pasirodo sausio 5-ąją; „Kapų plėšikė“ (angl. „Tomb Raider“), kurią įkūnys „Oskaro“ laimėtoja Alicia Vikander; „Krydas 2“ (angl. „Creed II“) (apie boksininką, kuriam padeda legendinis Rokis; pirma dalis buvo puiki, taigi intriguoja ir antroji); „Laiko kilpa“ (angl. „A Wrinkle in Time“) (paremtas 1962 m. knyga tokiu pačiu pavadinimu; 103 JAV mln. dolerių biudžetas)… Na, o galutinis dešimtukas atrodo taip:

1. „Keršytojai. Begalybės karas“ (angl. „Avengers: Infinity War“). Iš ateinančių metų blokbasterių šis – neabejotinai vienas laukiamiausių pasaulyje. Filmas, kuriame bus galima išvyst visus „Keršytojus“, „Galaktikos sergėtojus“, daktarą Streindžą ir kitus, negali neintriguoti bent šiek tek mėgstančio komiksus. Pasak „Marvel“, šioje juostoje bus net 64 komiksų herojai. Anot tam tikrų šaltinių, juostos biudžetas apie 500 mln. JAV dolerių (dviems filmų dalims – 1 mlrd. JAV dolerių). Tai gali tapti visų laikų brangiausiu kino projektu.

2. „Solo: Žvaigždžių karų istorija“ (angl. „Solo: A Star Wars Story”). Jei simpatizuojama „Žvaigždžių karams“, šio neįtraukti tarp laukiamiausių būtų nuodėmė – ypač kai filmas apie vieną mėgstamiausių personažų – Haną Solo. Garbė ir atsakomybė įkūnyti šį vaidmenį teko Aldenui Ehrenreichui. Kadangi juosta jau nufilmuota, belieka tikėtis, kad aktorius su iššūkiais susitvarkė taip pat puikiai, kaip tą būtų padaręs jo personažas.

3. „Deadpool 2“ (angl. „Deadpool 2“). Niekas nesitikėjo, kad šis šešėlyje buvęs personažas susilauks tiek dėmesio ir tokios sėkmės. Prie filmo vairo šįkart stojosi jau kitas asmuo – tai „Atominės blondinės“ režisierius Davidas Leitchas. Galima tikėtis, kad vizualiai veiksmas bus sustyguotas kokybiškai, o kadangi scenaristai tie patys, istorija ir dialogai turėtų būti pakankamai juokingi ir įdomūs.

4. „Mirtingos mašinos“ (angl. „Mortal Engines“). Mokslinės fantastikos bei veiksmo ir nuotykių filmas, paremtas populiariu Philipo Reeve‘o romanu tokiu pačiu pavadinimu. Turinys įdomus, o 100 mln. biudžetas, pasižiūrėjus jau pasirodžiusį anonsą, panašu, kad nebuvo švaistomas. Juosta turėtų pasirodyti metų pabaigoje.

5. „Šunų sala“ (angl. „Isle of Dogs“). Nuo paskutinio Weso Andersono pilno metro filmo praėjo 4 metai. „Šunų sala“ – tai animacinė juosta apie berniuką, kuris ieško savo šuns. Kadangi labai patiko W. Andersono „Šaunusis ponas Lapinas“ (angl. „Fantastic Mr. Fox“), taigi su nekantrumu laukiu ir šio.

6. „Juodoji pantera“ (angl. „Black Panther“). Režisierius – Ryanas Coogleris, kuris taip pat yra ir vienas iš dviejų filmo scenaristų. Kol kas jo kūryba nenuvilia. Mačiau filmo anonsą – nuteikia pozityviai.

7. „Oazė: žaidimas prasideda“ (angl. „Ready Player One“). Dar vienas filmas, paremtas mokslinės fantastikos knyga: 2044-aisias visi bus prisijungę prie virtualaus pasaulio „Oazė“ ir pamišę dėl 80-ųjų filmų, žaidimų ir muzikos. Už šios intriguojančią istoriją turinčios ekranizacijos vairo stojosi dar parako turintis senukas – Stevenas Spielbergas.

8. „Sunaikinimas“ (angl. „Annihilation“). „Ex Machina“ režisierius ir scenarijaus autorius Alexas Garlandas pristato filmą, paremtą 2014 m. pasirodžiusia knyga tokiu pačiu pavadinimu. Scenarijų adaptavo jis pats. Juostoje vaidina Oscaras Isaacas, Natalie Portman, Thesa Thompson, Jenniger Jason Leigh… Turėtų būti įdomu.

9. „Namas, kurį pastatė Džekas“ (angl. „The House That Jack Built“). Paskutinis režisieriaus Larso von Triero režisuotas filmas – „Nimfomanė“, pasirodęs 2013 m. Po ilgiausios pertraukos savo karjeroje jis grįžta su juosta apie Džeką – itin protingą serijinį žudiką. Pagrindinį herojų įkūnijo savo sąskaitoje „Oskaro“ nominaciją už vaidybą turintis Mattas Dillonas. Taip pat juostoje bus galima išvysti tokiu pačiu pasiekimu pasigirti galinčią Umą Thurman.

10. „Juros periodo pasaulis: Kritusi karalystė“ (angl. „Jurassic World: Fallen Kingdom“). Įdomu tai, kad prie pagrindinių aktorių kolektyvo (Chriso Pratto, Bryce Dallas Howard…) prisijungė „Juros periodo parko“ žvaigždė Jeffas Goldblumas. Kino juosta, kurią žiūrėčiau net ir tuo atveju, jei išgirsčiau, kad scenarijuje yra nemažai klaidų. Filmų, kuriame būtų galima išvysti kokybiškai atrodančius dinozaurus, nėra daug.

Titas Juocys

2017 metai buvo dosnūs filmų mėgėjams – pasirodė nemažai puikių kūrinių, kuriuos mūsų komanda apžvelgė straipsnyje apie geriausius metų filmus (nuoroda). Paliekant už nugaros šiuos metus, natūraliai pradedama žvalgytis į tai, kas laukia ateityje, ir džiugu pranešti, jog kino gerbėjams nuobodžiauti 2018 metais tikrai neteks. Sudarius laukiamiausių filmų sąrašą net man pačiam jis pasirodė keistas, nes jame daugybę garsių pavadinimų sudarė filmų tęsiniai, paremti komiksais. Todėl noriu pakartoti skaitytojams, kad tai jokiu būdu ne būsimų geriausių filmų dešimtukas, bet laukiamiausių, ir galiu drąsiai spėti, jog daugiau nei pusės minėtų filmų nepamatysite besibaigiant 2018 metams mano geriausiųjų sąraše.

10. „Juodoji Pantera“ (angl. „Black Panther“). Taip, tai dar vienas „Marvel“ kompanijos filmas, kuris, netikiu, jog gali nustebinti ir išsiskirti iš likusių tokių pačių filmų, bet vis tik bus įdomu pamatyti, jei neklystu, paskutinį „Marvel“ filmą prieš pasirodant didžiausiam metų projektui „Keršytojai. Begalybės karas“ (angl. „Avengers. Infinity War“). Juolab, kad vizualiai filmas atrodo labai gražiai, o kontrastas tarp to, kaip esame linkę įsivaizduoti Afriką, ir, kokia ji pavaizduota filme, stulbina.

9. „Solo. Žvaigždžių karų istorija“ (angl. „Solo. A Star Wars Story“). Po to, kai kelias savaites kino pasaulyje visą dėmesį susišlavė „Žvaigždžių karai. Paskutiniai džedajai“ (angl. „Star wars. Last Jedi“), galime neabejoti, jog garsus vardas ir vėl prikaustys visų dėmesį, nors pirmtako, turbūt, nepralenks. Jeigu ne vieno iš aktorių pasirinkimas – Woody Harelson (kuris tikiuosi gaus kuo daugiau laiko filme), greičiausiai filmo nė nebūčiau įtraukęs į sąrašą, tačiau serijos fanams tai svarbus reginys, todėl nedrįstu abejoti, kad kūrėjai neatliks darbo atmestinai ir sukurs kokybišką produktą. Hanas Solas – viena ryškiausių serijos figūrų, todėl sukurti filmą, skirtą tik jam, pakankamai logiškas sprendimas, todėl lieka tik laukti ir sužinoti, ar pasiteisinęs.

8. „Pragaro vaikis“ (angl. „Hellboy“). Ankstesnės dvi dalys netapo pavyzdžiais, kuriais norėtųsi remtis kalbant apie geriausius filmus. Nepramušė jie kelio ir superherojų filmams – vis tik trečioji dalis, tikėtina, bus geriausia. Nemaža dalis filmų iš mano sąrašo pasirinkta dėl pagrindinių aktorių ir noro pamatyti juos naujuose amplua. Taip nutiko ir šį kartą – aktorius David‘as Harbour‘as (iš serialo „Keisti dalykai“ (angl. „Stranger Things“)) bandys atgaivinti seriją ir tai bus tikrai įdomu.

7. „Iksmenai. Tamsusis Feniksas“ (angl. „X-Men. Dark Pheonix“). Paskutinė Iksmenų dalis nuvylė, tačiau paskutinė Iksmenų visatos dalis, t. y. „Loganas“, labai maloniai nustebino, todėl būsiu optimistas ir tikėsiu, jog kūrėjai lygiuosis į gerus, o ne blogus, pavyzdžius. Tiesa, istorija neatrodo visiškai nauja ir sudaro įspūdį, kad lyg kažkur matyta (jei tiksliau, trečioje filmų dalyje), bet viskas priklausys nuo kūrėjų, o jei tiksliau, Simon‘o Kinberg‘o, anksčiau dirbusio prodiuseriu ankstesnėse serijos dalyse.

6. „Tavęs čia niekada nebuvo“ (angl. „You were realy never here“). Kanuose jau pasirodęs ir ne vieną apdovanojimą laimėjęs filmas. Drama, primenanti kultinį „Taksi vairuotoją“ (angl. „Taxi Driver“) – tik pagrindinį vaidmenį atlieka ne išprotėjęs Roberto De Niro, o šaltakraujiškas Joaquin‘as Phoenix‘as – aktorius, kuris dažniausiai nerašomas į geriausiųjų eiles, tačiau jį dauguma žino, o man jis atrodo ir vienas iš labiausiai nuvertinamų. Šiais metais ši tendencija keičiasi – mat aktorius laimėjo geriausio aktoriaus apdovanojimą Kanuose, todėl neabejoju, jog jis bus nominuotas ir Oskarui (2018 metų sezone), todėl laukti filmo su potencialiu Oskaro laimėtoju už vaidmenį atrodo pakankamai sąžininga.

5. „Deadpool 2“  (angl. „Deadpool 2“). Nuotaikingas, atvirai tiesmukas ir nesaistantis savęs moralinėmis normomis pagrindinis veikėjas sukūrė įsimintiną vaizdą pirmoje dalyje ir, kad šios teigiamos savybės pasikeistų antrojoje dalyje bijoti nereikia, o pridėjus ryškesnį bei kur kas svarbesnį blogiuką Deadpool‘as kyla į sąrašo vidurį. Tai turėtų būti smagiausias metų filmas.

4. „Venomas“ (angl. „Venom“). Ir vėl pagrindinio aktoriaus veiksnys. Jamie‘s Hardy‘s yra vienas mėgiamiausių mano aktorių, sugebantis įkūnyti visiškai skirtingus personažus ir priverčiantis tuo žavėtis. Tuo pačiu traukia ir tai, kad bus sukurtas superherojų filmas ne iš gerųjų herojų pozicijų, o blogiukų. Kol kas nėra daug aiškių detalių apie filmą, tačiau intriguoja ir tai, jog pamatysime ir minėtojo blogiuko virsmą tokiu, koks jis mums puikiausiai pažįstamas – tarytum „juodasis“ Žmogus-voras.

3. „Tamsiausia valanda“ (angl. „Darkest Hour“). Nors dar reikia sulaukti Daniel‘io Day Lewis‘o vaidmens filme „Phantom Thread“, tačiau drąsiai galime įvardyti, jog Gary‘io Oldman‘o vaidmuo „Tamsiausioje valandoje“ žada būti išties įspūdingas ir laimėti Oskarą už geriausią pagrindinį aktorių. Aktorius, tiesiogine žodžio prasme, atrodo neatpažįstamas, įkūnydamas Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Winstoną Čerčilį. Be to, mėgstu istorinius ir biografinius filmus, todėl šis filmas (su tokiu aktoriumi priešakyje) žada būti tikras saldainis.

2. „Fantastiški gyvūnai. Grindelvaldo nusikaltimai“ (angl. „Fantastic Beasts: Crimes of Grindelwald“). Neseniai leidęs Hario Poterio gerbėjams sugrįžti į magišką pasaulį, filmas netrukus pasipildys ir antra dalimi, kuri bus dar artimesnė originaliai istorijai – mat joje išvysime vieną įdomiausių serijos personažų – Albą Dumboldorą. Kartu pagrindinis dėmesys bus skiriamas jo jaunystės draugui, o vėliau tapusiam didžiausiu Dumboldoro priešu – Grindelvaldui. Laukia magiškas ir užburiantis reginys, kurio praleisti tikrai nesinorėtų.

1. „Keršytojai. Begalybės karas“ (angl. „Avengers. Infinity War“). Labai nenorėjau įrašyti šio filmo į pirmąją sąrašo vietą, tačiau vis tik reikia pripažinti, jog tai bus daugiausiai dėmesio ir atsiliepimų sulauksiantis metų kūrinys. Pridėjus tai, ką gali sau leisti filmą kurianti kompanija, ir, kiek iš jos tikimąsi, reginys iš tiesų gali būti įspūdingas. Milžiniškas garsių aktorių kolektyvas, didžiausias kada nors ekrane pasirodęs superherojų skaičius ir paskutiniai štrichai prieš pasikeičiant „Marvel“ filmų visatai – laukti vis tik tikrai yra ko.

Benas Venckaitis

Šiaip labiausiai laukiu 2019-ųjų – esu įsitikinęs, kad tie metai tiek kinui, tiek televizijai bus be proto geri, nes pasirodys daug puikių tiek filmų, tiek TV serialų sezonų. Tačiau reikia galvoti ir apie tai, kas bus dabar, tai yra, 2018-ieji. Nors neatrodo, kad metai bus labai įspūdingi, bet vis dėlto atrinkau dešimt filmų, kurių nuoširdžiai laukiu, ir tikiuosi, nenuvils.

1. „Keršytojai: Begalybės karas“ (angl. „Avengers: Infinity War). Be abejonės laukiamiausias metų filmas, ir tikrai ne mano vieno, o daugelio. Kartelė iškelta labai aukštai, tad „Marvel“ nėra kur trauktis – trečioji „Keršytojų“ dalis turės visiems nurauti stogus. Juk, anot anonsų, pamatysime visus „Marvel“ visatos veikėjus viename filme!

2. „Deadpool 2“. Važiuojam toliau su filmais apie superherojus – taip, aš nesu labai rimtas bičas. Bet kam gali nepatikti „Deadpool“? Net jei nemėgsti šio žanro filmų, „Deadpool“ vis tiek yra puikus būdas linksmai praleisti vakarą su geros nuotaikos nestokojančiu Ryan‘u Reynoldsu. Belieka tikėtis, kad antra dalis nenuvils, ir pamatysime dar daugiau linksmybių bei prisijuoksime.

3. „Bohemiška rapsodija“ (angl. „Bohemian Rhapsody“). Praėjo jau beveik 30 metų nuo Freddy’io Merkury’io mirties, tačiau mes vis dar neturėjome normalaus biografinio filmo apie jį ir grupę „Queen“. Iki dabar. Na, bent jau iki kitų Kalėdų, nes filmo premjera numatyta tada, o jis kol kas žada daug – Rami Malek pagrindiniame vaidmenyje turėtų atrodyti įspūdingai. Tiesa, buvo iškilę šokių tokių problemų filmuojant, net buvo atleistas režisierius Bryanas Singeris, bet jį pakeitė Dalios Ibelhauptaitės vyras Dexteris Fletcheris, tad manau, viskas yra puikiose rankose.

4. „Solo: Žvaigždžių karų istorija (angl. „Solo: A Star Wars Story). Nesakyčiau, kad esu „Žvaigždžių karų“ fanas, bet man ši serija patinka, o ypač Harrisono Fordo įkūnytas Han Solo, tad tikrai labai laukiu filmo apie šio veikėjo jaunystę. Turiu abejonių, ar Aldenas Ehrenreichas prilygs Fordui vaidindamas įžymųjį kontrabandininką, bet manau, mes tikrai turėsime puikiai suvaidintą Čiubaką.

5. „Aukšta klasė 3“ (angl. „Pitch Perfect 3“). Čia yra įdomu. Visi turime vadinamųjų „guilty pleasures“, tai filmai (arba muzika, arba visiškai bet kas), kurie atrodo, neturėtų mums patikti, ir mes turėtume į juos net nežiūrėti, tačiau dėl kažkokios protu nesuvokiamos priežasties būna visiškai atvirkščiai. Man taip yra su „Aukšta Klase“. Iš esmės tai labai mergaitiškas filmas apie a capella stiliumi dainuojančias merginas ir jų draugystę, bet aš vieną kartą kino teatre užklydau į pirmąją dalį ir tiesiog įsimylėjau. Dabar su dideliu jauduliu laukiu trečios, ir panašu, paskutinės dalies apie drauges, mokančias puikiai dainuoti be pritariamųjų instrumentų.

6. „Grąžinti nepriklausomybę“. Labai intriguojantis filmas. Debiutinis režisieriaus Sauliaus Baradinsko darbas, taip pat ir debiutinis prodiuserio bei puikaus komiko Olego Šurajevo projektas. Su labai įdomiai skambančiu siužetu. Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio proga sukurtas filmas turėtų mus nustebinti, galbūt net taps vienu geriausiu metų lietuviškų filmų.

7. „Stalino mirtis“ (angl. „The Death Of Stalin“). Britai užsimojo padaryti filmą apie Sovietų Sąjungą, ir ne bet kokį, o komediją. Labai įdomu pamatyti, kaip jiems pavyks atvaizduoti tuos laikus juokingai. Beje, jei neklystų, šį filmą jau uždraudė rodyti Rusijoje, tad į kino teatrą eisiu ir šiek tiek vedamas patriotizmo ir didžiavimosi tuo, kad gyvename ne autoritarinėje diktatūroje(bent jau kol kas).

8. „Nerealieji 2“ (angl. „The Incredibles 2“). Kai buvau mažas, pamačiau šį animacinį filmą ir jis paliko tik labai gerus įspūdžius, tad nostalgijos vedamas tikrai nueisiu ir į antrąją dalį. Žinoma, dabar vertinsiu jau kiek kitaip.

9. „Venomas“ (angl. „Venom“). Esu didelis Tom’o Hardy’io fanas, tad visada laukiu filmų su juo. O iš kol kas turimų žinių, ši juosta turėtų būti įspūdinga. Na, kaip ir viskas, kur tik yra Tomu Hardy’iu.

10. „Krydas 2“ (angl. „Creed 2“). Man labai patinka Rokio Balboa filmai, tad pasižiūrėjau pirmąjį „Krydą“ ir tikrai nelikau nusivylęs. O antroje dalyje net pamatysime sugrįžtantį Dolphą Lundgreną Ivano Drago vaidmenyje! Gal net įvyks šiokia tokia dvikova tarp Rokio ir Ivano, po šitiekos metų. Beje, ir Michael B. Jordanas labai puikus aktorius.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles