Lietuviško animacinio filmo „Aukso žirgas“ anonse – užburianti pasaka su raganos kerais ir gražuole karalaite

Lietuvos publikai pristatytas naujojo, visai šeimai skirto pilnametražio animacinio filmo „Aukso žirgas“, kurį režisavo lietuvis režisierius, animatorius, tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ direktorius Valentas Aškinis ir žinomas latvių animacijos meistras Reinis Kalnaellis, anonsas. Animaciniame filme nagrinėjama gėrio ir blogio kova, o „Aukso žirgo“ kūrėjai įsitikinę, kad net šešerius metus ranka pieštas, baltų pasakų motyvais paremtas pasakojimas Lietuvos publikai bus ypač artimas.

Kuriant „Aukso žirgo“ scenarijų daugiausia buvo remtasi 1911 metais parašyta to paties pavadinimo latvių literatūros klasiko Janio Rainio pjese. Animacinio filmo anonse žiūrovai supažindinami su pasakos herojais. Tolimoje karalystėje gyvenanti princesė Saulė neša savo kraštui džiaugsmą ir šviesą, tačiau pikta linkinti ir jos laimės pavydinti Juodoji Motė įkalina skaisčiąją mergelę stiklo karste ant aukščiausio kalno. Neviltin puolęs karalius kviečia jaunikaičius iš visų kampelių sugrąžinti jam dukrą. Tačiau kalno iššūkis reikalauja ne tik jėgos, kojų vikrumo ir rankų miklumo, bet ir tyros širdies.

Animaciniame filme „Aukso žirgas“ besidomintys folkloru, atpažins baltų pasakų motyvus. Pasak kūrėjų, šis filmas – tai saulėgrįžos pasaka, liaudiško mito apie Saulės pagrobimą, jaunikaitį Aušvydą, Stiklo kalną ir užkerėtą Princesę Saulę, apie žiaurų princą, Baltąjį tėvą ir Juodąją motiną interpretacija.

Kaip teigė vienas režisierių V.Aškinis, kalbant apie filmo savitumus galima atkreipti dėmesį į tai, kad filmas atliktas klasikinės dvimatės animacijos technologija. „Visa animacija piešta rankomis, epizoduose panaudotos trimatės animacijos dekoracijos“, – aiškino jis.

Pagrindinį herojų Aušvydą, kuris keliauja prikelti princesę Saulę, įgarsino aktorius ir laidų vedėjas Vytautas Rumšas jaunesnysis. Princesei balsą dovanojo Neringa Nekrašiūtė, Juodajai Motei – Larisa Kalpokaitė, o Baltajam Tėvui – Sigutis Jačėnas. Pasakos pasakotoju tapo Algirdas Latėnas. Taip pat lietuviškai garsintame „Auksiniame žirge“ žiūrovai išgirs Dainiaus Gavenonio, Dalios Michelkevičiūtės, Rimanto Bagdzevičiaus, Remigijaus Sabulio ir kitų žinomų teatro ir kino aktorių balsus.

Animacinį filmą „Aukso žirgą“ kūrė „Vilanimos“ filmų studija, „Rija films“, „Paul Thiltges Distribution“ bei „Copenhagen-Bombay“ studijos. Pagrindine scenarijaus autore tapo Cecile Somers, o pasakiškais užburiančio pasakojimo vaizdais pasirūpino dailininkas Xavieras Dujardenas.

Lietuvos kino teatrus stebuklingas, senosiomis baltų pasakomis ir saulėgrįžos mitu paremtas pasakojimas „Aukso žirgas“ pasieks jau gruodžio 12 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles