Pradedama rodyti prancūzų kino legendos Agnes Varda filmų retrospektyva

Nuo šio penktadienio, spalio 9 d., LRT PLIUS pradeda rodyti prancūzų kino režisierės Agnes Varda (Anjes Varda) filmų retrospektyvą. Žiūrovai turės galimybę išvysti kino juostas: „Kleo nuo 5 iki 7“, „Laimė“, „Džein B. pagal Agnes V.“, „Agnes paplūdimiai“, „Veidai kaimai“, „Agnes apie Varda“. Pastarasis filmas – paskutinysis režisierės kūrinys, kurį 2019-aisiais autorė dar suspėjo pristatyti Berlyno kino festivalyje.

Pristatydama filmų retrospektyvą LRT kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė sako: „Kine „Naujosios bangos“ senute švelniai vadinta, nors iš tiesų gaivališkumo, šmaikštumo ir vaikiško smalsumo daugiau už mus visus turėjusi, pernai mirusi fotografė, režisierė, scenaristė Agnes Varda siekė pasinaudoti realybe, kad iš jos paspruktų, rodyti ne tam, kad parodytų, bet kad sužadintų kitų aistrą matyti.

Kiekviename filme ji tarsi paima už rankos ir vedasi per kasdienybę švelniai atkreipdama dėmesį į detales, lyg tarp kitko kažką užsimindama ar nutylėdama, judantį vaizdą perkirsdama stop kadru ar katinu. Po kurio laiko pajunti, kad jos realybė yra magiška ir tavo paties realybė yra magiška, kad viskas yra susiję, viskas gali prasidėti čia ir dabar, lygiai kaip ir baigtis. Ir kiekviename žmoguje ima vertis peizažai, po kuriuos galima klaidžioti ir ieškoti savęs“.

Kūrėja mirė pernai būdama 90-ies. Per daugiau nei šešis dešimtmečius trukusią karjerą kine A. Varda apdovanota daugiau nei 70 įvairių apdovanojimų, tarp jų ir garbės „Oskaru“. Agnes Varda – vienintelė moteris režisierė, kurios darbai priskiriami XX a. 6-7 dešimtmečio prancūzų kino krypčiai „Naujoji banga“, kūrusiai šiuolaikinio kino kalbą ir dariusiai įtaką viso pasaulio kinui.

Filmų retrospektyvą spalio 9 d. LRT PLIUS eteryje pradės viena svarbiausių septintojo dešimtmečio juostų „Kleo nuo 5 iki 7“, kurioje vaizduojamos dvi jaunos dainininkės paryžietės Kleo (Corinne Marchand) gyvenimo valandos. Dvi valandos laukiant medicinos tyrimų rezultatų. Tai yra Kanų kino festivalio konkursinėje programoje rodyta, 1963 m. Prancūzijos kino kritikų geriausia pripažinta juosta.

A. Varda kino juostos bus rodomos nuo spalio 9 d. penktadieniais per LRT PLIUS „Europos kino“ vakarais nuo 21.30 valandos. 30 dienų po parodymo per TV filmus dar bus galima pasižiūrėti ir LRT mediatekoje.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles