KATLERIO FILMAI. Sicario: narkotikų karas

Dar prieš pradėdamas rašyt, pasakysiu, kad per filmą „SICARIO“ buvau labai lengvai išgėręs, tai tas irgi gali paveikti mano galutinį įvertinimą į vieną ar kitą pusę. Bet dar net pats nežinau į kurią.
Šiaip gali būti, kad ir dabar biškį išgėręs rašau. A man px, aš darbo neturiu. Kada noriu, tada geriu.

Paprastai žiūrėdamas filmą, kurį ketinu aptarti, aš pasiimu užrašų knygutę ir užsirašinėju, kas man nepatinka arba jei kažką juokingo sugalvoju. Po dvi valandas trukusio filmo, mano „užrašafkėj“ buvo parašyta tik „HEADS UP! Tik nieko nevalgykit filmo pradžioj“. Ir viskas… Ir tai yra geras dalykas, nes filmas tiek įtraukė, kad net nenorėjau nieko praleisti užsirašinėdamas savo mintis. Bet tai yra ir blogas dalykas, nes dabar jau praėjo 24 val. ir nelabai atsimenu, ką rodė. Tai šįkart gal pasuksiu kitu keliu ir surašysiu, dalykus, kurie man patiko ir nepatiko, vietoj visų filmo komponentų aptarimo atskirai. Taigi…

KAS PATIKO „SICARIO“

Vaidyba

Nenustebot turbūt su šituo. O kaip gi kitaip gali būti, kai vaidina Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin ir Daniel Kaluuya, kuris vaidino juoduką… Aktoriai labai gerai parinkti savo personažams. Benicio jau yra vaidinęs keliuose filmuose apie narkotikus, o Brolinas buvo lygiai toks pats zjbs personažas kaip ir filme „No Country For Old Men“. Ir visokiems antraplaniams penkių minučių vaidmenims yra pakviečiami tokie geri aktoriai kaip tas bičas iš „Walking Dead“, kur užstatė vaiką Ricko žmonai. Neatsimenu vardo, px.

Garso takelis ir filmo atmosfera

10 balų. Žinot tą jausmą, kai žiūri filmą ir nuo muzikos plaukai piestu stojasi? Tai vat. Čia tas atvejis… Biškį žemų, biškį drum’o – atmosfera superinė.

Siužetas ir sukuriama įtampa

Perfect. Tai nėra vienas iš tų filmų, kuris pusę valandos aiškina tau kažkokias neįdomias priešistores, ekspozicijas, kurias pabosta klausyt jau po penkių minučių… Tai yra vienas iš tų filmų, kuris nelaiko tau už rankos ir iškart įmeta į veiksmų sūkurį. Ir tipo pats aiškinkis, kas vyksta. Žodžiu esi tamsoj kartu su pagrindine heroje, kuri taip pat nelabai ką supranta. Ir tik filmo gale viskas pradeda stotis į savo vietas. Bet apie filmo pabaigą vėliau…

Įtampa sukuriama tobulai. Tiek, dėl garso takelio, kurį minėjau, tiek dėl filmavimo kampų. Kai kuriais atvėjais jaučiausi lyg žaisčiau COUNTER STRIKE, su visais POV ir night vision shotais. Atrodė lyg pats būčiau dalyvavęs visose operacijose. Pagrindiniais filmo momentais net mirksėti nesinorėjo, kad tik kažko nepraleistum.

Location. Location. Location

Taip, filmavimo vietos yra a-fucking-mazing. Per tris sekundes supranti, kad esi Meksikoj. Nu ne tiek pinigų išleista kiek per „Spectre“, bet tikrai smagu pažiūrėti, kas vyksta pačiame pavojingiausiame pasaulio mieste Chuarese, ten neįkeliant kojos.

Ai, gal pasakysiu taip… Viskas, ko nepaminėsiu prie minusų, man patiko. Ir keliu nykščius į viršų.

KAS NEPATIKO „SICARIO“

Pavadinimas

WTF? Yra vienas dalykas – paimti anglišką filmo pavadinimą ir jį išverst kažkaip nejuokingai ir ne į temą, o kitas dalykas yra paimt ispanišką žodį ir iš viso jo neišversti. Ir dar pridėt kažką nuo savęs, ko net nėra pavadinime. Filmas pavadintas „Sicario: narkotikų kelias“, nors iš tikro turėtų būti „Samdomas žudikas“. Ir čia yra labai didelis skirtumas. Jei aš būčiau žinojęs, ka reiškia SICARIO, tai gal būčiau filmo galą geriau supratęs. Asilai reklamščikai.

Filmo galas

Aš jį dedu prie minusų nors žinau, kad daug kam jis patiko ar patiks. Pirmą kartą žiūrėjau filmą, kurio pagrindinis veikėjas iš viso nedalyvavo ir nieko nelėmė filmo gale. Nu arba kitaip žiūrint – visą filmą galvojau, kad vienas personažas yra protagonistas, bet tik likus 20min, supranti, kad yra visai ne taip. Nenoriu labai iššsiplėsti apie tai, nes būtų negerai jei prispoilinčiau. Tai gal ir nesiplėsiu.

Filmas skatina rūkyt

Gal 10 kartų mačiau Blunt rūkančią. Sutraukia porą dūmų ir numeta cigaretę. A jau labai bagota tokia, ane?

Blunt personažas

Jei matėt animacinį „Inside Out“, tai jos personažas buvo kaip tas liūdesėlis (sadness). Kur visus užkniso. Tiek kitus personažus, tiek žiūrovus. Bet kadangi toks ir buvo sumanymas, tai negali pykt.

ĮVERTINIMAS

Nu va… Neturėjau, ko rašyt, bet prirašiau jau tris puslapius. Taigi, susumuojant viską… Filmas buvo geras. Tikrai geras. Negaila buvo nei tu dviejų valandų, nei pinigų už pasenusius forum cinemas snacksus, kurie ten stovi po pusę metų. Visgi paskutinės 20 filmo minučių buvo toks mind-fuck. Man nelabai patiko, bet mano kolegai suėjo. Tai čia turbūt „kiek žmonių, tiek nuomonių“… Nors ne… Jei apklaustum 10 žmonių, tai vis tiek būtų tik dvi nuomonės. Tai gal labiau tiktų posakis „dvi galvos geriau nei viena“… Nors irgi ne, čia labiau apie threesome… ŽODŽIU. A MUST-SEE

ĮVERTINIMAS – Jei „Twilight“ yra burgeris nuo žemės, o Žiedų Valdovas yra kažkas, ką J. Oliver pagamintų per tavo gimtadienį, tai „Sicario“ yra 3 patiekalų vakarienė be deserto.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Runkelių Valdovas / 2015 lapkričio 24

    Ntelio, nuo šiol tu oficialiai sukūrei filmo achujeniškumo skalę – Žiedų veldovas geriausias (kaip tu jo nepaminėsi), o tas kic šūdas pats žemiausias(nors pagalvojęs surastum prastesnį)