„Eurovizijos“ didžiojo finalo belaukiant – ironiška komedija apie kelią į konkurso sceną

Šeštadienį, gegužės 22 d., LRT TELEVIZIJA transliuos specialią programą, skirtą didžiausiam Europos dainų konkursui. „Eurovizijos“ finalo belaukiant, 18.25 val., bus rodoma 2020 m. pasirodžiusi ironiška muzikinė komedija „Eurovizija“. „Ugnies sakmės“ istorija“ (angl. „Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga“, rež. David Dobkin, 2020), pelniusi „Oskarų“ ir „Grammy“ nominacijas.

Be nominacijų prestižiniuose apdovanojimuose juosta gali pasigirti ir Holivudo kritikų asociacijos prizu už geriausią dainą. Apdovanojimuose „People`s Choice“ šis filmas nominuotas kaip geriausia komedija, o Willas Ferrellas – kaip geriausias komedijos aktorius.

Filmas pasakoja apie mažai kam žinomą duetą „Ugnies sakmė“ iš mažo Šiaurės Islandijos žvejų miestelio. Atlikėjai nutaria įgyvendinti savo svajonę – jie išvyksta išbandyti laimės populiariausiame dainų konkurse. Larsas ir Sigrit, vedami svajonės muzikuoti, susivienija į labai keistą platonišką porą, tikinčią savo sėkme nepaisant laukiančių iššūkių.

„Ugnies sakmę“ konkurso organizatoriai mato tik kaip atsarginį variantą, galėsiantį atstovauti šaliai. Vis dėlto duetas netikėtai patenka į didžiąją „Euroviziją“ Edinburge, kur susiduria su įvairiaspalve dalyvių minia. Joje yra ir simpatiškų, ir geranoriškų, ir bjaurių, pavydžių, ekscentriškų, santūrių varžovų. Šioje komedijoje netrūks satyrinių, ironiškų akimirkų iš garsiausio Europos dainų konkurso, jo užkulisių. Filme skamba ir originalių, ir specialiai filmui sukurtų dainų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles