Siaubo filmų serijos „Išvalymas“ finalas žada tikrą barbariškumą po Teksaso saule

Viena sėkmingiausių šiuolaikinių siaubo filmų serijų „Išvalymas“ (angl. „The Purge“) pristato penktąją ir paskutinę dalį. Naujasis siaubo filmas, pavadintas „Išvalymas amžiams“ (angl. „The Forever Purge“), perkels seriją į visiškai naują teritoriją, kuri gerokai sulaužys tradicines filmų serijos taisykles.

Paprastai išvalymo naktis trunka 12 valandų ir tik vienąkart metuose, kai JAV visuomenei leidžiami visiškai visi nusikaltimai, kiekvienas norintis gali padaryti žiauriausią nusikaltimą ir likti nenubaustas, nedirba nei policija, nei ligoninės, kai žmonija „išvalo“ save nuo blogio. Todėl likusias 364 dienas metuose visuomenė privalo gyventi harmonijoje ir netoleruoja net menkiausio nusikaltimo. Vis dėlto šįkart atsiranda grupė žmonių, kurie neteisėtai pratęsia „išvalymą“.

Kino studija „Blumhouse“ pristatė pirmąjį oficialų siaubo filmo „Išvalymas amžiams“ anonsą, kuriame veiksmas prasideda iškart po įvykių filme „Išvalymas: Rinkimų metai“ (angl. „The Purge: Election Year“), po įvykusių prezidento rinkimų ir „Išvalymo“ nakties. Filmo dėmesys sutelktas į meksikiečių porą, Adelą ir Juaną (akt. Ana de la Reguera („Mirusiųjų armija“) ir akt. Tenoch Huerta („Narkotikų prekeiviai: Meksika“), bėgančią nuo narkotikų kartelio ir  surandančią laikiną prieglobstį atokioje Teksaso rančoje.

Filme taip pat vaidina Joshas Lucas („Šlovės kelias“), Cassidy Freeman („Smolvilis“) bei Leven Rambin („Terminatorius: Saros Konor kronikos“), kurie kartu su meksikiečių porele patenka į dar chaotiškesnę „Išvalymo“ visatą nei įprasta, susidurdami su kultu, kurie atsisako laikytis kasmetinės sadizmo nakties taisyklių.

Kaip atskleidžia naujasis „Išvalymas amžiams“ anonsas ir patvirtina filmo režisierius Everardo Goutas („Malonės dienos“), šis tęsinys taps įdomia šios serijos plėtra ir brutaliausiu bei efektingiausiu gerbėjų pamėgtos siaubo serijos finalu.

„Tikrai, kai jie kreipėsi į mane, jie man pasakė, kad tai paskutinis skyrius“, – aiškino E. Goutas. „Tai prasminga istorijai. Bet, žinote, Jamesas DeMonaco [scenarijaus autorius] yra labai kūrybingas, todėl aš tikiu, kad jis galėtų ateiti su naujomis idėjomis. Bet taip, tikslas buvo, kad tai finalas. Ir apimtimi, ir intensyvumu. Tačiau nenustebčiau, jei po šio finalo atsirastų dar viena idėja. Juk niekada nesakyk niekada, tiesa?“

„Man tikrai nebuvo įdomu sukurti dar vieną „Išvalymo“ filmą“; – pridūrė režisierius. „Norėjau sukurti finalą, paskutinį „Išvalymo“ visatos aktą. Štai kas patraukė prie „Išvalymas amžiams“. Tai yra kitokia aplinka. Joje yra daug skirtingų elementų. Daugelis iš jų, skirtingai nei visoje serijoje, vyksta dienos metu. Šio filmo veiklos sritis visiškai kitokia. Ir veikėjai taip pat.“

Iš to, ką galima pamatyti naujajame filmo anonse, žiaurūs kaubojai nusprendžia toliau vykdyti „Išvalymą“, terorizuodami visus, kuriuos sutinka savo kelyje. Režisierius įžvelgia ir keistą paralelę. „Filmas, kaip mes jį matome su J. DeMonaco – o viskas prasidėjo dar prieš pandemiją, – todėl jaučiuosi šiek tiek keistai tai sakydamas, bet „Išvalymas“ yra tarsi virusas“, – sako E. Goutas. „Kai jūs patiriate smurtą prieš save, tada jūs norite keršto. Todėl jei jūs įskaudinate ką nors kitą, tas kitas tada norės įskaudinti ką nors kitą. Taigi tai yra tarsi nesustabdomai plintantis virusas, kai net dienos šviesa gali būti bauginanti. Nes kalbama ne apie pasislėpimą šešėliuose, o su tikro smurto ir teroro akistata akis į akį. Tikimės, kad nuo to filmas taps labiau bauginantis, nes atrodys realistiškesnis.“

Fantastinis siaubo filmas „Išvalymas amžiams“ kinuose nuo liepos 2 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles