Didžiojo ekrano faktai #3: TOP10 įdomiausių alternatyvių filmų pabaigų

Didžiojo ekrano faktai #3: TOP10 įdomiausių alternatyvių filmų pabaigų

Galima teigti, kad kiekvienas žmogus per savo gyvenimą susiduria su daugybe dilemų ir kartais tiesiog negali nuspręsti, kaip pasielgti tinkamos. Elementarūs pavyzdžiai – nusipirkti kavos ar arbatos? Nueiti pasižiūrėti siaubo filmą ar lengvo pobūdžio animacinę komediją? Neretai tokie sprendimai pasirodo tikrai sunkiai įveikiami.

Kino kūrėjai yra ne išimtis – jie irgi dažnai susiduria su esminiais klausimais – ar pagrindinis herojus bus vaikinas, ar mergina? Dažniausiai scenaristai su režisieriumi taip pat negali apsispręsti, kuri pabaiga filmui tiks labiau. Neretai šie žmonės turi išspręsti ir tokio lygio klausimus: o ką apie tai pagalvos žiūrovai? Ar tokia juostos pabaiga gali lydėti į tęsinius? Ar ši pabaiga bus eilinė, kaip visos, ar labiau orientuota į netradicinius sprendimus?

Sprendimai visada yra priimami, tačiau kino pasaulyje gerbėjai peržiūrėję kitas galimas juostos pabaigas neretai diskutuoja, ar jos tikrai yra tinkamos. Šiame sąraše pristatome TOP 10 įdomiausių alternatyvių pabaigų, o komentaruose kviečiame diskutuoti originalių ir alternatyvių pabaigų pasirinkimais.

Perspėjame, jeigu nematėte kažkurio filmo – „spoilerių“ kiekis neišvengiamas.

10. „Paranormalūs reiškiniai“ (angl. „Paranormal Activity“. 2007)

Pabaiga, kurią visi žinome:

Ne visiems kino gerbėjams patinkantis siaubo žanras šįkart išties gali daugelį nustebinti. Kino teatrams skirtoje pabaigoje, filmo herojė Katie jau yra apsėsta demono ir žiūri kelias valandas į vyrą Micah. Vieną akimirką Katie palieka kambarį ir nusileidusi laiptais ima isteriškai rėkti. Micah pabunda ir nori jai padėti, tačiau šį jį nužudo. Apsėsta Katie lėtai grįžta į miegamąjį ir sviedžia jo kūną į kamerą. Herojei į ją įsistebeilijus, jos veidas mutuoja į demonės veidą, kuri ir sudaužo kamerą.

Alternatyvios pabaigos:

Šiam filmui yra sukurta ir daugiau pabaigų, tačiau aptarsime kelias įdomesnes. Paskutinę naktį herojei nusileidus laiptais ir kriksmu pažadinus Micah, tik Katie parodoma grįžtanti į kambarį. Katie rodoma permirkus kraujy ir kartu su savimi nešasi didžiulį kraujuotą virtuvinį peilį. Herojė atsisėda prie lovos šalia savęs laikydama tą patį peilį ir tiesiog panyra į transą. Kitą dieną jai paskambina draugė Amber ir palieka išsigandusią žinutę, ar herojai nieko nenutiko. Kuomet draugė atvyksta patikrinti, ar merginai nieko nenutiko, Katie vis dar vaizduojama sėdinti ant žemės. Per šį trumpą momentą, Katie pagaliau atsigauna, tačiau pasigirsta Amber riksmas (greičiausiai dėl surasto negyvo Micah kūno). Amber išbėga iš namo, o Katie galų gale pratrūksta. Po pusvalandžio į namus prisistato policija, kuri ir pamato keistą Katie. Herojei pradėjus artintis prie jų su peiliu, vienas policininkas nušauna heroję ir galų gale aptinka vis dar befilmuojančią kamerą.

Dar anksčiau, kuomet studija „Paramount“ įsigijo šį filmą, teatrinė pabaiga kita. Sukurta viena alternatyvi pabaiga ir pakeitė teatrinę pabaigą, o galutinė turėjo tapti ši. Kitoje pabaigoje Katie išlipa iš lovos, atsistoja ir tiesiog žiūri į Micah. Visai kaip ir teatrinėje versijoje, tačiau šįkart herojė nesiartina prie Micah. Praėjus trims valandoms, Katie nusileidžia laiptais ir pradeda rėkti. Micah vėl prabunda ir leidžiasi į pirmą aukštą. Kas nutiko toliau, galite pamatyti patys pažiūrėję šias ištraukas:

9. „Nepriklausomybės diena“ (angl. „Independence Day“. 1996)

Pabaiga, kurią visi žinome:

9-oje topo vietoje atsidūrė visiems puikiai žinomas filmas „Nepriklausomybės diena“. Mums žinomoje pabaigoje, tėvas nusprendžia atlikti visuotinę ir kartu šeimos vyro užduotį – pasiaukoti vardan tautos ir vaikų. Visiems lėktuvams pabaigus savo amunicijas paaiškėja, kad vienintelio Russello Casse’o lėktuve lieka užstrigusi raketa ir herojus pasiryžta savižudiškam manevrui – įskristi į visą žudantį jėgos lauką su tikslu susprogdinti visą erdvėlaivį.

Alternatyvi pabaiga:

Juostos režisieriai taip pat nufilmavo ir antrą pabaigą, kurioje girtuoklis tėvas Russellas Casse nori būti pilotu savanoriu. Vyriausybei matant jo stovį, ši jo kandidatūrą atmeta. Vėliau pabaiga vyksta taip pat – niekas nebeturi šovinių ir visi tampa bejėgiais. Filmo herojumi ir vėl tampa Russellas, kuris išnyra iš debesų su savo lėktuvėliu bei pritaisyta raketa ir jau yra pasiruošęs pasiaukojimui.

8. „Titanikas“ (angl. „Titanic“. 1997)

Pabaiga, kurią visi žinome:

Visi puikiai prisimename, kaip pasibaigė kino teatrams skirta „Titaniko“ pabaiga. Vyresnio amžiaus Rose netikėtai išmeta savo vėrinį tiesiai į vandenyno gilumas, kartu pranešdama, jog jį turėjo kartu su savimi ištisus metus.

Alternatyvi pabaiga:

Originalus filmo užbaigimas jau yra traktuojamas kvailu, tačiau yra viena pabaiga, kuri yra dar kvailesnė už šią. Billo Paxtono įkūnytas personažas Brockas lovettas ir Rose’ės duktė pamato ją stovinčią ant laivo turėklų. Išsigandę, kad ši gali nuo jo nušokti, herojai puola jos gelbėti. Žinoma, Brokui pastebėjus vėrinį šį iškart užvaldo godulys ir herojus stengiasi tik vardan jo išsaugojimo. Tuomet išstoja Rose su mintimis apie gyvenimo svarbą ir kartu, kad vėrinys – tai tik daiktas. Rose netgi leidžia Brockui minutę jį apturėti savo rankose. Režisieriams stengiantis šią pabaigą dar labiau subloginti, vienas iš tyrėjų sušunka „Ponia, tai tikrai užknisa“. Kaip matome, gali būti ir blogesnių dalyko juostoje, negu Rose’ės leidimas Jackui mirti.

7. „Hanibalas“ (angl. „Hannibal“. 2001)

Pabaiga, kurią visi žinome:

Toliau tope rikiuojasi kriminalinis trileris „Hanibalas“. Finaliniame herojų susidurime Clarise Starling (akt. Julianne Moore) stengiasi prirakinti antrankiais save prie Lecterio. Tačiau šis norėdamas pabėgti pasiima mėsos kirtiklį ir stengiasi nupjauti sau ranką taip pasirinkdamas sužeisti save, o ne Starling.

Alternatyvi pabaiga:

Režisierių sukurta alternatyvi pabaiga išties intriguoja. Starling nesistengia surakinti Hanibalo antrankiais, o šis po jų bučinio liežuviu aplaižo herojės veidą. Norėdami pamatyti, kas vyko toliau, galite pasižiūrėti šią pabaigą:

6. „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ (angl. „Blade Runner“. 1982)

Pabaiga, kurią visi žinome:

Verta paminėti, kad oficialiai yra išleistos net septynios skirtingos Ridley Scotto filmo „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ versijos. Kad ir kokia pabaiga buvo pasirinkta rodyti kino teatruose, dauguma kino kritikų pripažįsta, kad pasirinkta versija yra viena blogiausių. Nukovus replikantą bei su jo mergina replikante pabėgus, Deckardas važiuoja mišku per mišką, kuris gerokai primena tą patį, kuris išties labai primena jau matytus vaizdus filme  „Švytėjimas“ (angl. „The Shining“). Filmo pabaigoje užkadrinis balsas sako, kad replikantai dažniausiai gyvena tik keturis metus, tačiau Rachael yra „ypatinga“ ir gyvens neapibrėžtą laiko tarpą.

Alternatyvi pabaiga:

Be šios originalios pabaigos yra dar dvi pabaigos, kurias verta paminėti. Vienos metu tragiško užkadrinio balso „dėka“ yra sugadinama visa filmo siunčiama žinutė, tačiau antroji pabaiga idealiai tinka režisierių minčiai ir filmo krypčiai. Nors ir kino teatrams skirta pabaiga yra neįtikėtinai sentimentali, tam tikra prasme balsas už kadro paverčia Deckardą idiotu (ką tu turi omeny tu „nežinai kodėl“ Roy’us leido tau gyventi? Jis tikrąja to žodžio prasme tai pasakė!) ši pabaiga išlaiko filmą neaiškiu ir kartu tragišku be jokio noro įžeisti žiūrovų intelekto.

5. „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena“ (angl. „Terminator 2: Judgment day“. 1991)

Pabaiga, kurią visi žinome:

Antrojo Terminatoriaus pabaigoje, Sarah ir Johnas Connoras po pergalingos kovos su T-1000 „pasiunčia“ savąjį draugą Terminatorių į verdančio plieno kubilą. Visi buvo kupini vilties – jei viena mašina suvoks gyvybės vertę, tai gal jiems pasiseks. Taip pat jie išvengė tos lemties, kurią „Skynet’as“ stengėsi jiems įpiršti.

Alternatyvi pabaiga:

Šioje pabaigoje filmo istorija rodoma po 30-ies metų kartu su Sarah Connor ir suaugusiu Johnu, kuris jau augina dukrą. Sarah kalba, kaip nedaug viskas pasikeitė ir kartu nežino, kokią ateitį jie gali turėti. Žinoma, užsimenama ir apie tais laikais dar gyvą Michaelą Jacksoną, kuriam suėjo 40 metų. Tai nėra pati blogiausia alternatyvi pabaiga, tačiau kartu jaučiasi, kad tai nėra ta pabaiga, apie kurią svajojo Jamesas Cameronas. Visgi, iškyla ir klausimas – ar po tokios pabaigos būtų galėję būti sėkmingi tęsiniai.

4. „Drugio efektas“ (angl. „The Butterfly Effect“. 2004)

Pabaiga, kurią visi žinome:

Ashtono Kutcherio įkūnijamas Evanas kelionėmis laiku eksperimentuoja bandydamas pakeisti savo dabartį. Herojus mato kenčiančius draugus ir taip stengiasi užtikrinti geresnį draugų gyvenimą, tačiau kartu pripažįsta, kad jam tai ir nelabai sekasi. Juostos pabaigoje, Evanas nukeliauja į savo ir Kayleigh pirmąją pažinties dieną, kur merginą negailestingai įskaudina, taip besistengdamas ją išvaryti iš kaimynystės. Herojui pavyksta išgelbėti merginą nuo ištvirkėlio tėvo, kuris merginą vėliau ir palaužtų. Juostos pabaigoje parodomas abiejų herojų susitikimas, tačiau abiems skirtingu metu nusisukus – galiausiai abu nueina savais keliais.

Juostos režisieriai filmui yra sukūrę daugybę alternatyvių pabaigų, tačiau labiausiai pažymimos šios trys:

1. Pirmiau atsisuka Kayleigh, o tada ir Evanas. Abu herojai susitinka, susipažįsta ir nueina išgerti kavos. Grubiai tariant – gražus „happy endingas“.

2. Antra pabaiga – Amy Smart atsisuka ir nueina. Tada atsisuka Evanas, pasižiūri ir nueina iš paskos.

3. Trečia pabaiga yra kiek kraupoka ir Evanas nusprendžia laiku grįžti ne į tą laikotarpį, kuomet susitinka su Kayleigh, tačiau herojus palūžęs grįžta į tuos laikus, kuomet jį gimdė mama. Herojus nusižudo motinos įsčiose.

3. „Kaip aš susipažinau su Jūsų mama“ (angl. „How I Met Your Mother“. 2005-2014)

Pabaiga, kurią visi žinome:

Trečioje vietoje atsidūrė ir tarp filmų pateko šio topo įsibrovėliu tituluojamas serialas – „Kaip aš susipažinau su Jūsų mama“. Dauguma serialo gerbėjų iki šiol diskutuoja, kad jis pasibaigė netinkamai. Serialo pabaigoje parodoma, kaip Tedas visgi sutinka savo išrinktąją žmoną, su ja susilaukia dviejų vaikų, tačiau šiai susirgus ir netrukus mirus – istorija pakrypo kartu tikėta, bet kartu ir nelabai linkme. Dauguma gerbėjų gali prisiminti, kiek kartų per visus 9’is sezonus buvo parodyti jo ir Robin romantiški susidūrimai. Taigi, serialas būtent taip ir pasibaigė, kad Tracy McConnell mirė, o Tedas „nubėgo“ pas Robin.

Alternatyvi pabaiga:

Žiūrovams išreiškus savo nepasitenkinimą serialo pabaiga, režisieriai suskubo prižadėti, kad išleistame BluRay variante bus parodytas ir teigiamas užbaigimas. Gražiame finale, kurį režisieriai sulipdė iš pavienių kadrų parodoma graži abiejų aktorių pažintis, o jų tolesnis gyvenimas paliktas gerbėjų fantazijai.

2. „Rokis Balboa“ (angl. „Rocky Balboa“. 2006)

Pabaiga, kurią visi žinome:

Jau vien tas faktas, kad buvo galimybė nufilmuoti dar vieną serijos „Rokis Balboa“ filmą yra neįtikėtina pergalė ne tik visai franšizei, tačiau ir fikciniam Rockio personažui. Žinoma, herojus grįžo iš savo atsistatydinimo ir sugalvojo padaryti neįtikėtiną dalyką – sudalyvauti savo paskutinėje kovoje, kurioje Rockis neturėjo nė menkiausių šansų laimėti. Ir tai yra visiškai logiška, kodėl jis ir pralaimėjo Masonui Dixonui. Rockis jau iki tos dvikovos buvo nugalėtojas – jis pasiruošė ir išėjo į bokso ringą kovai.

Alternatyvi pabaiga:

Juostos režisieriai taip pat sukūrė ir kitą versiją, kur Rockis laimėjo prieš savo varžovą. Pagrindinis juostos herojus laimėjo čempiono titulą, tačiau tuo žiūrovai turėjo kartu būti ir apgauti. Tai yra tiesiog neįmanoma. Antroje vietoje ši pabaiga atsidūrė tik todėl, kad ji alternatyvia ir pasiliko.

1. „Aš esu legenda“ (angl. „I Am Legend“. 2007)

Pabaiga, kurią visi žinome:

Visi prisimename šį išgyvenimo trilerį, kuomet Nevilis, Ana ir Ethanas kovoja prieš monstrus. Juostos pabaigoje Willo Smitho įkūnijamas personažas Nevilis susisprogdina save bei monstrus granata, tikėdamasis, išgelbėti Aną ir Ethaną. Pastarieji sugeba pabėgti pas išgyvenusius su priešnuodžiu, ko finale – Nevilis yra pripažįstamas legenda. Tai yra tiesiog puiki pabaiga tokio žanro filmui.

Alternatyvi pabaiga:

Kitoje režisierių pabaigoje paaiškėja, kad vienintelis dalykas, kurių monstrai išties trokšta yra Nevilio „moteris monstrė“ – jo eksperimentų auka siekiant surasti priešnuodį nuo viruso. Nevilis tai pagaliau supranta ir ją pažadina, o monstrai jo neliesdami pasišalina. Herojus suvokia, kad jo tyrimo metodai išties nėra teisingi ant šių aukų. Juostos specialiųjų efektų vadovas Janekas Sirrsas teigė: „Šioje pabaigoje Nevilio ir, be abejo, žiūrovų prielaidos apie šių gyvių pobūdį ir tikslą yra negailestingai suklaidinamos. Galima tiesiog pastebėti, kad monstrai atgavo dalelę savo žmogiškumo. Žinoma, tai yra labai svarbus momentas tarp alfa monstro ir Nevilio“. Žiūrovai iki šiol diskutuoja, kuri pabaiga jiems yra geresnė, tačiau kartu galime teigti, kad ir ši pabaiga didžiuosiuose kino ekranuose susižiūrėtų nepriekaištingai.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles