Dešimt rudens filmų, kuriuos privalai pamatyti

Dešimt rudens filmų, kuriuos privalai pamatyti

Rudens kino sezonas – tai vienas įdomiausių metų laikotarpių, kai kino ekranuose pasirodo rimčiausi ir į prestižinius apdovanojimus pretenduojantys projektai. Po gana sėkmingos, spalvingiems „blockbasteriams“ priklausančios vasaros, atėjo metas niūresniems, tačiau ne mažiau intriguojantiems, rimtesnio konteksto darbams.

Šį rudenį Lietuvos žiūrovų teismui bus pristatyta per keturiasdešimt įvairiausių žanrų premjerinių juostų. Tarp jų keli itin laukti siaubo filmai, animaciniai filmai, komedijos žanro atstovai, įtampos kupini trileriai, mokslinės fantastikos darbai bei dar daug kitų filmų.

BuvauKine komanda sudarė įdomiausių ir labiausiai laukiamų šių metų rudens filmų Top 10, kuris galbūt padės Jums apsispręsti, kokiuose filmuose vertėtų apsilankyti:

 

 

 

 

Filmo „Tarp Žvaigždžių“ plakatas

1. „Tarp Žvaigždžių“ (ang. „Interstellar“)

Nekyla jokių abejonių, jog naujausias Christopherio Nolano („Memento“, „Prestižas, „Pradžia“, „Tamsos riterio“ trilogija) filmas sulaukia didžiausių diskusijų tiek kino žinovų, kritikų, analitikų, tiek ir kino mylėtojų tarpe, todėl drąsiai galima teigti, jog tai pats geidžiamiausias rudens projektas, o kartu ir vienas iš svarbiausių 2014 metų kino įvykių. Kaip teigia mačiusieji, tai rimtas atsakas į Stanley Kubrick‘o 1968 metais pristatytą šedevrą „2001: Kosminė odisėja“ (ang. 2001: A Space Odyssey).

Po trijų sėkmingų ir puikiai finansiškai pasirodžiusių filmų („Tamsos riteris“, „Pradžia“, „Tamsos riterio sugrįžimas“), režisierius dar sykį pasineria į mokslinės fantastikos žanrą ir pristato juostą, kurioje pasakojamas Žemės likimas bei iškeliami egzistenciniai klausimai apie žmonijos palikimą. Pagrindiniame vaidmenyje atsidūrė Matthew Mcconaughey‘is (šių metų Oskaro laureatas už geriausią vyrišką vaidmenį filme „Dalaso klubas“), įkūnijantis astronautą, ieškantį naujų pasaulių kosmoso platybėse. Kaip jau įprasta, scenarijų filmui parašė brolių Nolanų duetas.

Koks bus brolių iki šiol sėkmingo bendradarbiavimo naujas vaisius sužinosime jau lapkričio 4 dieną, kai į Lietuvos kino ekranus įžengs „Tarp žvaigždžių“.

 

Filmo „Vaikystė“ plakatas

2. „Vaikystė“ (ang. „Boyhood“)

Naujausias režisieriaus Richardo Linklaterio („Prieš saulėtekį“, „Prieš saulėlydį“, „Prieš vidurnaktį“) darbas ypatingas tuo, kad jį įgyvendinti kino kūrėjui prireikė 12 metų. Juostoje pasakojama vieno berniuko brendimo istorija, todėl viso filmo metu matome tą patį Ellarą Coltrane‘ą („Greitojo maisto tauta“), įkūnijusį pagrindinį juostos veikėją Meisoną. Jis per 12 metų iš vaiko tampa paaugliu ir įžengia į suaugusio žmogaus gyvenimą. Filme taip pat suvaidino senasis režisieriaus bičiulis Ethanas Hawke‘as, su kuriuo kino kūrėjas dirbo kurdamas „Prieš…“ trilogiją.

Jau dabar imta spėlioti – kiek apdovanojimų šis filmas pelnys būsimuosiuose Kino meno ir mokslo (Oskarai) bei Holivudo užsienio spaudos asociacijos (Gaubliai) apdovanojimuose. Prognozuojama, kad juosta gali pretenduoti ir į metų filmo titulą. Ar pasitvirtins spėlionės sužinosime tik žiemą, o kol kas tenka laukti filmo premjeros Lietuvoje, kuri numatyta lapkričio 21 dieną.

 

Filmo „Lošėjas“ plakatas

3. „Lošėjas“ (ang. „The Gambler“)

Metų kino įvykis Lietuvoje. Toks pareiškimas gana teisingai apibūdina visą tai, kas šiuo metų vyksta mūsų šalies kino pramonėje. Lietuvos kino padangėje paskutiniais metais verda tikros aistros. Po komercinės filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ sėkmės prasidėjo tikras lietuviško kino renesansas. Kas metus išleidžiama nemažai nacionalinių projektų, tačiau, deja, ne visi jie gali pasigirti gera vaidyba, scenarijumi, ir, tuo labiau, pastatymu. Šis atvejis – išskirtinis. Tai brandaus siužeto, puikiai išreikštos minties ir įtikinamos vaidybos darbas, kurį kelerius metus statė režisierius Ignas Jonynas („Eglutės“).

Filmas laimėjo aibę apdovanojimų, buvo pastebėtas prestižiniuose kino festivaliuose, o šiais metais „Auksinių gervių“ apdovanojimuose pelnė geriausio lietuviško metų filmo titulą. Apkeliavęs pasaulinius kino festivalius, filmas bus pristatytas mūsų šalies publikai jau rugsėjo 26 dieną. Be abejo – tai vienas ryškiausių šių metų šalies kino įvykių, prieš kurį nublanksta Emilio Vėlyvio režisuotas „Redirected/Už Lietuvą“.

 

Filmo „Įniršis“ plakatas

4. „Įniršis“ (ang. „Fury“)

Karinės tematikos filmai pastaraisiais metais yra tikra retenybė, o jei kalba eina apie II pasaulinį karą, tai galima ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti, kiek per paskutinius metus kinuose pasirodė šio žanro juostų. Paskutinis tokio tipo kūrinys buvo prieš metus pasirodęs brangiausias rusų kino istorijoje filmas „Stalingradas“. „Įniršį“ režisavo žinomas policininkų tematikos kriminalinių trilerių („Gatvės karaliai“, „Patruliai“, „Sabotažas“) specialistas, režisierius ir scenaristas Davidas Ayeras, kuris taip skubėjo pradėti šio filmo darbus, kad apleido ir paskubomis sulipdė savo paskutinę juostą „Sabotažas“.

Filmas pasakoja penkių tankistų istoriją, kurie pakliūva į tikrą pragarą karo lauke. Išlikti gyviems tokioje nepavydėtinoje situacijoje bus labai sunku. Pagrindiniame vaidmenyje pamatysime Bradą Pittą („Septyni“, „Kovos klubas“, „Troja“), kuris atliko ir prodiuserio funkcijas. Įdomu, jog tai ne pirmas toks aktoriaus bandymas vaidinti karinės tematikos filmuose. 2009 metais jį buvo galima pamatyti Quentino Tarantino režisuotame filme „Negarbingi šunsnukiai“. Taip pat juostoje bus galima pamatyti naujos kartos aktorių atstovus – Loganą Lermaną ir Shia Labeaufą. Juostai taip pat žadamos nominacijos Oskarams, o filmo premjera Lietuvoje – spalio 24 dieną.

 

 

Filmo „Dingusioji“ plakatas

5. „Dingusioji“ (ang. „Gone Girl“)

Trejus metus lauktas publikos dievinamo režisieriaus Davido Fincherio („Septyni“, „Kovos klubas“, „Keista Bendžamino Batono istorija“) filmas pastatytas pagal to paties pavadinimo bestseleriu tapusios Gilliano Flynno knygos ekranizaciją. Pagrindinį vaidmenį filme atlieka vienas ryškiausių paskutinių metų režisierius, aktorius Benas Affleckas („Miestas“, „Operacija Argo“), kuriam tenka aiškintis dėl savo žmonos dingimo.

Įtemptų ir, taip vadinamų, „mindfuck“ stiliaus filmų specialistas, režisierius Davidas Fincheris ir šiame filme pabandys nustebinti visus žiūrovus. Kaip buvo teigiama, juostos pabaiga buvo kardinaliai pakeista, todėl net ir skaitę romaną galės graužti pirštų nagus, nes filmo finalas bus netikėtas. Filmas bus pradėtas rodyti nuo spalio 6 dienos.

 

Filmo „Ekvalaizeris“ plakatas

6. „Ekvalaizeris“ (ang. „The Equalizer“)

2000 metais susitiko režisierius Antoine‘as Fuqua („Karalius Artūras“, „Olimpo apgultis“) ir aktorius Denzelis Washingtonas („Filadelfija“, „Amerikos gangsteris“). Niekas nė negalėjo pagalvoti, jog po metų jų bendradarbiavimas prives prie vieno geriausių to meto kriminalinio trilerio sukūrimo, už kurį pagrindinio vaidmens atlikėjas, aktorius D. Washingtonas, pelnys savo antrą Oskarą.

Po trylikos metų pertraukos duetas sugrįžta su trenksmu. Naujausias A. Fuqua filmas per testines peržiūras gavo aukščiausius įvertinimus „Sony“ studijos istorijoje. Tai įtempto veiksmo trileris, pasakojantis apie buvusį specialiųjų pajėgų būrio narį (akt. Denzelis Washingtonas), kuriam tenka perimti teisingumo vykdymą į savo rankas. Kerštaujantį dviejų Oskarų laureatą bus galima pamatyti Lietuvos kinuose jau nuo rugsėjo 26 dienos.

 

Filmo „Teisėjas“ plakatas

7. „Teisėjas“ (ang. „The Judge“)

Pirmasis rimtas režisieriaus Davido Dobkino („Slėpkit pamerges“, „Ponas Vudkokas“, „Draugiškas seksas“) darbas, kuriame bus papasakota nelengva vietinio teisėjo ir jo sūnaus advokato santykių istorija. Pagrindiniuose vaidmenyse – kino veteranas Robertas Duvallis („Krikštatėvis“, „Krikštatėvis II“, „Džonas Q“) bei pastaraisiais metais iki neregėtų aukštumų iškilęs Robertas Downey‘is Jaunesnysis („Šerlokas Holmsas“, „Geležinis žmogus“, „Keršytojai“).

Filmas ypatingas tuo, jog pagaliau, po ilgų metų užstrigimo komiksų ekranizacijose, aktorius Robertas Downey‘is Jaunesnysis suvaidino rimtą draminį vaidmenį, kuris galbūt jam galės atnešti nominaciją Oskarui už geriausią vyrišką vaidmenį. Aktoriaus pasirodymą bus galima pamatyti jau nuo spalio 10 dienos.

 

Filmo „Madagaskaro pingvinai“ plakatas

8. „Madagaskaro pingvinai“ (ang. „Penguins of Madagascar“)

Naujausias studijos „DreamWorks Animation“ darbas, kuriame bus papasakota netipinių pingvinų istorija ir jų nuotykiai iki lemtingo susipažinimo su Alekso kompanija.

Tai šalutinis animacinės trilogijos „Madagaskaras“ projektas, kuriame kūrėjai nori anonsuoti ketvirtą filmą apie Niujorko zoologijos sode gyvenusius žvėrelius. Panašiu principu pasielgė „Šreko“ (ang. „Shrek“) kūrėjai, kurie 2011 metais pristatė „Batuoto katino“ (angl. „Puss in Boots“) istoriją. Toks pats likimas laukia ir „Bjauriojo aš“ (ang. Despicable Me) pažibų – pimpačkiukų, kurių solinis projektas dienos šviesą išvys jau kitų metų vasarą. Pingvinų nuotykius didžiuosiuose šalies kino ekranuose bus galima išvysti jau lapkričio 28 dieną.

 

Filmo „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 1 dalis“ plakatas

9. „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 1 dalis“ (ang. „Hunger Games: Mockingjay. Part 1“)

Trečioji ir priešpaskutinė žiūrovų bei kritikų pamėgtos sagos dalis. Finansinės sėkmės sulaukę ankstesni filmai pastūmėjo kūrėjus padalinti (kaip dabar madinga) trečios knygos ekranizaciją į dvi dalis. Už filmo vairo stoja tas pats, antros dalies režisierius Francis Lawrence‘as („Konstantinas“, „Aš esu legenda“, „Vanduo drambliams“), kuris žada dar įspūdingesnį reginį, nei galėjome pamatyti praeitame filme.

Milžiniško populiarumo sulaukusios ekranizacijos trečios knygos viziją apie jaunų žmonių kovą su tironija Lietuvos kino ekranus pasieks jau lapkričio 21 dieną.

 

Filmo „Anabelė“ plakatas

10. „Anabelė“ (ang. „Anabelle“)

Vienas labiausiai laukiamų šių metų siaubo filmų, kurį kuruoja pats siaubo žanro asas, režisierius ir prodiuseris Jamesas Wanas („Tūnąs tamsoje“, „Mirtina tyla“, „Išvarymas“). Filmas pasakos paslaptingos lėlės Anabelės istoriją, kuri neša prakeiksmą visiems žmonėms, turintiems su ja ryšį. Tai šalutinis vieno geriausių pastarųjų metų siaubo filmo „Išvarymas“ (angl. „The Conjuring“) projektas.

Filmo režisūra patikėta Johnui R. Leonetti („Žūtbūtinis mūšis 2: Sunaikinimas“, „Drugio efektas 2“), kuris po aštuonerių metų pertraukos nuo režisieriaus profesijos vėl imasi šio amato. Siaubingą ir baimę keliantį filmą bus galima pamatyti Lietuvos kino teatruose jau nuo spalio 10 dienos.

Mūsų sudarytą filmų TOP 10 Jūs jau perskaitėte, todėl komentaruose lauksime atsakymų, kokie filmai yra Jūsų laukiamiausi, kokie sudomino ir kuriuos Jūs tikrai žiūrėsite kine.

Taip pat skaitykite

Komentarai

 1. Mantas / 2014 rugsėjo 3

  Labai laukiu ,,Tarp žvaigždžių“, ,,Dingusi“, ,,Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas“, ,,Madagaskaro pingvinai“, ,,Anabelė“. Į šiuos tikrai reikės nueiti. Dar visai laukiu lietuviško siaubo filmo ,,Rūsys“ (nemanau, kad bus itin geras ir baisus, bet visgi reiks nueiti).

 2. VytautasM / 2014 rugsėjo 3

  Gerai sudarytas topas. Labiau dominančių iš rudenio premjerų kaip ir nėra.
  Kine pamatyti labiausiai domina tai pirmi 5 turbūt. „Interstellar“ ir „Gone Girl“ akivaizdu, kad dėl režisierių. Abu tikrai yra vieni geriausių šiandien Holivude kuriančių. Tiek Nolan’as, tiek Fincher’is ir pačiam labai patinka, nors ir ne visi filmai ypatingi šedevrai, bet nesusimauna kolkas. Ai, ir dar įdomu, kad ir praėjusiais metais turėjom filmą lyginamą Kubriko Odisėjai.
  Tas „Boyhood“ intriguoja. Dėl to 12 metų trukusio filmavimo jau svarbus kino įvykis. Bet kritikai jam supylė kone visi aukščiausius balus, tokį filmą sunku žiūrėt, nes tikiesi labai daug.
  Lietuvišką kiną įdomu įvertinti. Gaila nepažiūrėjau kine „Redirected“, nežinosiu kuris geresnis 😀
  Visa kita šiaip sau. Denzelis jau kelis metus nelabai geruose filmuose rodosi, nu tik „Flight“ gal galima išskirt. Downey Jr. irgi su savo komiksų herojumi ir Holmsu visur vienodas, gal bus kažkas padoraus su nauju filmu, bet ėjimas į kiną kažin ar bus.
  Apskritai, tai yra labai smagu, kad bent kelis filmus bus galimybė pamatyti kinuose. Būtent iš tų, kurie pretenduos galbūt į Oskarus ar kitus apdovanojimus. Belieka laukti žinių apie „Birdman“, „Inherent Vice“, „Foxcatcher“.

 3. Tatjana / 2014 rugsėjo 3

  Visi filmai nuostabūs, bet ypač lauksiu…Manau, žiūrėsiu visus. 🙂 Jus nuostabūs!

 4. Greta Kalinauskaitė / 2014 rugsėjo 5

  Ko labiausiai laukiu, tai filmo „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 1 dalis“. Vis dėl to manau, kad „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 2 dalis“ bus geriausia, nes pagal knygą ten turėtų būti daugiausia efektų ir daugiausia emocijų. Taigi laukiu šių abiejų dalių! <3