Atskleista šios vasaros „Kino po žvaigždėmis“ programa

Atskleista šios vasaros „Kino po žvaigždėmis“ programa

Jau septintąjį sezoną birželio 16 d. pradedantis vasariškiausias kino projektas „Kinas po žvaigždėmis“ žada įvairiaspalvę programą, viliojančią panaktinėti mieste su žavinga kino klasika ir vasaros naujienomis.

Į Valdovų rūmų kiemą persikėlęs „Kinas po žvaigždėmis“ vasaros sezoną pradės nuotaikinga klasika. Filme „Atostogos Romoje“ (Roman Holiday, 1953) išvysime Audrey Hepburn ir jos įkūnytos maištaujančios princesės nuotykius.

Atidarymo filmas bus ne vienintelė proga pasimatyti su žaviąja stiliaus ikona. Liepos 1 d. vakarą į specialų „Pusryčiai pas Tifanį“ seansą susirinkusiieji nusikels į Penktąją Niujorko aveniu ir bus kviečiami pasisemti įkvėpimo iš klasika tapusio įvaizdžio.

Birželio 17 d. visą miestą didžiuliu muziejumi po atviru dangumi paversianti „Kultūros naktis“ neapsieis ir be gero kino – į Valdovų rūmų kiemą užsukusių žiūrovų laukia Lenkų trumpametražių filmų naktis, kurioje Lenkijos institutas pristatys naujausius lenkų kino mokyklos darbus.

„Baltic Pride“ eitynes užbaigs Vilniaus LGBT* festivalio „Kreivės“ pristatomas filmas „Karalienė Kristina“ (The Girl King, 2015). Birželio 18 d. seanse žiūrovų laukia pažintis su išskirtine istorine asmenybe – XVII a. Švediją valdžiusia karaliene, laikoma viena labiausiai išsilavinusių savo laikmečio moterų, pavertusia šalį intelektualų traukos centru ir skandalingai atsisakiusia vedybų.

Jaukius vasaros vakarus labiau nei megztukai ir pledai šildys karščiausios kino premjeros. Romantiška komedija „Prancūziška porelė“ (Un homme à la hauteur, 2016) primins, jog meilės kibirkštis žybtelėti gali pačiose netikėčiausiose situacijose, o ironijos nestokojanti „Holograma karaliui“ (A Hologram for the King, 2016) nukels į Saudo Arabijos dykumas, kur Tomo Hankso įkūnytam krizę išgyvenančiam verslininkui netikėtai užsitęsusi komandiruotė taps savęs atradimo kelione.

„Kinas po žvaigždėmis“ žada išskirtinių seansų ir klasikos mėgėjams. Birželio pabaigoje žiūrovai išvys pirmąją lenkų režisieriaus Krzysztofo Kieślowskio filmų trilogijos dalį „Trys spalvos: Mėlyna“. Tris Prancūzijos vėliavos spalvas atkartojančio ir kertines prancūzų revoliucijos vertybes interpretuojančio ciklo filmai nuves į mistiško grožio ir melancholijos pasaulį. Trilogijos seansus kartu pristato Prancūzų institutas ir Lenkijos institutas.

Liepos 7 d. „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lenkijos institutu Vilniuje pristatys dar vieną išskirtinį seansą – istorinę dramą „Tvanas“ (Potop Redivivus, 1974), „Oskarui“ nominuotą ir naujai restauruotą epinį pasakojimą apie Abiejų Tautų Respublikos 1655 m. karą su Švedija ir didikų Radvilų vaidmenį jame.

Šiltos vasaros naktys padovanos ne tik įdomiausias naujienas, bet suteiks progą išvysti į žiūrovų širdis kelią jau radusius filmus. „Mylimiausių“ filmų programoje publiką džiugins šmaikštusis „Naujausias testamentas“, atskleisiantis visą tiesą apie seną bambeklį Dievą, gyvenantį Briuselyje, viena populiariausių metų komedijų „(Ne)Tikros prancūziškos vestuvės“ bei „Trumanas“ – subtilus pasakojimas apie susitaikymą su likimu, vyrišką draugystę ir atsisveikinimo meną.

Birželiui baigiantis su trileriu „Didesni purslai“ (Bigger Splash, 2015) keliausime į nedidelę Italijos salą, kurioje svilinančios saulės ir laukinės gamtos fone kunkuliuos pražūtingos aistros. Kartu su filmu „Kaip žydėjimas vyšnios“ grįšime į sakurų žiedais apsipylusį ir dorayaki blynais kvepiantį Tokijų. O prie tamsiųjų žmogaus sielos pusių nevengiantis prisiliesti filmas „Belgica“ įtrauks į nesibaigiančių vakarėlių sūkurį.

Pačiame vidurvasaryje iš Prancūzijos atskries „Žiemos ekranų“ linkėjimas – šių metų festivalyje atrastos „Smėlio pilys“ (Les châteaux de sable, 2015) nukels į poetišką Bretanės kraštovaizdį, kurio fone tėvo netekusi, jo namus norinti parduoti fotografė kartu su buvusiu mylimuoju praleis jausmų, prisiminimų ir netikėtumų kupiną savaitgalį.

„Kinas po žvaigždėmis“ žiūrovų lauks visą vasarą nuo birželio 16 d. iki rugpjūčio 26 d. Valdovų rūmų kieme, Katedros a. 4, Vilniuje.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles