„Alisa stebuklų šalyje“ atgimsta stilingame noir žanro trileryje

„Alisa stebuklų šalyje“ atgimsta stilingame noir žanro trileryje

Per daugiau nei 150 metų nuo išleido, Luiso Kerolio (angl. Lewis Carroll) romanas „Alisos nuotykiai stebuklų šalyje“ buvo atvaizduotas pačiais įvairiausiais formatais – teatre, miuzikluose, keliaujančiuose pasirodymuose, o galiausiai – ir kine. Vien tiesioginių kino kūrinių galima suskaičiuoti per keturias dešimtis, tačiau neretai būtent ši istorija įkvepia filmus ir tampa savotišku moderniu jos atvaizdu. Toks filmas – noir stiliaus trileris „Paskutinė s#####“ (angl. „Terminal“), kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Oskaru nominuota aktorė Margot Robbie.

Prie filmo vairo sėdo debiutuojantis režisierius Vaughnas Steinas, kuris kartu ir parašė scenarijų. Duodamas interviu „The Mary Sue“ režisierius paaiškino pačios idėjos kilmę ir kaip viskas prasidėjo. „Aš be galo mėgstu noir žanrą ir kaip jis evoliucionavo. Be to, dievinu literatūrą, ištraukti iš jos tamsiąsias pasakos dalis ir pritaikyti užaštrintai grafinės novelės filmų stilistikai. Pirmiausia susikūrė pasaulis. Man patiko mintis apie platų, anonimišką miestą, kuriame netrūksta paslaptingų, šmaikščių ir be galo pavojingų veikėjų. Tuomet tereikėjo juos visus sudėti apie vieną esminį variklį, tą nuostabią moterį, galinčią tapti bet kuo ir visus įpainioti į savo tinklą“, – pasakojo V. Steinas.

Pagrindinį vaidmenį atlikusi australų kilmės aktorė Margot Robbie šiame filme kartu buvo ir prodiuserė. Ji režisierių pažinojo jau iš ankstesnių bendrų darbų kino aikštelėse, o scenarijų ji perskaitė radusi jį savo virtuvėje. „Perskaičiau jį ir pagalvojau – koks jis keistas! Man žiauriai patinka! Jis toks tamsus, dialogai čia trunka kelis puslapius. To įprastuose scenarijuose nepamatysi!“, – teigė M. Robbie. Jos teigimu, pirmiausia susidarė įspūdis, jog iš scenarijaus turi būti sukurta pjesė, tačiau galiausiai viskas pasisuko į kino pusę. Prie to prisidėjo ir filmo kompozitorius Newtonas Faulkneris, kuris sukūrė originalų garso takelį paremta „Alisos nuotykių stebuklų šalyje“ motyvais.

Be viso to, filme yra aibė nuorodų į šį klasikinės literatūros kūrinį. Viena iš filmo vietovių yra pavadinta „Triušio urvu“, veikėja vadinama Kiškute, ne kartą filme yra parodoma būtent ta knyga ar cituojamos pastraipos iš romano. Ne vieną kartą yra paminimas ir pats literatūros kūrinio autorius, o viena filmo veikėja yra apsėsta šios knygos ir jos elementų. Taigi, pats klasikinis kūrinys turi begalę sąsajų su naujuoju noir trileriu.

Keistų ir spalvingų personažų knibždančiame didžiuliame anoniminiame mieste verda gyvenimas. Netikėtų siužeto posūkių ir persipinančių istorijų kupinas filmas pasakoja apie du samdomus žudikus – Vincą ir Alfredą, kurie vykdo itin rizikingą, bet dosniai apmokamą misiją, gautą iš paslaptingo užsakovo.

Vykdydami užduotį, jie susiduria su ne mažiau paslaptingais veikėjais: padavėja ir šokėja, mirtina liga sergančiu ir gyvenimo prasmės desperatiškai ieškančiu mokytoju Bilu, iš pirmo žvilgsnio pilku ir neįsimenamu traukinių stoties valytoju Klintonu. Kiekvienam iš jų siekiant savų tikslų, istorija greitai susipina į sudėtingą interesų, intrigų ir netikėtumų voratinklį, iš kurio išsipainioti pavyks toli gražu ne visiems.

„Paskutinė s#####“ kino teatrus pasieks jau šį penktadienį, birželio 8 dieną. Pagrindinius vaidmenis be Margot Robbie filme atliks britų aktorius ir režisierius Dexteris Fletcheris, komikas ir fantastinių filmų aktorius, scenaristas ir režisierius Simonas Peggas, Ostino Pauerso žvaigždė Mike‘as Myersas ir kiti.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles