„Žvaigždžių karų“ žaislų pardavimo tempai stebina visus analitikus

Keturi milijardai dolerių bet kokiame kontekste yra įspūdinga suma. Būtent tiek už kompaniją „Lucasfilm“ mokėjo „Disney“ studija, nuo šiol būsianti atsakinga už visus „Žvaigždžių karų“ filmus ir atributiką. Niekas neabejojo, kad anksčiau ar vėliau „Disney“ ši investicija pasiteisins su kaupu, tačiau turbūt niekas negalvojo, kad tai gali įvykti taip greitai.

Patys „Žvaigždžių karų“ filmai yra tik maža visos „Žvaigždžių karų“ beprotybės dalis. Pasak „The Atlantic“ analizės, šeši franšizės filmai uždirbo tik apie 4.5 mlrd. dolerių. Be konteksto tai yra itin didelė suma, bet tai yra niekis palyginus su tuo, kiek iki šiol uždirbo su „Žvaigždžių karais“ susiję žaislai ir kitokie daiktai.

Tikslios sumos nežino niekas, tačiau spėjama, kad nuo pirmojo „Žvaigždžių karų“ filmo pasirodymo 1977 metais įvairūs su franšize susiję daiktai buvo parduoti už maždaug 32 milijardus dolerių. Jau turbūt nereikia aiškinti, kodėl George‘as Lucasas yra vadinamas genijumi – prieš pirmąjį „Žvaigždžių karų“ filmą jis pasirašė sutartį, pagal kurią visų su franšize susijusių produktų pelnas tektų jam, kas buvo visai neblogas sprendimas.

Į didžiuosius ekranus vėl sugrįžtančios franšizės fanai ruošiasi dar kartą pademonstruoti, ką reiškia tikras atsidavimas. Kuomet šiais metais rugsėjo pradžioje buvo pradėta prekiauti septintosios franšizės dalies atributika, vien per pirmąją dieną žaislai buvo parduoti už maždaug milijardą dolerių.

Analitikai spėja, kad per pirmuosius metus nuo filmo „Žvaigždžių karai: jėga nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“) pasirodymo franšizės atributika bus parduota už 3-5 mlrd. dolerių. Apie 10 procentų šios sumos atiteks „Disney“, todėl ilgai laukti, kol atsipirks jų investicija, neteks.

Juolab kad pats filmas ruošiasi sumušti visus įmanomus rekordus. Išankstiniai bilietai jau buvo nupirkti už maždaug 50 milijonų dolerių ir neabejojama, kad finansiniai filmo pasiekimai nustebins visus.

„Žvaigždžių karai: jėga nubunda“ su visa savo beprotybe į kino teatrus atkeliaus gruodžio 18 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles