Lietuvos kriminalistai įvertino FTB agentų darbą (foto, video)

Kaip dirba FTB tyrėjų komanda? Ar jos darbo principai ir metodai panašūs į tuos, kuriuos naudoja tyrėjai Lietuvoje? Įvertinti kolegų iš JAV darbą vėlyvą trečiadienio, lapkričio 25-osios vakarą, atvyko per 100 Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų. Specialiai jiems sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ buvo surengtas išankstinis filmo „Paslaptingi žvilgsniai“ (angl. „Secret in Their Eyes“) seansas.

„Filmą prisiminsiu ne vieną dieną. Labai rekomenduočiau jį pažiūrėti visiems policijos pareigūnams ir labiausiai kriminalinės policijos pareigūnams. Jame yra visi raktiniai žodžiai, apie kuriuos mes kalbame: pašaukimas, idėja, aistra, draugystė, garbė, pagarba porininkui“, – pažiūrėjęs filmą sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovas Rolandas Kiškis.

Šį penktadienį, lapkričio 27-ąją, Lietuvos kino teatruose startuojantis įtempto siužeto kriminalinis trileris pasakoja itin paslaptingą ir bauginančią istoriją. Šiukšlių konteineryje netoli mečetės aptinkamas jaunos merginos kūnas. Į įvykio vietą atvykusi FTB tyrėjų komanda lieka priblokšta: konteineryje negyva vienos iš komandos darbuotojų – Džesės (vaidina Julia Roberts) – dukra. Atrodo, kad žudikas aiškus, tačiau trūksta įkalčių jo kaltei įrodyti. Todėl tyrėjai priversti įtariamąjį paleisti į laisvę ir jis netrukus dingsta iš akiračio.

Rolando Kiškio teigimu, su tokiomis ar panašiomis situacijomis susiduria ir jo kolegos. „Žinoti ir įrodyti yra du skirtingi dalykai. Teisingumas nėra tada, kai pats įvykdai bausmę. Profesionalumas – kai sugebi įrodyti, bet savo teisingumo nevykdai“, – sako Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovas.

Filmą „Paslaptingi žvilgsniai“ kartu su kolegomis žiūrėjo ir Interpolo pareigūnė Giedrė Tamulionienė. Ji sako, kad gyvenime yra vienaip, filme – kitaip, tačiau ši juosta jai leido pasisemti dar daugiau aistros savo darbui. „Toks ir buvo pagrindinis sakinys, kurį ištarė nužudytos merginos mama: aistra visada laimi. Aistra darbui, tyrimui, ieškojimui. Ji ir turi vesti visus policijos pareigūnus. Kad būtų noras dirbti tikrai nuoširdžiai ir gerai. Man atrodo, tai labai svarbu“, – kalbėjo G. Tamulionienė.

Pirmieji filmą „Paslaptingi žvilgsniai“ įvertino Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnai (pamatyti galite paspaudę ant šios nuorodos).

Trileris sukurtas pagal argentiniečių režisieriaus Juano José Campanellos 2009-ųjų filmą „El secreto de sus ojos“, kuris pelnė „Oskarą“ ir sulaukė visuotinio pripažinimo. Netikėti siužeto vingiai ir nenuspėjama filmo pabaiga privers aiktelti ne vieną žiūrovą. Kitus du pagrindinius personažus filme įkūnija tokios žvaigždės kaip Nicole Kidman ir Chiwetelas Ejioforas.

Nuotraukos:

– Martyno Zarembos nuotraukose: akimirkos iš išankstinės filmo „Paslaptingi žvilgsniai“ premjeros Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnams.

– Filmo kūrėjų nuotraukose: kadrai iš trilerio „Paslaptingi žvilgsniai“ su Julia Roberts, Nicole Kidmad ir Chiwetelu Ejioforu.

Filmo „Paslaptingi žvilgsniai“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles