Woody‘io Alleno „Café bendruomenės“ anonsas nukelia į ketvirtąjį dešimtmetį

Jau kiek anksčiau buvo paskelbta, kad naujausias amerikiečių režisieriaus Woody‘io Alleno filmas „Café bendruomenė“ (angl. „Café Society“) taps 69-ojo Kanų kino festivalio atidarymo filmu.

Naujojoje juostoje vaidina visas būrys žinomų Holivudo aktorių: Jesse‘is Eisenbergas, Blake Lively, Kristen Stewart, Parker Posey, Kelly Rohrbach, Corey‘is Stoll‘as, Judy Davis ir Steve‘as Carellas. Taigi, kiek ironiška, bet beveik „pusė Holivudo“ sutiko pasinerti į filmą, pasakojantį apie Amerikos kino sostinę – „Café bendruomenė“ žiūrovus nukels į ketvirtojo praėjusio amžiaus dešimtmečio Sapnų fabriką. Panašios temos filmą šiemet jau pristatė broliai Ethanas ir Joelis Coenai, kurie pernai metais pirmininkavo Kanų kino žiuri. Tiesa, Coenų „Šlovė Cezariui“ (angl. „Hail, Caesar!”) veiksmas plėtojosi dviem dešimtmečiais vėliau.

Vis tik iš W. Alleno pasirinkto ironiškos komedijos tono, juntamo juostos anonse, panašu, kad garbiojo kino veterano darbas gerokai skirsis nuo brolių Coenų kūrinio. Anonse dominuojanti ryški meilės tema leidžia manyti, kad „Café bendruomenė“ bus panaši veikiau į kitą to paties W. Alleno juostą „Vidurnaktis Paryžiuje“ (angl. „Midnight in Paris“), nei į Coenų „Šlovė Cezariui“.

Naujojo filmo anonsas atskleidžia tokias detales: Holivudo kalvų naujokas Bobis (akt. Jesse Eisenberg), padedamas savo dėdės Filo (akt. Steve Carell) ruošiasi šturmuoti kino pramonės aukštumas, tačiau neatšaukiamai įsimyli čia jau besisukančią Vonę (akt. Kristen Stewart) ir pasineria į „Café bendruomenės“ teikiamus malonumus…

Net ir iš trumpo anonso visiškai aišku – W. Allenas lieka ištikimas sau. Čia matome keletą žemesnės klasės personažų, kuriuos supa įspūdingos gražuolės, šalia jų skleidžiasi visa puokštė ryškių aukštuomenės veikėjų, o viską į bendrą visumą sulieja prabangi retro atmosfera ir W. Alleno vizitine kortele seniai tapusi garso takeliams pasirenkama džiazo muzika – visa tai, be abejo, tikrai primena „Vidurnaktį Paryžiuje“.

Taigi privilegija šią egzistencinę komediją išvysti pirmiems tenka Kanų kino festivalio žiūrovams. Premjera visai netrukus – gegužės 11 d. O turint omeny aktorių sudėtį, „Café bendruomenės“ kūrybinės grupės pasirodymas ant raudonojo Kanų kilimo bus vienas įspūdingiausių.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles