„Warner Bros“ studija nusileidžia Kinijos cenzūrai iškirpdami homoseksualumo užuominas iš „Dumbldoro Paslapčių“

„Warner Bros“ studija nusileidžia Kinijos cenzūrai iškirpdami homoseksualumo užuominas iš „Dumbldoro Paslapčių“

Skandalai, nesėkmės ir blogi sprendimai nepaliauja persekioti „Fantastinių Gyvūnų“ frančizės, kurios trečiasis filmas „Dumbldoro Paslaptys“ (angl. „Secrets of Dumbledore“) debiutuoja šią savaitę su prasčiausiais kritikų įvertinimais iš trijų filmų. „Warner Bros“ studija sulaukė dar daugiau blogų atsiliepimų, kai jie vėl nusileido griežtai Kinijos cenzūrai ir iškirpo visas užuominas į Dumbldoro homoseksualumą bei jo romantinį potraukį pagrindiniam serijos blogiečiui Grindelvaldui.

Pati Hario Poterio knygų autorė J.K. Rowling dar 2007-ais metais atskleidė, kad Dumbldoras yra gėjus, bet tiek knygos, tiek „Fantastiniai Gyvūnai“ neskyrė dėmesio šiai menkai istorijos detalei. „Dumbldoro Paslaptys“ yra pirmasis filmas, kuris oficialiai patvirtina romantinius jų santykius. Tiesa, čia nėra kažkoks didžiulis atskleidimas pačiame filme, o tik dvi trumpos dialogo eilutės. Tačiau net ir tai pasirodė nepriimtina griežtiems Kinijos standartams, kur bet koks užsiminimas apie homoseksualumą yra griežtai metamas lauk, ir „Warner Bros“ nuolankiai iškirpo šešias sekundes, kad galėtų ten rodyti savo filmą.

Studija teisinosi, kad šis iškirpimas visiškai nepažeidžia filmo dvasios ir svarbiau yra tai, kad visi pasaulio žiūrovai galėtų jį pamatyti. Vis dėlto, daugelio akyse „Dumbldoro Paslaptys“ tapo dar vienu liūdnu pavyzdžiu, kai didžiosios filmų studijos nuolankiai pasisako už LGBT teises kuomet patogu ir iškerpa visas asociacijas su jomis, kai reikia patenkinti griežtas cenzūras vardan galimo finansinio pelno.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles