Vanessa Redgrave Venecijoje bus apdovanota už viso gyvenimo nuopelnus

Vanessa Redgrave Venecijoje bus apdovanota už viso gyvenimo nuopelnus

75-ąjį kartą vykstantis Venecijos kino festivalis pranešė, kad „Auksiniu liūtu“ (ital. „Leone d’Oro“) už viso gyvenimo nuopelnus bus apdovanota legendinė anglų aktorė Vanessa Redgrave, praneša „The Hollywood Reporter“.

Aktorių šeimoje gimusios V. Redgrave karjera trunka jau šešis dešimtmečius. Ji buvo nominuota šešioms „Oskarų“ statulėlėms, o 1977 metais tapo šio apdovanojimo laureate už vaidmenį dramoje apie Holokaustą „Džiulija“ (akt. „Julia“). Ji taip pat pasirodė tokiose žinomose juostose kaip „Bostoniečiai“ (angl. „The Bostonians“), „Hovards Endas“ (angl. „Howards End“), „Žmogžudystė Rytų eksprese“ (angl. „Murder on the Orient Express“) bei „Atpirkimas“ (angl. „Atonement“). V. Redgrave jau kartą buvo pripažinta Venecijos kino festivalyje, kai 1994 metais atsiėmė „Volpi taurę“ (ital. „Coppa Volpi“) už vaidmenį filme „Mažoji Odesa“ (angl. „Little Odessa“).

„Esu nustebusi ir man ypatingai malonu išgirsti, jog Venecijos kino festivalis mane apdovanoja už viso gyvenimo darbą. Prieš daugelį metų Veneto regiono pelkėse aš filmavausi juostoje  „Atostogos“ (ital. „La Vacanza“). Kiekvienas mano veikėjos ištartas žodis buvo su venetietišku akcentu. Galiu lažintis, kad aš esu vienintelė ne italė aktorė, kuri visą filmą kalba venetietišku akcentu. Milijoną kartų ačiū, brangus festivali!“, – kalbėjo V. Redgrave.

„Vieningai pripažįstamos kaip vienos geriausių šių laikų aktorių, V. Redgrave jautrumas, be galo daugiasluoksniai pasirodymai idealiai perteikė mums kompleksiškus ir kartais kontraversiškus veikėjus. Apdovanota natūralia elegancija, įgimta viliojimo galia ir nepaprastu talentu, ji gali nerūpestingai pereiti iš nepriklausomo Europos kino į prabangius Holivudo projektus, iš scenos į televizijos ekranus, kiekvieną kartą pasiūlydama aukščiausios kokybės rezultatą“, – teigė Venecijos festivalio vadovas Alberto Barbera.

Venecijos kino festivalis vyks rugpjūčio 29-rugsėjo 8 dienomis. Jau anksčiau buvo pranešta, jog „Auksinį liūtą“ už viso gyvenimo nuopelnus režisūros srityje bus apdovanotas kanadiečių kino kūrėjas Davidas Cronenbergas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles