„Tonis Erdmanas“ tapo Vokietijos kandidatu į Oskarus

„Tonis Erdmanas“ tapo Vokietijos kandidatu į Oskarus

Kanų kino festivalio favoritė ir dviejų FIPRESCI apdovanojimų laimėtoja bei Europos parlamento teikiamo „LUX“ prizo finalininkė Maren Ade režisuota komiška drama „Tonis Erdmanas“ reprezentuos Vokietiją Oskaro apdovanojimų geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Sprendimą priėmė nepriklausoma Vokietijos kino patvirtinta žiuri, kurią sudarė aštuonių Vokietijos kino industrijos asociacijų ir institucijų atstovai.

Žiuri savo pasirinkimą grindė tokiu paaiškinimu: „Tonis Erdmanas“ išsiskyrė iš aštuonių mums pateiktų filmų savo ryškiu menišku braižu. Tai drąsus ir stilistiškai užtikrintas sinematografiškas personažų pareiškimas, išlaikantis ryšį su nūdienos pulsu. Žinią apie šį žiuri sprendimą režisierė M. Ade sutiko su humoru: „Aš labai džiaugiuosi dėl to, kad žiuri nusprendė išsiųsti „Tonį Erdmaną“ į Oskarų varžytuves, tačiau šiek tiek nerimauju dėl to, kaip Tonis elgsis Los Andžele“.

„Tonis Erdmanas“ pasakoja apie muzikos mokytoją Vinfrydą (akt. Peter Simonischek) ir jo karjeristę dukrą Inesą (akt. Sandra Hüller), dėl verslo sprendimų keliaujančią nuolat keliaujančią po užsienio valstybes. Kai jo netikėtas vizitas aplankant Inesą Rumunijoje ją labiau suerzina, nei maloniai nustebina, Vinfrydas transformuojasi į energingą ir nesivaržantį savo alter ego Tonį Erdmaną. Po truputį Inesa taipogi įsitraukia į jo žaidimą, ir tokiu būdu tėvas ir dukra padaro stulbinantį atradimą – vis labiau toldami vienas nuo kito, jie tuo pačiu metu tampa vis artimesni.

„Tonio Erdmano“ išankstinė pasaulinė premjera įvyko Kanų kino festivalyje. Čia tiek publika, tiek spauda, tiek kino industrijos atstovai filmą sutiko euforiškai, ir jis pelnė „FIPRESCI“ prizą. Šį rudenį juosta bus rodoma Toronto, San Sebastijano ir Niujorko kino festivaliuose. Per ispanų festivalio atidarymo ceremoniją „Toniui Erdmanui“ kaip geriausiam metų filmui bus įteiktas 2016 m. Didysis FIPRESCI prizas.

Tarptautinis kino platintojas „The Match Factory“ jau pardavė platinimo teises į šį filmą daugiau kaip 100 šalių. Praėjusią savaitę jis labai sėkmingai pradėtas rodyti Prancūzijoje (vien per pirmąją savaitę surinkęs 150 000 žiūrovų). JAV šio filmo premjera numatoma gruodžio pabaigoje. Gimtojoje Vokietijoje šis filmas pradėtas rodyti liepos 14 d. ir jau viršijo 450 000 žiūrovų. Lietuvoje „Tonis Erdmanas“ startuoja šį savaitgalį.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles