Paskelbtas daugiausiai pasaulyje uždirbančių aktorių sąrašas

Paskelbtas daugiausiai pasaulyje uždirbančių aktorių sąrašas

Prieš kelias dienas paskelbęs geriausiai apmokamų moterų dešimtuką, ketvirtadienį leidinys „Forbes“ paviešino, kurie vyrai kino industrijoje per pastaruosius metus susikrovė didžiausius turtus.

Kino naujienas sekę žmonės rezultatais neturėtų stebėtis. Pirmojoje vietoje, nukarūnavęs vos į aštuntuką patekusį paskutinių trijų metų nugalėtoją Robertą Downey jaunesnįjį, atsidūrė buvusi amerikietiškų imtynių žvaigždė Dwayne‘as Johnsonas. Aktorius, kas kelis mėnesius pasirodantis vis naujame didelio biudžeto filme, per metus (skaičiuojant nuo praėjusio birželio) uždirbo net 64.5 mln. dolerių. Didžiausi jo pajamų šaltiniai – dideli atlyginimai už pasirodymus filmuose „Greiti ir įsiutę 8“ (angl. „Fast 8“), „Centrinės pajėgos“ (angl. „Central Intelligence“) ir „Gelbėtojai“ (angl. „Baywatch“).

Savo prodiusavimo kompaniją turintis aktorius artimiausiu metu pristatys tokius filmus kaip „Disney“ animacijos atstovą „Moana“ bei naujam gyvenimui prikels juostą „Džiumandži“ (angl. „Jumanji“), todėl tikėtina, kad sąrašo viršuje jį išvysime ir kitąmet.

Antroje vietoje atsidūrė Kinijoje vis dar neįtikėtinai populiarus Jackie Chanas, uždirbęs 61 mln. dolerių, o už jo liko Mattas Damonas, pasidžiaugęs filmų „Marsietis“ (angl. „The Martian“) ir „Džeisonas Bornas“ (angl. „Jason Bourne“) sėkme, atnešusia jam 55 mln. dolerių.

Tarp įdomesnių vardų galima paminėti Harrisoną Fordą. Paskutinį kartą jis šiame sąraše buvo atsidūręs 2009 metais, tačiau praėjusių metų fenomenu tapęs filmas „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“) jam atnešė bent 15 mln. dolerių ir uždirbo 20 vietą turtingiausiųjų sąraše.

Įdomu ir tai, kad net ketvirtadalį sąrašo sudaro ne Holivudo atstovai. Tarp jų yra ne tik Jackie Chanas, bet ir Bolivudo žvaigždės, sugebančios uždirbti daugiau nei 30 mln. dolerių.

„Forbes“ taip pat atkreipė dėmesį į nesunkiai atspėjamą statistiką, kad nelygybė tarp vyrų ir moterų vis dar egzistuoja. Net 18 šiame sąraše esančių vyrų uždirbo daugiau nei 20 mln. dolerių, kai tuo tarpu tai sugebėjo padaryti tik 4 moterys. Taip pat net 95 procentai vyrų šiame sąraše (išskyrus Chrisą Prattą) yra sulaukę daugiau nei 40 metų, kai tokiame pačiame sąraše moterų abejose amžiaus grupėse yra po lygiai.

Daugiausiai uždirbantys aktoriai pasaulyje:

20. Harrison Ford, 15 mln. dolerių
19. Matthew McConaughey, 18 mln. dolerių
18. Amitabh Bachchan, 20 mln. dolerių
17. Will Smith, 20.5 mln. dolerių
16. Chris Pratt, 26 mln. dolerių
15. Leonardo DiCaprio, 27 mln. dolerių
14. Salman Khan, 28.5 mln. dolerių
12-13. Mark Wahlberg ir Adam Sandler, 30 mln. dolerių
10-11. Brad Pitt ir Akshay Kumar, 31.5 mln. dolerių
8-9. Robert Downey jaunesnysis ir Shah Rukh Khan, 33 mln. dolerių
7. Vin Diesel, 35 mln. dolerių
6. Ben Affleck, 43 mln. dolerių
5. Johnny Depp, 48 mln. dolerių
4. Tom Cruise, 53 mln. dolerių
3. Matt Damon, 55 mln. dolerių
2. Jackie Chan, 61 mln. dolerių
1. Dwayne Johnson, 64.5 mln. dolerių

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles