„The Purge“ buvo verčiamas ir kaip „Išvalymas“, ir netgi „Purgenas“ – būtent dėl pastarojo siūlau šiame straipsnyje atsiriboti nuo genialių vertimų ir palikti originalą. Taip bus paprasčiau.
Pirmasis „The Purge“ filmas pasirodė 2013-aisiais su Ethanu Hawke’u („Prieš saulėtekį“) ir Lena Headey („Sostų karai“) pagrindiniuose vaidmenyse. Filmo siužetas paprastas ir šiek tiek primenantis serialo „Juodasis veidrodis“ (angl. „Black Mirror“) nuotaikas: distopinėse Jungtinėse Amerikos Valstijose kartą per metus dvylikai valandų nustoja galioti visi įstatymai. Piliečiai gali vogti, žudyti, naikinti turtą… Ši diena, atsiradusi dėl galingos politinės partijos, sumažina nusikaltimų skaičių šalyje, kadangi visi išsilieja užskleistą pyktį per vieną naktį. Šio, kaip ir dviejų jo tęsinių, veiksmas sukasi apie mažą grupę žmonių, bandančių išgyventi siaubingą naktį.
Nei vienas „The Purge“ filmas nesusilaukė kritikų palankumo, bet ar tai kam nors rūpi? Žinoma, tai nėra kino šedevrai, bet jie veikia kaip ir didžioji dalis kino kompanijos „Blumhouse“ filmų – jie yra karuselė, kuri įtraukia porai valandų, šokiruoja, stebina, šiurpina ir sukelia adrenaliną. Akivaizdu, kad daugumai žiūrovų atrodo panašiai – visi trys filmai, nepaisant gan mažo biudžeto (brangiausia serijos juosta kainavo 11 mln. JAV dolerių), uždirbo nuo 10 iki beveik 30 kartų daugiau, nei kainavo. Šių metų liepos mėnesį pasirodo ketvirtoji „The Purge“ dalis kuri, greičiausiai, ir vėl nusiskins virš 100 mln. JAV dolerių.
Lyg „Blumhouse“ to būtų negana, pernai buvo paskelbta, jog filmų serija sulauks šalutinio projekto serialo pavidalu. Ši idėja jau pradeda įgauti realų pavidalą, nes skelbiama, jog serialas jau pradėtas filmuoti ir jį pamatysime jau šį rudenį. Pirmąją seriją režisuoti patikėta „Amerikietiško nusikaltimo istorijos“ („American Crime Story“) ir „Begėdžio“ („Shameless“) režisieriui Anthony Hemingway’ui. Laukiame rudens ir pirmojo anonso!