Taika Waititi ekranizuos Kazuo Ishiguro romaną „Klara ir Saulė“

Taika Waititi ekranizuos Kazuo Ishiguro romaną „Klara ir Saulė“

Atrodo, kad Naujosios Zelandijos režisieriaus, aktoriaus, scenaristo, prodiuserio Taikos Waititi pilna visur, o jo „štampuojamų“ projektų krūva vis auga. Vien šiuo metu jis dirba ne prie vieno, įskaitant ir „Žvaigždžių karus“ (angl. „Star Wars“), kuriam rašo scenarijų.

Vis tik penktosios „Toro“ (angl. „Thor 5“) dalies jis nerežisuos. Duodamas interviu leidiniui „Business Insider“ T. Waititi patvirtino, kad nepaisant to, kad būtent jis režisavo du paskutinius „Toro“ filmus, įskaitant ir daug pasipiktinimo sukėlusį „Meilę ir griaustinį“ (angl. „Thor: Love and Thunder“, 2022 m.), jis traukiasi iš šios filmų serijos.

T. Waititi sukūrė geriausią Toro filmą „Ragnaroką“ (angl. „Thor: Ragnarok“, 2017 m.), tačiau nesėkmė su „Meile ir griaustiniu“, panašu, sugadino jo santykius su „Marvel“. Tačiau jis teigia nuoskaudos nejaučiąs. „Niekada nesijaučiau taip, lyg jie elgtųsi su manimi nesąžiningai. Mūsų ryšys atviras ir jei jie nori matyti kitus žmones, aš tuo džiaugiuosi. Vis tiek vieną dieną aš dar sugrįšiu į jų lovą“, šmaikštavo T. Waititi.

Taigi, o ko T. Waititi imsis toliau?  Jau buvo užsiminta apie „Žvaigždžių karų“ filmą, tačiau panašu, kad jo teks palaukti bent keletą metų. Dar žinoma, kad T. Waititi ėmėsi „Flešo Gordono“ (angl. „Flash Gordon“, 1980 m.) vaidybinio perdirbinio ir anime klasikos „Akiros“. (jap. „Akira“, 1988 m.).

Tačiau be viso to (kuriam nors kitam režisieriui ar režisierei ir taip būtų per akis) T. Waititi „Business Insider“ atskleidė, kad ėmėsi dar vieno mokslinės fantastikos filmo, kurio filmavimai turėtų prasidėti 2024 m. pradžioje. T. Waititi režisuos Nobelio literatūros premijos laureato Kazuo Ishiguro mokslinės fantastikos romano „Klara ir Saulė“ (angl. „Klara and the Sun“) vaidybinę ekranizaciją. Pradinį būsimo filmo scenarijų parašė kanadietė Dahvi Waller, su kuria T. Waititi bendradarbiauja pirmą kartą. Aktorių sąraše kol kas vienintelės – Jennos Ortegos, išpopuliarėjusios Trečiadienės vaidmeniu Timo Burtono režisuotame tokio paties pavadinimo mini seriale (angl. „Wednesday“) – pavardė. Panašu, kad ji ir vaidins Klarą. Kada filmas turėtų pasiekti kino ekranus kol kas nežinoma.

Kaip nurodoma knygos anotacijoje: „Parduotuvės vitrinoje Klara, vaikų Dirbtinė Draugė, gebanti išskirtinai mąstyti ir suprasti žmones, atidžiai ir smalsiai stebi pirkėjų ir praeivių lauke elgesį. Klara viliasi, kad ją pagaliau kas nors išsirinks. Bet prieš iškeliaudama į žmonių namus, ji perspėjama, kad iš jų nei meilės, nei draugystės per daug tikėtis neverta. Nors ir protingesnė, naujoji pakylėtųjų vaikų karta yra beprarandanti gebėjimą nuoširdžiai bendrauti ir atjausti, o suaugusieji, naujame pasaulyje turėdami daryti sudėtingus sprendimus, linkę elgtis desperatiškai. Atsakingai vykdydama savo pareigą apsaugoti žmogų nuo vienatvės, Klara bando perprasti žmogaus esmę“. Belieka tik pridurti, kad Klara – robotė androidė.

Tai bus ne pirmasis K. Ishiguro kūrinys, perkeltas į kino ekranus. 1993 m. pasirodė „Dienos likučiai“ (angl. „Remains of the Day“) su Anthony Hopkinsu ir Emma Thompson, 2010 m. – „Neleisk man išeiti“ (angl. „Never Let Me Go“) su Keira Kinghtley, Carey Mulligan ir Andrew Garfieldu, 2016 m. – to paties romano japoniška versija televizijos mini serialo formatu (jap. „Watashi wo hanasanai de“), 2019 m. sukurtas televizijos filmas pagal jo knygą „Plūduriuojančio pasaulio menininkas“ (jap. „Ukyo no gakka“). Animacinį filmą pagal dar vieną jo kūrinį – romaną „Palaidotas milžinas“ (angl. „The Burried Giant“) – šiuo metu stato meksikiečių režisierius Guillermo del Toro.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles