Kino portalas „Buvau Kine“ pristato laukiamiausius 2024 m. filmus

Kino portalas „Buvau Kine“ pristato laukiamiausius 2024 m. filmus

Praėjusių metų geriausius filmus suskaičiavome. O ką į kino sales atneš 2024-ieji? Kokiomis naujienomis džiaugsimės kino festivaliuose ir per įprastines premjeras kino teatruose? Tad užmeskime žvilgsnį į visai netolimą ateitį.

Taip jau susiklostė, kad vos pasibaigus COVID-19 pandemijai, kino pramonę sudrebino kelis mėnesius trukę Holivudo aktorių ir scenaristų streikai. Pasekmės jau juntamos – kai kurios didelės ir ilgai lauktos premjeros buvo perkeltos iš 2023 m. į 2024-uosius. Tai atsispindi ir šiame sąraše – neišvengiamai kartojamės, bet taip jau klostosi kino pasaulio aplinkybės.

Žemiau pristatome mūsų komandos išrinktą laukiamiausių 2024 m. turinčių (labai tikimės) pasirodyti filmų dešimtuką. Į jį nepateko, bet visai netoli liko tokios juostos kaip „Grafas Montekristas“ (pranc. „Le Compte de Monte-Cristo“), „Beždžionių planetos karalystė“ (angl. „Kingdom of the Planet of Apes“) ir „Karatė vaikis“ (kol kas oficialaus pavadinimo dar neturi). Iš lietuviškų, žinoma, labai intriguoja Rimanto Kmitos popromano „Pietinia kronikas“ ekranizacija, kurios ėmėsi Ignas Miškinis.

O štai tie dešimt filmų, kurių laukiam labiausiai:

10. „Svetimas. Romulas“ (angl. „Alien: Romulus“)

Metai iš metų mokslinės fantastikos gerbėjai buvo džiuginami įvairiais egzotiškais siaubūnais, tačiau turbūt mažai kas turi tokį siaubingą poveikį kaip „Svetimo“ (angl. „Alien“) filmų serijos ikoniškieji ksenomorfai. Nuo jų kino debiuto 1979 m. Ridley Scotto šedevre „Svetimas“, šie juodo metalo padarai su akių neturinčiais veidais bei visus paviršius pragraužti galinčiu krauju tapo jau kelių kartų košmarais. Tad įdomu sulaukti, kiek išgąsdins ir naujausias šios serijos filmas.

Apie siužetą šiuo metu žinoma nedaug – tik tiek, kad veiksmas vyks tarp pirmų dviejų „Svetimo“ filmų serijos filmų ir šį kartą ksenomorfai medžios… paauglius? Bet kai filmą režisuoja Fede Alvarezas, pasižymėjęs puikiai įgyvendintais siaubo filmais „Mirties namai“ („Don‘t Breathe“, 2016 m.) ir „Piktieji numirėliai“ („Evil Dead“, 2013 m.), galima ramiai laukti, kuo šį kartą nustebins šis režisierius. Girdėjome, kad net pats kritiškasis originalaus filmo autorius Ridley Scott jau matė šį filmą ir liko maloniai nustebintas.

9. „Nosferatu“

Kitu atveju perdirbiniams greičiausiai sakytume „Ne“, tačiau kai to imasi Robertas Eggersas, penytai užsidirbęs mokančio kurti slogios, tamsios ir baugios atmosferos flmus (pvz. „Švyturys“ (angl. „The Lighthouse“, 2019 m.) ar „Vikingas“ (angl. „The Norhman“, 2022 m.) darome išimtį. Kūrinys, kurio jis šįkart imasi – labai jam tinkamas: gotiška siaubo pasaka „Nosferatu“, naujai kaip vampyras iš karsto prikeliama „vos“ antrą kartą. Tiesa, čia yra nemenkos painiavos su autorių teisėmis, kadangi pirmasis – ir iki šiol nesenstantis, nors nuo jos pasirodymo 1922 m. jau praėjo daugiau nei šimtas metų – F. W. Murnau filmas iš tiesų yra Bremo Stokerio klasikinio siaubo romano „Drakula“ ekranizacija – nesuderinus su autorių teisių turėtojais ir tik pakeitus personažų vardus. Tad labai gali būti, jog kol kas prie 2024 m. versijos scenaristų kol kas nurodomas tik R. Eggersas, kuris į šį filmą pasikvietė savo mėgstamos aktorių šeimos atstovą Billą Skarsgårdą – jis turėtų įkūnyti patį grafą Orloką. Tad tikrai nekantraujame išvysti, kaip visa ši sena istorija naujai atrodys kino ekranuose.

8. „Išvirkščias pasaulis 2“ (angl. „Inside Out 2“)

Pirmasis filmas buvo nuostabus, itin emocingas ir, atrodo, puikiai perteikė vaikų galvoje tvyrančias emocijas. Panašu, kad kūrėjai teisingai pasirinko paauglystę, nes čia esančias emocijas galėsime dar geriau atpažinti ir ypač suaugusiems šis filmas bus dar artimesnis, nei pirmoji dalis.

6-7. „Gladiatorius 2“ (angl. „Gladiator 2“)

Ridley Scottas po daugiau nei 20 metų sugrįžta prie savo Oskarais apipiltos istorijos ir kurs jos tęsinį, o pagrindinį vaidmenį atliks itin smarkiai kylantis aktorius Paulas Mescalis. Ką jau kalbėti apie prisijungiančius Denzelį Washingtoną ir Pedro Pascalį. Aukšto lygio aktorių komanda, puikus režisierius ir milžiniškas potencialas, kurį tikrai galima įgyvendinti. Tikrai vertas laukimo.

6-7. „Žiedų valdovas. Rohirimų karas“ (angl. „The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim“)

Yra tik du tipai žiūrovų – tie, kurie nepripažįsta jokios kitos „Žiedų valdovo“ (angl. „The Lord of the Rings“) ekranizacijos, išskyrus tą, kurią režisavo Peteris Jacksonas, ir tie, kurie apie J. R. R. Tolkieno Viduržemį nieko nesupranta. Neslėpsime, po įtartinos kokybės „Amazon“ serialo, prigrūsto su Tolkieno pasauliu niekaip nekoreliuojančio šiuolaikinio politinio korektiškumo ir atrodančio veikiau kaip būdas pasipinigauti, į visus kitus bandymus žiūrime atsargiai. Bet „Rohirimų karas“ bus animacinis filmas, tad bent jau širdies neskaudės dėl ne taip parinktų aktorių. Be to, savo balsą animacinei Eovynai „paskolins“ šią veikėją vaidybiniuose filmuose įkūnijusi Miranda Otto. Kaip skelbia trumpas filmo aprašymas, šis filmas parodys dar nepapasakotą istoriją apie kraugeriškus laikus, kai gyveno Helmo daubos įkūrėjas Rohano karalius Helmas Kūjarankis.

5. „Furioza. Pašėlusio Makso saga“ (angl. „Furiosa: A Mad Max Saga“)

„Pašėlusio Makso“ (angl. „Mad Max: Fury Road“) filmas, kurį dar visai neseniai pristatė George’as MIlleris, tapo tikru fenomenu, todėl jo savotiškos priešistorės tikrai laukė labai daug gerbėjų. Iš pirmo žvilgsnio, Anya-Taylor Joy yra puikus pasirinkimas jaunesnei Furiosai ir kartu, galėsime vėl grįžti į tą beprotišką, pašėlusį ir absoliučiai nurautą chaoso pasaulį. Ar verta to laukti? Vienareikšmiškai.

4. „Džokeris. Dviguba beprotybė“ (angl. „Joker. Folie à deux“)

Džokerio filmas buvo, ko gero, aukščiausias taškas „DC“ visatos istorijoje. Kas iš pradžių atrodė kaip apgailėtina idėja, pavirto didžiule sensacija tarp kino žiūrovų, vienu pelningiausių „DC“ projektų ir pelnė Joaquinui Phoenixui pirmą Oskarą. Apie tęsinį galvota nebuvo ir J. Phoenixas griežtai pabrėžė juose nevaidinantis. Bet, kaip matome, atsispirti pagundai sugrįžti prie šio vaidmens nepavyko. Nors „Džokerio“ tęsinys „Dviguba beprotybė“ (origin. „Folie à Deux“) buvo paskelbtas užuodus didžiulius pinigus ir tokie projektai dažnai baigiasi silpnai, bet Lady Gagos prijungimas bei užuominos į superherojišką miuziklą intriguoja ir pastato tęsinį prie įdomesnių 2024-ų filmų.

3. „Mikis 17“ (angl. „Mickey 17“)

2019 m. Joon ho Bongas su savo „Parazitu“ (kor. „Gisaengchung“) kaip cunamis „prasinešė“ per visus apdovanojimus ir tapo didžiule sensacija. Tiesa, pats režisierius jau iki tol buvo žinomas ne tik gimtojoje Pietų Korėjoje, bet ir už jos ribų – kad ir mokslinės fantastikos juosta „Sniego traukinys“ (angl. „Snowpiercer“, 2013 m.). Tad darbas su Holivudo aktoriais ir mokslinės fantastikos žanras jam tikrai ne naujiena. Prie to jis ir grįžta su naujuoju kūriniu – amerikiečių rašytojo Edwardo Ashtono knygos „Mikis 7“ (angl. „Mickey7“) ekranizacijos (taip, knygos ir filmo pavadinimuose skaičiai skiriasi). Filmo aprašymo kol kas nėra, tačiau, kaip galima spręsti iš knygos anotacijos, tai bus pasakojimas apie kosmoso tyrinėtoją Mikį Barnsą, išgyvenančiam savo septintą (ar septynioliktą?) klonavimą ir bandantį išlikti kolonizuojamame ateivių pasaulio pajūrio ruože. Pagrindinį vaidmenį atliks Robertas Pattinsonas, taip pat šiame filme išvysime tokius aktorius kaip Toni Collette ir Markas Ruffalo. Tad priežasčių laukti šio filmo – daugiau nei užtektinai.

2. „Deadpool 3“

Šie metai bus poilsio nuo superherojų filmų metai, nes per visus 2024 metus turėsime tik Deadpoolo nuotykius. Ir gerai, nes būtent šis filmas „Marvel“ visatą suves su iksmenais, apjungs „Marvel“ ir „Fox“ superherojų visatas ir atvers neaprėpiamas galimybes toliau plėtotis ir atsigauti pačiai „Marvel“ kino visatai.

1. „Kopa. II dalis“ (angl. „Dune: Part Two“)

Šio filmo pasirodymo labai laukėme jau pernai, bet būtent dėl jau minėtų streikų Holivude jo premjera buvo perkelta. Tad praėjo metai, bet iš esmės niekas nepasikeitė – vis dar norime pamatyti „Kopos“ (angl. „Dune“) tęsinį ir laukiame sugrįžimo į Arakį. Kanadiečių režisierius Denis Villeneuve’as įrodė, kad Franko Herberto „Kopą“ įmanoma gerai ekranizuoti ir taip išsklaidė šį kūrinį lydėjusį savotišką prakeiksmą. Kaip ir pernai, taip ir šiemet, iš šio filmo tikimės ne mažiau, kaip iš jo pirmtako, o jau besisukantys anonsai bent kol kas leidžia spėti, kad D. Villeneuve’as kartelės sau nenuleido, tad kino sales jau visai netrukus pasieks vizualiai įspūdingas reginys. Kalbant apie būsimos juostos siužetą, informacijos nėra labai daug, bet atskleidžiama, kad Polas Atreidas (akt. Timothée Chalamet), siekdamas atkeršyti jo šeimą pražudžiusiems sąmokslininkams, suvienys savo jėgas su Čani (akt. Zendaya) ir fremenais. Be jau paminėtų T. Chalameto ir Zendayos, antrojoje „Kopos“ dalyje taip pat išvysime visą būrį ryškiausių žvaigždžių: Florence Pugh, Rebbecą Ferguson, Austiną Butlerį, Léą Seydoux, Joshą Broliną, Stellaną Skarsgårdą, Christopherį Walkeną, Javierą Bardemą, Dave’ą Bautistą, Charlottę Rampling. Tad laukti tikrai yra ko ir labai tikimės, kad, kaip ir pirmoji dalis, šis filmas tą ilgą laukimą atpirks su kaupu.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles