Šveicarų filmas „Heida“ sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo

Bendras Vokietijos ir Šveicarijos filmas „Heida“ (vok. „Heidi“), kurį režisavo šveicarų režisierius Alainas Gsponeras, stebina savo itin sėkmingu pasirodymu. Vaikų klasikos, su kuria užaugo ne viena karta, ekranizacija po penkių savaičių muša lankomumo rekordus – jau dabar šį filmą pamatė pusantro milijono žiūrovų. Tai pirmas šveicarų filmas, pasiekęs tokį populiarumą.

Tarptautinėje rinkoje „Heidai“ sekasi taip pat nepaprastai gerai: vien Prancūzijoje filmą ketinama parodyti 50 regionų, įskaitant ir šiai šaliai priklausančias teritorijas kitoje Atlanto vandenyno pusėje. Panašu, kad legendinis Johanuos Spyri romanas Alainą Gsponerą iškels į neregėtas aukštumas.

Filmą „Heida“ kūrė aukšto lygio šveicarų komanda: paniurėlį Adolfą suvaidino visame pasaulyje žinomas aktorius Bruno Ganzas (vaidinęs tokiuose filmuose kaip „Metų pilietis“/ norv. „Kraftidioten“, „Patarėjas“/ angl. „The Councelor“, „Skaitovas“ / angl. „The Reader“, „Dangus virš Berlyno“ / vok. „Der Himmel über Berlin“ ir kt.); scenarijų rašė režisierė Petra Volpe, 2013 m. pati sukūrusi savo pirmąjį ilgametrąžį filmą „Svajonių šalis“ (vok. „Traumland“); garso takelį kūrė Niki Kreiseris, muziką rašęs daugeliui Dani Levy („Tyli naktis“/ vok. „Stille Nacht“, 1995 m.) ir Caroline‘os Link („Kažkur Afrikoje“/ „Nirgendwo in Afrik“, 2001 m.) filmų. A. Gsponeras kitoje kameros pusėje debiutavo 2005 m. su drama „Rozė“ (vok. „Rose“). Debiutas buvo pakankamai sėkmingas – juosta Vokietijos televizijos apdovanojimuose pelnė prizą kaip geriausias televizijos filmas ar mini serialas.

Toliau „Heida“ bus rodoma Turkijoje (sausį), Prancūzijoje ir Italijoje (atitinkamai vasario 10 d. ir kovo 3 d.). Vėliau šį filmą bus galima pamatyti Ispanijoje, Islandijoje, Graikijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Čekijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Belgijoje, Olandijoje ir Liuksemburge. „Heida“ taip pat bus rodoma Berlyno kino festivalyje.

Dar 1881 m. pirmą kartą išleista šveicarų rašytojos J. Spyri knyga „Heida“ pasakoja apie šešiametę mergaitę, kartu su seneliu ir jo ožkomis gyvenančią Šveicarijos Alpėse. Tai šviesus ir neblėstančio optimizmo pilnas pasakojimas bei iškili odė nepaprasto grožio Šveicarijos gamtai.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles