„Sostų karų“ Dothraki ir Valyrian kalbų kūrėjas Davidas Petersonas dirbs prie D. Villeneuve‘o „Kopos“

„Sostų karų“ Dothraki ir Valyrian kalbų kūrėjas Davidas Petersonas dirbs prie D. Villeneuve‘o „Kopos“

Davidas J. Petersonas atsakingas už dalį „Sostų karai“ (angl. „Game of Throne“) realistiškumo – jo dėka Vesterosas, Esosas ir Sotorijosas tapo dar įtikimesni dėl skirtingų dialektų. Dabar D. Petersoną pasigriebė Deniso Villeneuve‘o „Kopos“ (angl. „Dune“) komanda – gali būti, kad ir čia girdėsime jo kurtą kalbą.

Tiesa, apie projektą jis nedaugžodžiavo: „Kadangi kasdien vos beužėjus į „Twitter“ pasirodydavo „štai dar vienas žmogus, dirbantis prie „kopos“ žinutė, prieš interviu atsiklausiau studijos, ar galiu pasakyti, jog ir aš prisidėsiu prie filmo. Jie man pasakė, jog galiu patvirtinti patį faktą, tačiau negaliu sakyti ką darau. Pasakysiu tik tiek: tai daugiau, nei vienas dalykas“.

Franko Herberto knygose didžioji dalis „Kopos“ veikėjų vaizduojami kaip anglakalbiai, nors iš tiesų bendrauja galach kalba. Visatoje egzistuoja ir medžiotojų dialektas chakobsa bei slapta azhar kalba. Nemaža tikimybė, jog ekranizacijoje išgirsime visas tris, o Davidas J. Petersonas bus atsakingas už jų formavimą.

D. Petersonas neseniai atskleidė, jog dirbo ir prie aštuntojo ir paskutiniojo „Sostų karų“ sezono. Anot jo, į saugumą serialo kūrėjai šįkart atsižvelgė labiau nei bet kada. „Šį sezoną negavau dalinių scenarijų ir būčiau labai įsižeidęs, tačiau pasirodo, jog taip dirbo visi aktoriai. Gaudavau tik tam tikrus sakinius, kuriuos turėjau išversti ir minimalų kontekstą, kad geriau suprasčiau sceną“, – sako jis. Filmavimo aikštelėse taip pat netrūko atsargumo: „Įėjus į aikštelę reikėdavo praeiti apsaugos vartus, kuriuose telefonų kameros užklijuojamos lipdukais, kad netyčiomis neužfiksuotume daugiau, nei turėtume“.

Deniso Villeneuve‘o „Kopą“ kinuose išvysime 2020-ųjų lapkritį.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles