Slovakijos kandidatas į Oskarus – kelio filmas „Vertėjas“

Slovakijos kandidatas į Oskarus – kelio filmas „Vertėjas“

Po truputį pradeda aiškėti pirmosios kandidatūros į kitų metų Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Slovakijos kino ir televizijos akademija (SFTA) neseniai paskelbė savo pasirinkimą – juo tapo Martino Šulíko režisuota juosta „Vertėjas“ (slov. „Tlmocník“), šiemet pristatyta tarptautiniame Berlyno kino festivalyje. Neseniai „Vertėjas“  San Francisko žydų kino festivalyje laimėjo San Francisko kino kritikų apdovanojimą. Jį skyrusio San Francisko kino kritikų rato (SFFCC) nariai pažymėjo, kad „tikisi, jog šis SFFCC apdovanojimas paskatins platesnę auditoriją susipažinti su šiuo kruopščiai sukurtu, gražiai suvaidintu slovakišku filmu, kuris puikia atgaivina sukrečiantį Holokausto palikimą“.

M. Šulíko juostoje neįprastą aštuoniasdešimtmečių duetą įkūnija austras Peteris Simonischekas, 2016 m. laimėjęs geriausio Europos aktoriaus apdovanojimą už savo pasirodymą režisierės Maren Ade plačiai pripažintame filme „Tonis Erdmanas“ (vok. „Toni Erdmann“) ir Oskaro laureatas čekų režisierius Jiři Menzelis. Kol vienas iš jų siekia iškasti seniai pamirštus įvykius, susijusius su jo tėvų mirtimi nuo austrų SS pareigūno rankos, kitas savo ruožtu bando sužinoti šiek tiek daugiau apie savo tėvo praeitį.

„Vertėjas“ taip pat pasirinktas atstovauti Slovakijai Europos kino apdovanojimuose. Slovakijos kino ir televizijos akademijos nariai rinkosi iš 12 kandidatų, tarp kurių buvo ir vaidybinių, ir dokumentinių, ir animacinių filmų. „Vertėjas“ tapo septintuoju M. Šulíko filmu, išrenkamu atstovauti savo šaliai geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje ir tai yra beprecedentis atvejis.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles