„Comic Con Baltics“ renginyje svečiuosis „Emmy“ apdovanojimą pelnęs Lietuvių kilmės iliustratorius

„Comic Con Baltics“ renginyje svečiuosis „Emmy“ apdovanojimą pelnęs Lietuvių kilmės iliustratorius

Ar žinote, kas sieja „Kempiniuką Plačiakelnį“ (angl. SpongeBob SquerePants) su Lietuva? Tai JAV gyvenantis lietuvių kilmės iliustratorius Kazimieras Gediminas Prapuolenis, kurio darbų ir nuopelnų sąrašas be galo ilgas. Jis piešia animacinio serialo „Kempiniukas Plačiakelnis“ herojus, yra dirbęs su paslaptinguoju režisieriumi Timu Burtonu ir apdovanotas prestižine „Emmy“ statulėle už savo darbą „Cartoon Network“ projekte. Jis rugsėjo 15–16 d. pirmą kartą lankysis Lietuvoje, „Comic Con Baltics“ renginyje, kur pristatys savo kūrybą ir papasakos apie darbą su garsiausiais projektais.

Trumpiniu Kaz save pristatantis kūrėjas didžiuojasi savo lietuviškomis šaknimis ir sutiktiems žmonėms drąsiai sako „labas“. Nors jis laikomas vienu iš avangardinių karikatūrų virtuozų, Lietuvoje apie K. Prapuolenio pasiekimus kalbama nedaug.

Kazimiero piešinių serija „Underworld“, kurią menininkas kuria iki šiol, ne tik padarė jį „roko žvaigžde“ karikatūristų pasaulyje, bet ir padėjo gauti darbą „Nickoledeon“ televizijos šou „Kempiniukas Plačiakelnis“. Šio animacinio serialo autorius ir režisierius Stephenas Hillenburgas – vienas didžiausių Kaz „Underworld“ kūrybos gerbėjų. Kazimieras ne tik piešia „Kempiniuko Plačiakelnio“ herojus, bet ir nuo 2015 metų prisideda prie jo scenarijaus kūrimo.

Kazimiero biografija iš ties įspūdinga. Jis dirbo su garsiuoju režisieriumi Timu Burtonu, kuomet šis kūrė „Mirusiąją nuotaką“ (angl. Corpse Bride), taip pat prie įvairių animacijos korifėjų kaip „Disney“, „Warner Bros“ ar „Amazon“ projektų. K. Prapuolenis jau buvo nominuotas keturiems „Emmy“ apdovanojimams. Menininkas triumfavo 2008 metais, kuomet išsvajotą įvertinimą gavo už savo kūrinį „Camp Lazlo“  „Cartoon Network“ projekte.

Jis ne tik kūrybiška asmenybė, Kazimieras garsėja ir puikiu humoro jausmu, kuris atsispindi jo piešiniuose. Ne veltui, marškinėlius su Kaz „Underworld“ herojais mielai vilki komikas Jackas Blackas. „Comic Con Baltics“ renginyje bus galima ne tik pamatyti, bet ir įsigyti Holivudo pamėgtus Kaz piešinius jo naujausioje knygoje.

„Mums didelė garbė, kad Kazimieras Prapuolenis atvyks į renginį ir supažindins su savo žadą atimančia karjera. Jis dirba su animacijos kompanijų gigantais, todėl tikrai turės ką papasakoti. Dvi renginio dienas lankytojai galės ne tik klausytis istorijų, bet ir pasisemti patirties – Kazimieras ves užsiėmimus specialiose piešimo dirbtuvėse“, – apie menininko dalyvavimą „Comic Con Baltics“ renginyje pasakoja vienas iš renginio organizatorių Darius Krasauskas.

Likus vos mėnesiui iki Vilniuje vyksiančio populiariosios kultūros renginio „Comic Con Baltics“, jame dalyvausiančių svečių sąrašas ilgėja, o organizatoriai žada, kad ir toliau, iki pat renginio dienos, jis vis pildysis naujais aktorių, ir kitų kino industrijos profesionalų vardais.

Jau paskelbta, kad į šių metų renginį atvyks viena perspektyviausių jaunosios kartos kaskadininkių – Janeshia Adams-Ginyard, serialų „Blyksnis“, „Vampyrų dienoraščiai“ žvaigždė Rickas Cosnettas, originaliųjų „Galingųjų Reindžerių“ aktorius Steve‘as Cardenas bei internetinių komiksų serijos „The Akward Yeti“ kūrėjas Nickas Selukas.

Populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“ šiemet vyks rugsėjo 15-16 d, Vilniuje, parodų rūmuose „Litexpo“. Bilietus į renginį platina „Tiketa“.

Plačiau apie renginį: www.ccbaltics.com

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles