Oskarų ceremonijoje nauja kategorija: geriausias populiarusis filmas

Oskarų ceremonijoje nauja kategorija: geriausias populiarusis filmas

Akademijos apdovanojimai dar žinomi kaip tiesiog „Oskarai“  – Jungtinių Amerikos Valstijų filmų apdovanojimai, kuriuos rengia Amerikos filmų ir mokslų akademija (angl. Academy of Motion Picture Arts and Sciences). Pirmoji Akademijos apdovanojimų ceremonija vyko dar 1929-aisiai, tuomet ceremonija vyko 15 minučų, bilietas kainavo 5 dolerius, o renginyje dalyvavo apie 270 svečių. Šiandien tai yra didžiausi ir geriausiai pasaulyje žinomi Holivudo filmų apdovanojimai.

Filmų Akademija kitų metų „Oskarų“ ceremonijai turi didelių planų. Didžiausia sensacija – visiškai nauja apdovanojimų kategorija. Paskutinį kartą į apdovanojimus nauja kategorija įtraukta 2001-aisiais – už geriausią animacinį filmą. Kaip patys naujos kategorijos sumanytojai sako, naujas apdovanojimas bus skiriamas už „puikius populiariųjų filmų pasiekimus“. O tai reiškia, jog daug žiūrovų sulaukiantys ir mažiau gilūs filmai taip pat turės galimybę sulaukti apdovanojimų. Kol kas nėra apibrėžta, kas yra populiarusis filmas. Galbūt jau kitais metais bus apdovanotas filmas pagal „Marvel“ ar „DC“ komiksus, o gal Oskarą gaus toks veiksmo filmas kaip „Misija: neįmanoma“?

Nors ir džiugu, jog šis pokytis suteikia galimybę Oskarą pelnyti ir žiūrovų mėgstamiems, vadinamiesiems „popkornų filmams“, pasigirsta ir kitokių nuomonių. Įdomių įžvalgų pateikia portalas „slashfilm.com“. Visų pirma, vien pats nominacijos apibrėžimas sukelia daug sumaišties. Kodėl populiarius ir nepopuliarius filmus reikia vertinti atskirai? Ar mažiau populiarūs filmai nenusipelno apdovanojimo? Šį apdovanojimą galima laikyti ir paguodos prizu. Jei juosta nelaimėjo „geriausio filmo“ apdovanojimo, jai gali atitekti šis. Ekspertai spėja, jog tokio likimo gali susilaukti „Juodoji pantera“ (angl. „Black Panther“). Tačiau ar tokia „antroji vieta“ iš tiesų reikalinga, ar ji nebus laikoma tiesiog pralaimėjimu? Galima įžvelgti ir dar vieną šio sprendimo priežastį. „Oskarų“ ceremonijos žiūrovų skaičius mažėja. Mažiau žiūrovų – mažiau ir uždirbama. Komerciškai sėkmingų filmų pasirodymas „Oskaruose“ gali pritraukti daugiau akių, o kartu ir daugiau pelno.

Taigi, natūraliai kyla klausimas, ar prasminga tokiuose apdovanojimuose filmams klijuoti etiketes ir juos skirstyti? Ar ši ceremonija nepraras esmės – vienodai vertinti visus filmus ir išrinkti iš tiesų geriausius?

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles