Savo kandidatus į Oskarą išrinko serbai ir kroatai

Savo kandidatus į Oskarą išrinko serbai ir kroatai

Praėjusią savaitę Serbijos Menų ir mokslų akademija bei Kroatijos kino kūrėjų asociacija paskelbė savo kandidatus į 2018 m. Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

Serbija savo kandidatu išrinko Bojano Vuletičiaus debiutinį filmą „Rekviem poniai J“ (serb. „Rekvijem za gospodju J.“, 2017 m.). Absurdo juodosios dramedijos pasaulinė premjera įvyko šiemet Berlyno kino festivalio per Panoramos programos specialiuosius seansus, o vėliau laimėjo Belgrado Viktorą kaip geriausias filmas, o Serbijos nacionaliniuose apdovanojimuose ir Belgrado „FEST“ festivalyje taip pat buvo apdovanota už geriausią scenarijų ir geriausią režisūrą, bei geriausią aktorės pasirodymą (Mirjana Karanovič). Visbadene vykstančiame goEast festivalyje ši juosta nuskynė Auksinę leliją Geriausio filmo kategorijoje bei FIPRESCI apdovanojimą tarptautiniame Sofijos kino festivalyje.

Savo ruožtu Kroatijos pasirinkimas – taip pat debiutuojančios režisierės Hanos Jušič darbas „Nespoksok į mano lėkštę“ (kroat. „Ne gledaj mi u pijat“, 2016 m.). šio filmo pasaulinė premjera įvyko pernai metais per Venecijos dienas, iš kurių parsivežė FEDEORA apdovanojimą. Stipri brendimo istorija, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka neprofesionali aktorė Mia Petričevič pasakoja apie paauglę brutalioje patriarchalinėje visuomenėje. Ši juosta susirinko prizus Bratislavoje, Lince („Kertant Europą“ / „Crossing Europe“), Belgrado „FEST“, Paliče, Sofijoje, Tokijuje, Valjadolide, Varšuvoje ir Zagrebe bei Kroatijos nacionaliniuose apdovanojimuose, o Pulos festivalyje šis filmas laimėjo Oktaviano apdovanojimą, bei pelnė prizus už geriausią režisūrą, geriausius pagrindinės ir antraplanės aktorių vaidmenis (M. Petrevič ir Arijana Čulina), geriausią kostiumų dizainą ir Jaunųjų sinefilų apdovanojimą.

Abu šie filmai buvo rodomi Lietuvoje per „Kino pavasarį“. Abi juostos dalyvavo konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“. Čia labiau pasisekė kroatų atstovui – filme „Nespoksok į mano lėkštę“ vaidinusi M. Petrvič buvo pripažinta geriausia aktore.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles