Sapnas ar tikrovė? Michaelas Caine‘as paaiškino „Pradžios“ finalinę sceną

Sapnas ar tikrovė? Michaelas Caine‘as paaiškino „Pradžios“ finalinę sceną

Jums patiko filmas „Pradžia“ (angl. „Inception“, 2010 m.) ir jūs nenorite žinoti oficialaus paaiškinimo apie jo pabaigą? Tada šio teksto toliau neskaitykite! Pakviestas į vieną Christopherio Nolano filmo peržiūrą, aktorius Michaelas Caine‘as, „Pradžioje“ suvaidinęs profesorių Mailsą – Mal (akt. Marion Cotillard) tėvą ir Domo Kobo (akt. Leonardo DiCaprio) uošvį –  susirinkusiai publikai davė šios paslapties raktą.

„Style Wire“ publikuoja tokį aktoriaus pateiktą paaiškinimą: „Kai gavau „Pradžios“ scenarijų, jaučiausi truputį sumišęs ir jam [C. Nolanui] pasakiau, kad iš tikrųjų nesuprantu, kas vyksta sapne, o kas ne. Uždaviau jam tokį klausimą: „Kada esama sapne, o kada – realybėje?“ ir jis man atsakė: „Kai tu esi rodomas, tada tai yra realybė“. Taigi, jei mane matote ekrane – tai realybė. Jei ne – sapnas“.

Tad jei tikėtume šiuo aktoriaus paaiškinimu, filmo pabaigoje Kobas savo vaikus susitinka realybėje ir nebėra užstrigęs sapne, nepaisant to, kad jo totemas – miniatiūrinis vilkelis – nenustoja suktis. Tokiu būdu galima pagaliau išspręsti atviros pabaigos klausimą – nors vilkelis realybėje turėtų greitai sustoti, M. Caine‘o paaiškinimas šią paslaptį išsklaido visiems laikams. Tai dera ir su teorija, pagal kurią tikrasis Kobo totemas buvo jo vestuvinis žiedas (o ne vilkelis, kurį jis perėmė iš savo mirusios žmonos) – kai Kobas jį nešioja, jis yra sapne. Kai žiedo nebelieka – Kobas grįžta į tikrovę. Kadangi pabaigos scenoje jis žiedo neturi, o jo uošvis pasirodo, tai reiškia, kad viskas baigiasi tikrovėje, o ne sapne.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles