S. Kingo „Dvikovos“ ekranizacija bus sudaryta iš keturių filmų

S. Kingo „Dvikovos“ ekranizacija bus sudaryta iš keturių filmų

Rašytojas Stephenas Kingas Holivude jau yra pasižymėjęs kaip autorius, kurio knygų ekranizacijos reiškia kone garantuotą finansinę sėkmę. Viena iš nedaugelio dar neekranizuotų jo knygų „Dvikova“ (angl. The Stand“) netrukus taip pat gali tapti filmu. Ir netgi ne vienu. Pasak pastarosiomis dienomis paplitusių pranešimų, „Warner Bros.“ studija yra pasiruošusi „Dvikovą“ padalinti net į keturias dalis.

Šiuos gandus sustiprino režisierius Joshas Boone‘as, kuris jau prieš kurį laiką buvo paskelbtas „Dvikovos“ režisieriumi. Jis tuo pačiu tapo ir juostos scenaristu, o pamatę pabaigtą itin didelės apimties scenarijų studijos vadovai nusprendė filmą paversti trilogija. Šią savaitę viename iš interviu J. Boone‘as jau teigė, kad „Dvikova“ bus papasakota per keturis filmus. Jeigu „Warner Bros.“ taip tikrai nusprendė, tai gali tapti itin rizikingu projektu.

J. Boone‘as ne vieną kartą yra atvirai kalbėjęs apie šį projektą. Šių metų juostos „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos (angl. „The Fault in Our Stars“) režisierius teigė, kad S. Kingas ir studijos vadovai neslėpė susižavėjimo J. Boone‘o scenarijumi. Jo ekranizacijai buvo paskirti 87 milijonai dolerių, kas rimtą amžiaus apribojimą turinčiam siaubo filmui yra itin daug. Natūralu, kad kuriant keturis filmus biudžetas išaugtų kelis kartus, juolab kad nėra slepiamas noras sukviesti daug pirmo ryškumo aktorių. Jau kuri laiką sklando gandai, jog pagrindinį filmų antagonistą Rendelą Flegą gali įkūnyti aktorius Matthew McConaughey.

Ekranizuoti „Dvikovą“ bet kokiu atveju yra sunki užduotis. Tai yra daugiau nei tūkstantį puslapių turinti knyga, kurią pasirodymo metu S. Kingo leidėjai sutrumpino keliais šimtais puslapių ir tik praėjus dešimčiai buvo išleista pilna romano versija. „Dvikovoje“ yra pasakojama apie JAV nusiaubiantį gripą, pražudantį 99 procentus Žemės gyventojų, ir saujelė išsigelbėjusiųjų yra atsakingi už ramybės atstatymą bei žmonių rasės išsaugojimą. Knygoje taip pat netrūksta ir fantastinių bei religinių motyvų, dėl ko „Dvikovą“ pats S. Kingas vadina amerikietiškąja „Žiedų valdovo“ versija.

1994 metais „Dvikova“ buvo ekranizuota keturių dalių mini seriale, tačiau tuometinis televizijos biudžetas užkabino tik nedidelė masyvios knygos dalį.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles