Robertas Downey Jr. svarsto dėl pagrindinio vaidmens „Svaigulio“ perdirbinyje

Robertas Downey Jr. svarsto dėl pagrindinio vaidmens „Svaigulio“ perdirbinyje

Režisieriaus Alfredo Hitchcocko filmas „Svaigulys“ (angl. „Vertigo“) tebėra laikomas vienu geriausių jo filmų, kuriuos jis atnešė į kino ekranus. Tačiau, kad ir kokią puikią istoriją žiūrovams pateikė režisierius, kino studija „Paramount“, dirbusi ir su 1958 m. originalu, yra pasiruošusi A. Hitchcocko filmą prikelti naujam gyvenimui. O kad to nebūtų per mažai, pranešama, kad prodiusuoti ir galbūt imtis pagrindinio vaidmens pakviestas aktorius Robertas Downey jaunesnysis.

Oficialiai pranešama, kad šviežią scenarijų filmui „Svaigulys“ pateiks scenaristas Stevenas Knightas, kurio karjeroje puikuojasi didžiulio pasisekimo sulaukęs serialas „Birmingemo gauja“ (angl. „Peaky Blinders“), filmai „Lokas“ (angl. „Locke“), „Spencer“ ir „Rytietiški pažadai“ (angl. „Eastern Promises“). Šalia žymiojo A. Hitchcocko filmo perdirbinio dar vienas ateities projektas scenaristui – „Žvaigždžių karų“ filmas.

Tam, kad scenarijus nebūtų vienintelė stiprioji šio perdirbinio pusė, vis dažniau pasigirsta kalbų, jog filmo „Geležinis žmogus“ (angl. „Iron Man“) žvaigždė, aktorius R. Downey kviečiamas atlikti pagrindinį detektyvo Džono Fergiusono – „Skočio“ vaidmenį. Ir panašu, kad garsus aktorius šios progos neketina išvaistyti veltui. Šalia šios naujienos juokaujama, kad filmų perdirbiniai, kuriuose filmuojasi būtent R. Downey, susilaukia itin didelio pasisekimo, todėl toks filmo kūrėjų pasirinkimas – galimai neatsitiktinis.

Pačiam R. Downey jaunesniajam dabar tikrai netrūksta darbų – visai neseniai aktorius dalyvavo dokumentiniame filme „Sr“ apie savo tėvą, o jau šią vasarą kino ekranuose jį išvysime kartu su Cillian Murphy ir Emily Blunt režisieriaus Christopherio Nolano filme „Openheimeris“.

1958 m. A. Hitchcocko detektyvinis trileris „Svaigulys“, kuris buvo sukurtas pagal prancūzų romaną „Gyvieji ir mirusieji“ (pranc. „D’entre les morts“), iš pat pradžių sulaukė prieštaringų vertinimų, kritikai skundėsi jo trukme ir tempu, tačiau neilgai trukus ši juosta tapo vienu mylimiausių režisieriaus gerbėjų filmų. „Svaigulys“ nėra pirmasis filmas, sulaukęs perdirbinio likimo. Ankstesni režisieriaus darbų perdirbiniai yra 1998 m. režisieriaus Guso Van Santo filmas „Psichopatas“ (angl. „Psycho“), sulaukęs nemažai neigiamų atsiliepimų, bet kartu ir ištikimų pasekėjų, kuriems ši juosta paliko gilų įspūdį. Tais pačiais, 1998 m., kino ekranuose pasirodė kriminalinis trileris „Tobula žmogžudystė“ (angl. „A Perfect Murder“) – nauja A. Hitchocko filmo „Dial M for Murder“ versija.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles