Ridley Scottas kuria trečiąjį „Svetimo“ priešistorės filmą

Ridley Scottas kuria trečiąjį „Svetimo“ priešistorės filmą

1979-aisiais pasirodęs Ridley Scotto „Svetimas“ (angl. „Alien“) iškart tapo siaubo ir mokslinės fantastikos filmų klasika – pagal H. R. Gigerio piešinius kurtą ksenomorfą atpažintų kiekvienas, tačiau tolimesnės serijos dalys buvo lyg amerikietiški kalneliai.

Po 7 metų nuo originalo pasirodė „Titaniko“ (angl. „Titanic“) ir „Terminatoriaus“ (angl. „Terminator“) režisieriaus Jameso Camerono tęsinys „Svetimi“ (angl. „Aliens“), siaubo filmą pavertęs veiksmo trileriu ir susilaukęs ne ką mažiau liaupsių, nei R. Scotto juosta. Vėliau serija nusuko keista linkme: 1992-ųjų Davido Fincherio „ALIEN³“ studija išdarkė taip stipriai, kad fanai pripažįsta tik vėliau išleistą režisieriaus versiją (angl. directors cut), o ketvirtąją stengiasi kolektyviai pamiršti, kaip ir „Svetimą prieš Grobuonį“ (angl. „Alien vs. Predator“).

2012-ųjų „Prometėjas“ (angl. „Prometheus“) netikėtai ir nelauktai tapo „Svetimo“ serijos priešistore, kurią gerbėjai sutiko labai nevienareikšmiškai. Po šio filmo Ridley Scott pareiškė, jog daugiau ksenomorfų didžiuosiuose ekranuose neišvysime, nes jo sukurtoje visatoje yra ir įdomesnių dalykų, tačiau vos po 5 metų sulaukėme „Svetimas: Covenant“ (angl. „Alien: Covenant), kuriame, kaip matėme, režisierius savo nuomonę pakeitė itin radikaliai.

Nepaisant to, „Svetimas“ visata nenustoja dominti šios serijo sfanų. Nors planuotas Neillo Blomkampo „Svetimo“ filmas taip ir pasiklydo „Fox“ koridoriuose, o „Covenant“ nesurinko planuotų pajamų, R. Scottas skelbia, jog dirbama prie trečiosios „Svetimo“ priešistorės.

Interviu su „The Hollywood Reporter“ režisierius sakė, jog serijos ateitį įsivaizduoja kitokią, nei ją matėme iki šiol. „Kai pamatai filmą dukart, triskart, jis tampa nebe toks baisus“, – sako jis. „Šiuo metu ieškome kaip toliau vystyti visatą“.

Kol kas nežinoma, ar naujausiame filme išvysime Michaeiol Fassbenderio Davidą bei kitus priešistorės veikėjus, tačiau ši juosta žymės naują „Svetimo“ erą. Filmo pasirodymo data dar neskelbiama.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles