Rastas dingusiu laikytas filmas su Jeanu Gabinu

Rastas dingusiu laikytas filmas su Jeanu Gabinu

Sakoma, kad Kalėdos – stebuklų metas. Tai štai, vienas toks stebuklas ištiko ir kino bendruomenę – rastas senas filmas, kuris daugelį metų buvo laikomas negrįžtamai prarastu. 1932 m. drama „Gražioji jūreivė“ (pranc. „La Belle marinière“), kurioje kapitoną vaidina Jeanas Gabinas, buvo laikoma dingusia, tačiau dabar vėl yra surasta. Ją režisavo amerikietis Harry‘is Lachmanas, scenarijų rašė Marcelis Achardas, kuris ekranui čia adaptavo vieną iš savo teatrinių pjesių. „Gražiojoje jūreivėje“ vaidina to meto žvaigždės Jeanas Gabinas ir Madeleine Renaud – šioje juostoje jie sustiko pirmą kartą, o vėliau kartu filmavosi dar keturiuose filmuose, įskaitant tokias juostas kaip „Tunelis“ (pranc. „Le tunnel“, 1933 m.) ir „Marija Šapdelein“ (pranc. „Maria Chapdelaine“, 1934 m.).

Naujai atrastas filmas pasakoja istoriją apie žvejybinio laivo „Gražioji jūreivė“ kapitoną, kuris veda labai gražią merginą ir toliau gyvena nuobodų gyvenimą kanaluose. Kai jaunoji moteris nebegali toliau priešintis jausmams, kuriuos ji jaučia jaunam jūreiviui, jie kartu pabėga į kitą žvejybinį laivą, plaukiantį tuo pačiu kanalu, tik priešinga kryptimi.

Po išleidimo sulaukęs didelio pasisekimo filmas „Gražioji jūreivė“ dingo ir niekas jo negalėjo pažiūrėti nuo pat tada, kai jis buvo rodomas kino teatruose. Tiktai visai neseniai tyrinėtojas Charlses‘as Zigmanas informavo apie tai, kad „UCLA Films Archives“ kolekcijoje egzistuoja nitratinė juostos kopija su neįskaitomu pavadinimu. Juosta bus restauruojama.

Kai kuriuos kino mėgėjus gali kiek stebinti tai, kad šį prancūzišką filmą režisavo amerikietis Harry‘is Lachmanas, tačiau vertėtų prisiminti, kad anksčiau amerikiečių žurnalus iliustravęs H. Lachmanas dar 1911 m. emigravo į Prancūziją, kur pradėjo savo meninę karjerą ir ir sukūrė ne vieną europietišką filmą, kol 1933m. vėl grįžo į JAV.

Taip pat įdomu tai, jog „Gražiosios jūreivės“pabaigos titruose galime rasti Rudolpho Maté pavardę – vėliau jis tapo tokių filmų kaip „Džilda“ (angl. „Gilda“, 1946 m.) ir „Būti ar nebūti“ (angl. „To Be or Not To Be“) vaizdo režisieriumi. Taip pat minimas Jeanas Delannoy – „Gražiojoje jūreivėje“ jis buvo montuotojas, vėliau 1934 m. pats pradėjo režisuoti filmus ir iš viso jų sukūrė net 55.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles