Lee Danielsas apie #OscarsSoWhite: „Baikit skųstis“

Lee Danielsas apie #OscarsSoWhite: „Baikit skųstis“

2009 metų filmo „Meilutė“ (angl. „Precious“) režisierius, afroamerikietis Lee Danielsas ktitikavo tuos žmones, kurie pasijautė įžeisti, kad pastaruosius du metus pagrindinėse „Oskaro“ nominacijose buvo nominuoti tik baltaodžiai, rašo „The Guardian“.

Lee Danielsas yra vos antrasis juodaodis režisierius nominuotas „Oskarui“.  Neseniai duotame interviu jis pareiškė nusivylimą žmonėmis, kurie kaltina kino industriją rasizmu.

„Eikite ir dirbkite. Oskarai tokie balti? Na ir kas! Eikite dirbti savo darbo. Tegu jūsų palikimas kalba už jus ir baikite skųstis. Ar mes dirbame tik dėl apdovanojimų?“, – kalbėjo kino kūrėjas.

Lee Danielsas pabrėžė, jog jeigu jis galvotų tik apie tai, kaip kino industrija yra nusiteikusi prieš jo rasę, tai sukliudytų jam pasiekti sėkmę.

„Jeigu būčiau galvojęs, kad visas pasaulis prieš mane, nebūčiau kur esu dabar. Aš smerkiu ir nesuprantu tų verkšlenančių žmonių, kurie galvoja, kad kažkas mums yra skolingas. Aš nesitikiu pripažinimo ar palankumo iš baltųjų amerikiečių. Aš būsiu toks, koks esu“, – teigė L. Danielsas.

Lee Danielsas šiuo metu užsiėmęs serialo „Imperija“ (angl. „Empire“) ir neseniai pasirodžiusios televizinės muzikinės dramos „Žvaigždė“ (angl. „Star“) kūrimu. Pastarojo serialo pagrindine aktore pasirinkta baltaodė mergina. Tokiu sprendimu, pasak L. Danielso, norėta vienyti Ameriką. „Ši baltaodė mergina yra tokia nuostabi, kad ja žavėsis ir juodaodžiai, ir baltieji“, – kalbėjo L. Danielsas.

Šių metų „Oskaro“ nominantai turėtų būti įvairesnių rasių, nes dėl pagrindinių apdovanojimų šiemet varžosi tokie filmai kaip „Tvoros“ (angl. „Fences“), „Mėnesiena“ (angl. „Moonlight“) bei „Paslėpti skaičiai“ (angl. „Hidden Figures“).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles