R. Linklateris ir E. Hawke’as prakalbo apie „Prieš…“ trilogijos tęsinį

R. Linklateris ir E. Hawke’as prakalbo apie „Prieš…“ trilogijos tęsinį

Nuo Richardo Linklaterio režisuoto romantinio filmo „Prieš saulėlydį“ (angl. „Before Sunrise“, 1995 m.) su Julie Delpy ir Ethanu Hawke’u pasirodymo kino ekranuose praėjo 25 metai. Prieš ketvirtį amžiaus pasirodęs pirmasis „Prieš…“ (angl. „Before…“) trilogijos filmas pasakojo kaip jaunasameriketis Džesis, keliaudamas po Europą susitiko prancūzę studentę Seliną. Jiedu abu važiavo traukiniu Budapeštas – Viena ir Džesio paprašyta Selina sutiko su juo praleisti 14 valandų, likusių iki jo skrydžio atgal į Ameriką.

 Antroje dalyje „Prieš saulėlydį“ (angl. „Before Sunset“, 2004 m.) Džesis ir Selina po devynerių metų vėl susitinka, tik šįkart Paryžiuje. Galiausiai trečiojoje dalyje „Prieš vidurnaktį“ (angl. „Before Midnight“, 2013 m.) mes juos matome kaip sutuoktinių porą, kartu auginančių dvi dukras ir leidžiančių laiką vienoje iš Graikijos salų. Bet jei atrodė, kad ratas užsidarė ir „Prieš…“ trilogija dėsningai baigėsi, aktoriaus E. Hawke‘o ir režisieriaus R. Linklaterio interviu, duotas amerikiečių leidiniui „New York Times“ leidžia manyti kitaip.

Taigi? Artėja ketvirtasis filmas? „Pajaučiau kai ką, ko niekada nebuvau jautęs anksčiau nuo to laiko, kai baigėme filmuoti „Prieš vidurnaktį. Jaučiau, kad šis nuotykis baigtas. „Saulėtekis“, „Saulėlydis“ ir „Vidurnaktis“ kažkokiu keistu būdu sudaro dalį vieno ir to paties filmo. Todėl tai nereiškia, kad nebus dar vieno filmo, kaip epilogo. Man būtų smalsu pamatyti filmą „Po…“, kur personažai būtų priartėję pria gyvenimo pusiaukelės“, kalbėjo aktorius E. Hawke’as.

Savo ruožtu režisierius R. Linklateris galbūt it ne visai rimtai pridėjo: „Galbūt lauksime tol, kol jiems sueis 80 metų, o tada kursime komišką „Meilės“ [turimas omeny Michaelio Haneke’es filmas „Amour“] perdirbinį, kuriame jie, sulaukę garbaus amžiaus vienas kitam atliktų eutanaziją. Tai variantas, kurio neatmetu“.

Mažų mažiausiai stebinanti idėja, galinti įžiebti energijos būsimiems R. Linklaterio filmams? Galbūt, bet kol kas nepanašu, kad Selinos ir Džesio romano tęsinio scenarijus gulėtų ant režisieriaus stalo. Žinant tai, kad tarp kiekvieno ankstesnio filmo buvo devynerių metų tarpas, logiška būtų tikėtis, kad ketvirtoji dalis turėtų pasirodyti 2022 metais. Tad net jei taip ir nutiktų, lieka labai mažai laiko režisieriui apsispręsti dėl naujo tęsinio kūrimo.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles