Q. Tarantino: „Dabar aš nebe režisierius, o rašytojas“

Q. Tarantino: „Dabar aš nebe režisierius, o rašytojas“

Duodamas išskirtinį interviu prancūzų leidiniui „Première“ Quentinas Tarantino pasakoja apie savo naują – kino kritiko ir teatro scenaristo – gyvenimą.

Nors pagal anksčiau užsibrėžtą ir garsiai skelbtą planą jam dar liko sukurti vieną filmą, pačiam Q. Tarantino kinas – tai jau pamiršta istorija. „Jaučiu, kad mano, kaip sineasto karjera, jau liko praeity (…). Tiesą sakant, aš jau nebesu režisierius“, paaiškino tokių kultinių filmų kaip „Bulvarinis skaitalas“ (angl. „Pulp Fiction“, 1994 m.) ar „Nužudyti Bilą“ (angl. „Kill Bill“, 2003 m.) kūrėjas. Šiuo metu kartu su žmona Daniella Pick emigravęs į Tel Avivą ir neseniai tapęs tėvu Q. Tarantino gyvena „plunksnos meistro“ gyvenimą – rašo romaną, teatro pjesę, knygą apie kiną ir kino kritiką, kurios ištraukas reguliaria publikuoja savo kino teatro „New Beverly“, esančio Los Andžele, interneto puslapyje.

Kung-fu, bleksplotacija (stereotipinis tendencingai negatyvus juodaodžių vaizdavimas kine XX a. aštuntajame dešimtmetyje), pamiršti vesternai, kilometriniai tekstai apie „Pabėgimą iš Alkatraso“ (angl. „Escape from Alcatraz“, 1979 m.) ar „Išsigelbėjimą“ (angl. „Delivrance“, 1972 m.)… Galbūt Q. Tarantino ir pakeitė savo gyvenimo būdą, tačiau tikrai ramiai nesėdi: jo tiesiog sprogstantys ir aistringi straipsniai yra prifarširuoti beprotiškos erudicijos ir legendinio entuziazmo.

Tradiciškai, dažniausiai kino kritikai vėliau tampa režisieriais. Tačiau Q. Tarantino atveju viskas vyksta atvirkščiai. Vis tik už viso to galima įžvelgti gryniausią logiką – paskutinis jo filmas „Vieną kartą Holivude“ (angl. „Once Upon a Time… in Hollywood“) buvo tikras septintojo meno istoriko ir teoretiko darbas, prisodrintas labai tikslių pastebėjimų apie žvaigždžių sistemos pokyčius ir Holivudo pramonę septintajame dešimtmetyje.

Kokią įtaką kino kritika padarė jo, kaip sineasto, estetikai? Tai pagrindinė šio interviu su Q. Tarantino linija, kuriame jis ypač išskiria savo aistrą Pauline Kael rašytai kino kirtikai. Be kita ko, Q. Tarantino patvirtina, kad svarsto sukurti penkias „Bounty Law“ (fikcinis serialas, kuriame vaidino Leonardo DiCaprio personažas „Vieną kartą Holivude“) serijas. Taigi, Q. Tarantino dabar jau nebe režisierius, o rašytojas. Bet toks rašytojas, kuris vis tiek ruošiasi režisuoti dar vieną filmą ir serialą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles