Prie Kanų konkursinių programų prisijungia dar keli filmai

Prie Kanų konkursinių programų prisijungia dar keli filmai

Kaip ir buvo pranešta anksčiau, tik paskelbus į Kanų kino festivalio konkursinę programą atrinktus filmus, prie jau atskleistų kandidatų į Auksinę palmės šakelę prisijungs dar šeši pretendentai. Pirmuoju iš jų tapo Asgharo Farhadi filmas „Pardavėjas“ (angl. „The Salesman“). Tai antrasis kartas, kai šio režisieriaus darbas yra atrinktas į pagrindinę konkursinę programą (pirmą kartą A. Farhadi Kanuose dalyvavo 2013 m. su stipria drama „Praeitis“ (pranc. „Le Passé), kuri buvo apdovanota už aktorės Bérénice Bejo vaidybą). Iš ankstesnių A. Farhadi darbų išsiskiria 2009 m. Berlyno kino festivalyje už geriausią režisūrą Sidabriniu lokiu apdovanotas mistinis draminis trileris „Apie Eliją“ (pers. „Darbareye Elly“) bei 2012 m. Oskarą geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje pelniusi bei 2011 m. Auksinį lokį Berlyno kino festivalyje laimėjusi drama „Išsiskyrimas“ (pers. „Jodaeiye Nader az Simin“). „Pardavėjas“ – tai jau septintoji ilgametražė A. Farhadi juosta. Be jos Kanų kino festivalio pagrindinėje konkursinėje programoje varžysis dar 20 filmų, tačiau sąrašas dar gali ilgėti.

Kitoje konkursinėje Kanų kino festivalio programoje „Ypatingas žvilgsnis“ (pranc. „Un Certain Regard“), kurią atidarys egiptiečio Mohamedo Diabo režisuota juosta „Susidūrimas“ (arab. „Eshtebak“), taip pat paskelbtas dar vienas dalyvis – 18-uoju konkursantu šioje programoje tapo brito Davido Mackenzie‘io režisuota kriminalinė drama „Kad ir kas benutiktų“ (angl. „Hell and Hihg Water“). D. Makenzie taip pat nėra tarptautinių festivalių naujokas – 2005 m. ir 2007 m. jo sukurti filmai dalyvavo Berlyno kino festivalyje.

Nuo konkursinių programų neatsilieka ir specialiųjų seansų kategorija, į kurią papildomai įtraukta Karimo Dridi juosta „Chouf“, amerikiečių romanisto Jonathano Littelio dokumentinis filmas „Neteisingi elementai“ (angl. „Wrong Elelments“) ir pirmasis aktoriaus Grégoire‘o Leprince-Ringuet režisuotas ilgametražis filmas „Penkiakampių giria“ (pranc. „La forêt de quinconces“). Be to, per vidurnakčio seansą bus rodoma anglakalbė prancūzo Jean‘o-François Richet režisuota juosta „Kraujo tėvas“ (angl. „Blood Father“), kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka Melas Gibsonas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles