Paskelbta Kanų kino festivalio žiuri

Paskelbta Kanų kino festivalio žiuri

Kanų kino festivalio organizatoriams paskelbus į pagrindinę konkursinę programą atrinktus filmus ir kitų paralelinių programų sąrašus, atėjo laikas sužinoti, kas šiemet spręs, kam skirti Auksinės palmės šakelę ir kitus garbingus prizus.

69-ąjį kartą rengiamo Kanų kino festivalio žiuri, kuriai pirmininkaus australų režisierius George‘as Milleris, pernai metais sudrebinęs ne tik Kanus, bet ir viso pasaulio kino teatrus su veiksmo juosta „Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“), sudarys aštuoni nariai. Be jau minėto pirmininko šiemet Kanų kino festivalio žiuri nariais tapo: amerikiečių aktorė Kirsten Dunst, prancūzų režisierius ir scenaristas Arnaud Desplechin‘as, italų aktorė Valeria Golino, danų aktorius Madsas Mikkelsenas, vengrų režisierius László Nemes, pernai metais pats Kanuose pelnęs Didįjį žiuri prizą už juostą „Sauliaus sūnus“ (vengr. „Saul fia“), kanadiečių aktorius Donaldas Sutherlandas, prancūzų aktorė Vanessa Paradis ir iranietė prodiuserė Katayoon Shahabi (prodiusavusi 2013 m. Beritos Madsen režisuotą dokumentinį filmą „Aušra“ (pers. „Sepideh“, apie iranietę, svajojančią išskristi į kosmosą). Kaip ir pernai metais, lyčių pusiausvyra pasiskirstė po lygiai – Kanų kino festivalio apdovanojimus skirstys keturios moterys ir keturi vyrai.

Šios žiuri misija bus iš kol kas paskelbto 21 kandidato išrinkti laureatus, kurie bus paskelbti per uždarymo ceremoniją gegužės 22 d.

2015 m. Kanų kino festivalio žiuri, kuriai pirmininkavo amerikiečiai broliai Joelis ir Ethanas Coenai, Auksinę palmės šakelę paskyrė prancūzų režisieriaus Jacques‘o Audiardo juostai „Dypanas“ (pranc. „Dheepan“). Nebedaug liko laukti, kol sužinosime šių metų nugalėtoją.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles