Prasidėjo 76-asis Kanų kino festivalis

Prasidėjo 76-asis Kanų kino festivalis

„Mi sono innamorato di te…“ (it. „Įsimylėjau tave…“) – tai eilutė iš romantinės dainos, kuria aktorė Chiara Mastroiani pradėjo 76-ojo Kanų kino festivalio atidarymo ceremoniją Grand Théâtre Lumiére scenoje. Tarptautinė žiuri nuspręs, kam skirti Auksinę palmės šakelę – tai paaiškės po dvylika dienų truksiančios pasaulinės kino šventės, „kuri mus visada įtraukia savo grožiu, savo jėga ir savo džiaugsmu“.

Priminusi, kad Kanų kino festivalio egzistavimo priežastis, nuo pat jo atsiradimo, – išsaugoti egzaltaciją ir laisvę, C. Mastroianni į sceną pakvietė žiuri narius: marokiečių režisierę Maryam Touzani, prancūzų aktorių Denisą Ménochetą, zambiečių kilmės britų scenaristę ir režisierę Rungano Nyoni, amerikiečių aktorę ir režisierę Brie Larson, amerikiečių aktorių Paulą Dano, afganistaniečių scenaristą Atigą Rahimi, argentiniečių režisierių Damiáną Szifroną, prancūzų režisierę Julią Ducournau ir žiuri pirmininką švedų režisierų Rubeną Östlundą.

„Kino unikalumas – žiūrėti filmus kartu, fiziškai esant toje pačioje salėje“, vienijančią kino patirtį vėl priminė R. Östlundas, du kartus laimėjęs Auksinę palmės šakelę – 2017 m. su filmu „Kvadratas“ (angl. „The Square“) ir 2022 m. su filmu „Liūdesio trikampis“ (angl. „The Triangle of Sadness“).

Grupės „Gabriels“ iš Kalifornijos jautriai atlikta daina „Stand by Me“ sujaudino Kanuose susirinkusią kino bendruomenę. Po šio pasirodymo į sceną įteikti specialų „Garbės palmės šakelės“ apdovanojimą buvo pakviesta amerikiečių aktorė Uma Thurman. „Garbės palmės šakelė skiriama tiems, kurie kine paliko gilų ir ilgalaikį pėdsaką. Nematau nieko kito, kas būtų labiau nusipelnęs gauti šį apdovanojimą, nei Michaelas Douglas. Unikalus titanas, amžina žvaigždė ir švytintis artistas“, laureatą pristatė U. Thurman.

Amerikiečių aktoriui ir prodiuseriui M. Douglasui skirta jo žymiausių vaidmenų retrospektyva ir „Chopard“ pagamintas apdovanojimas, kurį jis atsiėmė aidint publikos ovacijoms – auditorija kelias minutes plojo atsistojusi. „Po pandemijos metų ir pasaulį draskančių karų, šis festivalis kaip niekada mums primena, kad vis tik yra šis tas pozityvaus. Kinas pabrėžia mūsų panašumus, gali peržengti mūsų ribas ir gali suvienyti žmogiškąsias būtybes. Sakau Kanams ir Prancūzijai: bučiuoju jus iš visos širdies!“ atsiimdamas apdovanojimą savo kalbą prancūziškai pabaigė M. Douglasas. Šį svarbų momentą salėje stebėjo M. Douglaso žmona Catherine Zeta-Jones ir jųdviejų dukra Keris.

Galiausiai prie M. Douglaso prisijungė prancūzų kino ikona – kad ir kaip to žodžio nemėgtų ceremonijos vedėja C. Mastroianni – Catherine Deneuve, tapusi šiemetinio festivalio plakato „veidu“. C. Deneuve skyrė kelias eilutes nuo karo kenčiančiai Ukrainai. Galiausiai C. Deneuve ir M. Douglasas oficialiai paskelbė 76-ojo Kanų kino festivalio pradžią. Po ceremonijos buvo rodomas festivalio atidarymo filmas, kuriuo šiemet tapo prancūzų režisierės Maïwen istorinė kostiuminė drama „Žana diu Bary“ (pranc. „Jeanne du Barry“).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles