Prasidėjo 72-asis Kanų kino festivalis

Prasidėjo 72-asis Kanų kino festivalis

Antradienio vakarą „Grand Théâtre Lumière“ scenoje Charlotte Gainsbourg ir Javieras Bardemas paskelbė 72-ojo tarptautinio Kanų kino festivalio seansų ir renginių pradžią.

Vakaro vedėjas prancūzų aktorius Edourdas Baeras, kuriam akordeonu akompanavo Aurélienas Noelis, įžengė į sceną sakydamas kalbą, kuria akcentuojama šiemetinio festivalio tema – dalijimasis. „Kinas – tai kino salės, tai buvimas kartu, išėjimas pasižmonėti. Tai kolektyvinė patirtis, grupė, žmogiška šiluma. Kanų festivalio salės kartais būna tokios gyvos, kad net pats filmas sustoja, kad į tai pasižiūrėtų“.

Atidarymo pradžioje trumpomis žinutėmis buvo siunčiamos ištraukos iš Agnèsės Vardos, kuriai dedikuotas šiemetinio festivalio plakatas, retrospektyvos, vėliau ceremonijos auditoriją pakerėjo belgų dainininkės Angèle balsas – prisėdusi prie fortepijono ji atliko Michelio Legrando dainą „Sans toi“ (liet. „Be tavęs“).

Pagrindinės konkursinės programos žiuri, kurią sudaro komiksų autorius ir režisierius Enki Bilalas, aktorės Elle Fanning ir Maimouna N‘Diaye bei režisieriai Alice Rochrwacher, Kelly Reichardt, Robinas Campillo, Yorgos Lanthimosas bei Pawelas Pawlikowskis buvo pakviesti į sceną, o po trumpo vaizdo montažo, apžvelgiančio visą jo karjerą, prie jų prisijungė ir šiemetinės žiuri pirmininkas Alejandro Gonzalezas Iñarritu. Visų narių vardu ispaniškai kalbėjęs žiuri pirmininkas savo ruožtu išsakė kino, kaip kolektyvinės patirties, svarbą, ir atsidavimą, aistrą bei jaudulį, su kuriais ši žiuri pasitiks šiemetinę konkursinę programą, tam, kad iš jos atrinktų 2019 m. brangakmenius.

Pirmasis konkursinės programos filmas „Mirusieji nemiršta“ (angl. „The Dead Don‘t Die“), žymintis amerikiečių režisieriaus Jimo Jarmusho sugrįžimą į šią kategoriją, buvo rodomas iš po ceremonijos, dalyvaujant pačiam režisieriui bei įspūdingai aktorių komandai: Billui Murray‘ui, Adamui Driveriui, Tildai Swinton, Chloë Sevigny, Selenai Gomez, Sarai Driver ir Lukai Sabbatui.

Ceremoniją tiesiogiai transliavo Prancūzijos televizijos kanalas „Canal+“, taip pat ji buvo rodoma 600 kino teatrų salių. „Mirusieji nemiršta“ Prancūzijoje pradedamas rodyti jau nuo šio trečiadienio.

(Festivalio organizatorių nuotrauka © Matt Winkelmeyer / Getty Images)

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles