Pirmasis filmo „Snowdenas“ anonsas nuteikia įtemptam biografiniam trileriui

Studija „Endgame Entertainment“ ir režisierius Oliveris Stoune‘as po ilgo laukimo pristatė vieno iš realių pretendentų į apdovanojimų sezoną filmo „Snowdenas“ (angl. „Snowden“) anonsą, kuris nuteikia įtempto siužeto trileriui su biografinės dramos prieskoniu.

Anonse vaizduojama, jog filmo veiksmas vyks keliose laiko atkarpose. Tai yra gerai, nes galėsime susipažinti tiek su būsimo JAV išdaviko jaunyste, tiek su jo asmeniniu gyvenimu ir darbu vyriausybėje. Akivaizdu, kad nemažai ekraninio laiko gaus ir pats incidentas, dėl ko Edwardas Snowdenas perdavė laikraščiams „The Washington Post“ ir „The Guardian“ slaptus dokumentus apie JAV žvalgybą.

Priminsime, jog 2013 metų pradžioje Snowdenas laikraščiams „The Guardian“ ir „The Washington Post“ perdavė slaptus dokumentus apie JAV žvalgybos sistemą, kuriuose buvo sukaupti duomenys apie daugelio pasaulio šalių žmonių sekimą per socialinius tinklus ir mobiliuosius prietaisus. Už šalies paslapčių atskleidimą E. Snowdenas gavo rimtus kaltinimus, tačiau nenorėdamas pakliūti į šalies teisėsaugos rankas, jis iš JAV išvyko į Honkongą, o toliau į Rusiją, kur gavo politinį prieglobsti ir gyvena iki šiol.

Filmas bus paremtas ne tik „The Guardian“ žurnalisto Luke‘o Hardingo tyrimo darbais ir knyga „Snowdeno failai: ieškomiausio žmogaus istorija“ (angl. „The Inside Story of the World’s Most Wanted Man“), tačiau ir Snowdeno advokato Anatolijaus Kuchereno knyga – „Aštuonkojo laikas“ (angl. „Time of the Octopus“).

Filmą režisavo puikus politinių trilerių ir dramų specialistas Oliveris Stone’as, kuris jau nebe pirmą kartą gvildena panašiais temas kino ekranuose. Pagrindinius vaidmenis filme atliko Josephas Gordonas-Levittas, Nicolas Cage’as, Melissa Leo, Scottas Eastwoodas, Shailene Woodley, Zachary Quinto ir kt.

Filmo premjera numatyta 2016 m. rugsėjo 16 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles