Pirmą kartą istorijoje „Disney“ perlipo 5 milijardų metinių pajamų ribą

Pirmą kartą istorijoje „Disney“ perlipo 5 milijardų metinių pajamų ribą

Šie metai kino studijoms yra beprotiškai sėkmingi. Šiemet net penki filmai uždirbo daugiau nei milijardą dolerių, o studijų atstovai greičiausiai tiesiog vartosi piniguose kaip šventinės kiaulaitės. Tačiau šiais metais labiausiai pasisekė dviem studijoms, kurių metinės pajamos viršijo 5 milijardų ribą. Pirmoji dar net neprasidėjus rudeniui šį tikrai įspūdingą barjerą pasiekė „Universal“, o jos pavyzdžiu seka ir pirmą kartą istorijoje tiek uždirbo „Disney“.

Anksčiau Disney“ daugiausiai yra uždirbusi 2013 metais, kai pasiekė 4,7 milijardo ribą. Kad pasiektų 5 milijardus, studija pasinaudojo visais savo galimais ginklais – pirkiniais „Pixar“, „Marvel“ ir „Lucasfilm“. Jei tiksliau, pelningiausių metų „Disney“ istorijoje priežastys yra kelios. Tai filmas „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“), visai neseniai perkopęs milijardo uždarbio ribą ir nuolat traiškantis visus įmanomus rekordus. Prie „Žvaigždžių karų“ prisijungia ir antroji „Keršytojų“ dalis „Keršytojai: Altrono amžius“ (angl. „The Avengers: Age of Ultron“), smarkiai pastūmėjusi studiją su 1,4 mlrd. dolerių.

Kiti prie sėkmingų metų prisidėję itin finansiškai sėkmingi projektai – „Išvirkščias pasaulis“ (angl. „Inside Out“), uždirbęs 855,4 mln. dolerių, „Pelenė“ (angl. „Cinderella“) su 542,5 mln., „Skruzdėliukas“ (angl. „Ant-man“) su 519 mln. ir kiti filmai. Tiesa, ne visi projektai studijai atsipirko. Ilgametis „Pixar“ projektas „Gerasis dinozauras“ (angl. „The Good Dinosaur“), kainavęs 200 milijonų, kol kas tėra uždirbęs 189 milijonus.

Na, o pati pelningiausia studija šiais metais išlieka „Universal, kuri šiuo metu yra gavusi beveik 7 milijardus pajamų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles