„Penas: nuotykiai Niekados šalyje“ patirs šimtamilijoninius nuostolius

„Penas: nuotykiai Niekados šalyje“ patirs šimtamilijoninius nuostolius

Kino studija „Warner Bros.“ šiais metais gali patirti bene didžiausią nuostolį. Labai rizikingas projektas „Penas: nuotykiai Niekados šalyje“ (angl. „Pan“) buvo bandomas išstumti kaip nauja fantastinė franšizė ir filmas visai šeimai, tačiau pamažu darosi aišku, jog filmas bus daugiau ar mažiau nuostolingas. Planuojama, kad juosta gali patirti net 150 milijonų nuostolį ir skaudžiai kirsti per studijos finansus.

Didžiabiudžetis režisieriaus Joe Wrighto filmas vos vos iškrutėjo premjerinį savaitgalį. Šiaurės Amerikoje filmas teuždirbo 15,3 mln. dolerių. Kaip premjeriniai savaitgaliui tokio tipo filmui rezultatas yra absurdiškai mažas. Filmas prastai pasirodė ir tarptautinėse rinkose. Startavęs 54 teritorijose „Penas: nuotykiai Niekados šalyje“ sugebėjo uždirbti vos 20,4 mln. dolerių, o bendrai tarptautinėse rinkose filmas uždirbo 25,2 mln. dolerių. Juosta anksčiau startavo Australijoje. Jei tendencijos nekis, pasak „The Hollywood Reporter“ biudžetų analitikų, filmas gali patirti nuo 130 iki 150 mln. dolerių nuostolių.

Vienintelis išsigelbėjimo šaltinis filmui yra antra pagal didumą finansinė rinka – Kinija. Ypatingai dabar į šią šalį dedama labai daug vilčių. Filmas Kinijoje startuoja spalio 22 dieną, bet net ir labai sėkmingai ten pasirodęs sugebės vos sušvelninti nuostolius. Nežinia kas turi nutikti, kad viskas apsiverstų aukštyn kojomis ir filmui imtų šypsotis sėkmė. Greičiausiai jau dabar galima sakyti, kad šio filmo tęsinio tikrai nebus.

Filmas studijai kainavo 150 milijonų dolerių. Kaip preliminariai teigiama, pasaulinei reklamai buvo užmesta dar 125 milijonai. Taigi, bendra projekto kaina yra jau netoli 300 milijonų. Tiesa, iki šiol neaišku, kiek tiksliai buvo skirta marketingui, tačiau faktas, jog ne mažiau nei 125 milijonai. Gali būti, kad suma yra keliasdešimt milijonų didesnė. Vertindami šią situaciją analitikai nustatė, jog filmas, net ir uždirbęs 150 milijonų visame pasaulyje, surinkęs kvotas už teisęs rodyti televizijoje ir DVD – BluRay pardavimus, galutiniame rezultate vis tiek turės apie 140 milijonų minusą. Reikia atsižvelgti dar ir į faktą, jog apie pusę sumos nuplaukia kino teatrams, o kai kuriose valstybėse – net trys ketvirčiai pinigų už bilietų pardavimus.

„Penas: nuotykiai Niekados šalyje“ prisijungia prie kitų nuostolingų studijos filmų. Tai – „Jupiterė. Pabudimas“ (angl. „Jupiter Ascending“), kuris studiją nuvarė į 100 milijonų minusą. Kitas prie nesėkmingų filmų priskiriamas projektas – „Šnipas iš U.N.C.L.E.“ (angl. „Man From U.N.C.L.E.“). Kiek nuostolių patirs pastarasis filmas dar neaišku, bet jie nebus tokie dideli.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles