Pelningiausi savaitės filmai: „Penkios naktys pas Fredį“ startuoja kaip vienas pelningiausių siaubo projektų

Pelningiausi savaitės filmai: „Penkios naktys pas Fredį“ startuoja kaip vienas pelningiausių siaubo projektų

Helovynas jau šią savaitę ir Holivudas paliko geriausią (bent jau finansiškai) projektą siaubo sezono pabaigai. Pagal populiarią žaidimų seriją adaptuotas „Penkios naktys pas Fredį“ (angl. „Five Nights at Freddy‘s“) pranoko lūkesčius ir pažymėjo šių metų šventes su istorišku startu.

Kritikai stipriai rekomendavo neiti pas Fredį supildami jam tragiškus įvertinimus, bet jie buvo bejėgiai prieš prekės ženklo atpažinimą ir gerbėjų bazę. Populiarių žaidimų vardas masiškai pritraukė žiūrovus, o laisvesnis n-13 reitingas įleido į kino sales serijos tikslinę auditoriją – vaikus ir paauglius. Fanai nenuvylė ir patys nusivylę neliko, filmas turi milžinišką skirtumą tarp prastų įvertinimų iš kritikų ir teigiamų atsiliepimų iš žiūrovų. Net jei tai kažkokiu būdu nusmukdys antros savaitės bilietų pardavimus, varganų 20 mln. vertės „Penkios Naktys pas Fredį“ jau yra didžiulė pergalė „Blumhouse“ studijai. Po premjerinio savaitgalio, filmas surinko 78 mln., o pasaulinėje rinkoje sekėsi ne ką prasčiau su 52 mln. Taigi, iš 20 mln. biudžeto per pirmas kelias dienas uždirbta 130 mln. ir sumušta galybė rekordų. Pelningiausias Helovyno savaitgalis. Pelningiausia šių metų siaubo premjera. Pelningiausia „Blumhouse“ studijos premjera tiek vietiniu, tiek pasauliniu mastu. Pelningiausia n-13 siaubo premjera. Antra pagal pelningumą žaidimo adaptacijos premjera, nusileidžianti tik Mario broliams. Trečia pagal pelningumą visų laikų siaubo premjera, žemiau abiejų „Tas“ (angl. „It“) dalių. Ir visa tai yra tik viena sėkmės pusė. „Penkios naktys pas Fredį“ buvo tą pačią dieną išleistas ir „Universal“ studijos internetinėje platformoje „Peacock“, reiškia, kad didelė žiūrovų dalis žiūrėjo filmą iš namų. Kaip tą pačią dieną kine ir internete išleistas projektas, „Penkios Naktys pagal Fredį“ yra antras pagal pelningumą, nusileidžiantis tik „Juodajai Našlei“ (angl. „Black Widow“). Ir nors tai neabejotinai atėmė kažkiek bilietų pardavimų (lyg filmui jų labai trūktų), bet „Universal“ studija jau suskubo pasigirti, kad nuo jo pasirodymo platformoje, „Penkios Naktys pas Fredį“ tapo žiūrimiausiu filmu, sukėlusiu padidėjusį naujų vartotojų skaičių. Žodžiu, vien tik rekordai ir pergalės dabar sukasi aplink Fredį. Išskyrus juo nepatenkintus kritikus.

Kas nėjo pas Fredį, tie keliavo į Taylor Swift koncertą, kuris su ribotu išleidimu vis dar nespaudžia stabdžių. Irgi rekordus mušantis, antroje vietoje esantis „Eras Tour“ filmas pasauliniu mastu peržengė 200 mln. ribą.

Tarp Fredžio ir Taylor Swift, M. Scorses‘ės „Gėlių Mėnulio Žudikai“ (angl. „Killers of the Flower Moon“) išlieka geras pasirinkimas vyresniems žiūrovams, tačiau ši auditorija nėra ta, kuri entuziastingai užpildo sales. Antrą savaitę einantis filmas patyrė nesmagų 61% pardavimų nuosmukį. Iš viso surinkti 84 mln. tikrai nepateisina didžiulio 200 mln. biudžeto, bet jį finansavusi „Apple“ studija tikisi atpirkti projektą, kai jis pasirodys jų internetinėje platformoje arba per ilgalaikius rodymus kino teatruose artėjant Oskarų sezonui.

„Angel Studios“, kuri šią vasarą netikėtai iššovė blockbuster‘ius aplenkusį religinį hitą „Laisvės Garsas“ (angl. „Sound of Freedom“) serviruoja dokumentiką apie pomirtinį gyvenimą. „Near Death“ remiasi per plauką mirties išvengusių asmenų istorijomis bei daktarų, mokslininkų žiniomis, kad atskleistų kas mūsų laukia iškeliavus anapilin. Filmas vėl orientuotas į religinę auditoriją ir per premjerinį savaitgalį surinko didelių bangų nekeliančius, vietinius 5 mln.

Penktoje vietoje esantis kitokio pobūdžio religinis filmas „Egzorcistas: Tikintysis“ (angl. „The Exorcist: Believer“) krapšto paskutinius milijonus. Šiuo metu iš viso surinkta 120 mln. Geri rezultatai prieš 35 mln. biudžetą, bet dėl labai brangios 400 mln. kainos, kurią „Universal“ studija sumokėjo už serijos teises, filmas laikomas pralaimėjimu.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles