Pelningiausi savaitės filmai: kivirčas tarp „Sony“ ir „Warner Bros“ studijų dėl pirmos vietos

Pelningiausi savaitės filmai: kivirčas tarp „Sony“ ir „Warner Bros“ studijų dėl pirmos vietos

Šeštą savaitę kino teatruose karaliaujanti „Barbė“ (angl. „Barbie“) vis dar kelia rimtą iššūkį naujoms premjeroms, siekiančioms pirmos vietos. Po dviejų savaičių vėlavimo Amerikoje debiutavo žaidimo adaptacija „Gran Turismo“ ir „Sony“ studijai teko griebtis įdomesnių triukų, kad užsitvirtintų lyderio poziciją.

Kova dėl pirmos vietos šį savaitgalį buvo labai arši ir baigėsi dviejų šimtų tūkstančių dolerių persvara. „Gran Turismo“ per plauką įsiveržė į priekį ir oficialiai yra pelningiausias savaitės filmas. Bet ne visi sutinka su šiuo sprendimu. Dėl pirmosios vietos įsiplieskė kivirčas tarp „Sony“ ir „Warner Bros“ studijų. „Gran Turismo“ debiutavo pasaulyje prieš dvi savaites, bet jo premjera Amerikoje buvo atidėta dėl dabartinių streikų. Bet per tas dvi savaites studija vykdė kviestinius, išankstinius seansus, kad padidintų susidomėjimą filmu ir iš jų gautą pelną pridėjo prie šito savaitgalio. Tad „Sony“ terminą „premjerinis savaitgalis“ supranta labai lanksčiai. „Warner Bros“ studija pyksta, nes jei ne tie keli milijonai iš ne šį savaitgalį vykusių išankstinių seansų, „Barbė“ vėl būtų pelningiausias savaitės filmas. „Sony“ teisinasi, kad jie ne vieninteliai, ne pirmi ir ne paskutiniai naudojantys dirbtinį skaičių pakėlimą, tokią strategiją šiais metais naudojo „Paramount“ su „Požemiais ir drakonais: Garbė tarp vagių“ (angl. „Dungeons & Dragons: Honour Among Thieves“), o anksčiau ir tie patys „Warner Bros“ su „Tenet“. Studijoms visgi labai aktualios antraštės, skelbiančios, kad jų filmas šią savaitę yra numeris vienas. Tai „Sony“ studija skelbia, kad „Gran Turismo“ dabar yra pelningiausias, „Warner Bros“ ginčijasi, kad ne, „Barbė“ iš tikrųjų yra pelningiausias. Galų gale, šis ginčas turi mažai svarbos, nes akivaizdžiai matosi, kas apskritai laimi. Vienas filmas yra didžiausias metų pasisekimas, kitas gali neatpirkti savo išlaidų. Tos dvi savaitės entuziazmo kurstymo nelabai padėjo „Gran Turismo“, kuris su savo premjeriniu „savaitgaliu“ ir jau sukauptomis pasaulinėmis pajamomis iš viso turi 53 mln. dolerių. Nelabai geri rezultatai, bet filmui dar yra vilties nebūti nurašytam ant išlaidų. Menkesnis nei konkurentų 60 mln. biudžetas reiškia, kad atpirkimo riba yra arčiau, o žiūrovai „Gran Turismo“ vertina daug pozityviau nei kritikai ir tai gali duoti filmui ilgalaikiškumo pelningiausiųjų lentelėje.

O „Barbė“ kad ir antroje vietoje, toliau muša rekordus. Praeitą savaitę filmas aplenkė Mario brolius ir tapo metų pelningiausiuoju Amerikos rinkoje. Artimiausiu metu, „Barbė“ taps ir daugiausiai uždirbusiu pasauliniu mastu. Dabar filmas turi 1,34 mlrd. dolerių pelną, nuo Mario jį skiria apie 20 mln. Kadangi daugiau tokių didelių filmų nenusimato, nes studijos pradeda juos stumdyti į 2024 metus dėl streikų, „Barbę“ jau oficialiai galima laikyti pelningiausiu 2023-ųjų projektu. Papildomai, „Barbė“ sumušė dar vieną rekordą, tapdamas daugiausiai uždirbusiu „Warner Bros“ studijos projektu, numušdamas ilgai pirmoje vietoje stovėjusį paskutinį Hario Poterio filmą.

Į trečią vietą nusmuko „Mėlynasis Vabalas“ (angl. „Blue Beetle“). Antrą savaitę einantis filmas patyrė švelnesnį 49% pardavimų nuosmukį nei praeiti paskutiniai „DC“ projektai, bet bendri rezultatai vis tiek nėra gražūs. Su dabar surinktais 81 mln. dolerių, filmas dar neatpirko savo 100 mln. biudžeto ir su dabartiniu tempu neturi šansų atpirkti reklamavimo išlaidas.

Ketvirtoje vietoje stabiliai pelną renkasi „Openheimeris“ (angl. „Oppenheimer“). Su surinktais 777 mln. dolerių, jis pralenkė „Pradžią“ (angl. „Inception“) ir dabar yra trečias pelningiausias Christopherio Nolano projektas, nusileidžiantis jo paskutiniems dviems Betmeno filmams.

Penktoje vietoje kukliam pelnui ruošiasi Vėžliukai Nindzės. Dabartiniai 136 mln. atperka visas „Mutantų Siautėjimo“ išlaidas ir filmas paliks kino teatrus su patenkinamomis pajamomis.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles